אתר הפורומים המשפטיים יש לך שאלה משפטית? קבל תשובה מעורך דין

סיום תקופת השכירות טרם סיום התקופה החוזית

  • אי-אפשרות לסיים חוזה שכירות לפני תום התקופה?
    רועי | 26/02/2008 12:16

    שלום, בחוזה לשכירת דירה שחתמתי (חודשיים לפני שנאלצתי להודיע שאני חייב לעזוב אותה עקב שינוי משפחתי גדול ולא צפוי), לא הופיע כל סעיף המאפשר יציאה מהחוזה בהודעה מראש או מציאת דייר חלופי. אדרבא, הופיע (לצערי) סעיף האומר כי הדייר ישלם את דמי השכירות גם עבור כל תקופה, בתקופת החוזה, בה לא ישתמש במושכר. כאשר הודעתי לבעל הדירה שאני חייב לעזוב וציינתי את הנסיבות (שניתן לראותן ככוח עליון), הוא הפנה תשומת ליבי לחוזה ואמר שאין לי כל אפשרות לצאת מהחוזה. לבסוף "הלך לקראתי", בכך שתבע שבנוסף לכך שאמצא שוכר חלופי לשביעות רצונו, אשלם לו פיצוי שיתבטא בכך שכשהוא יחזיר לי את הצ'קים החודשיים שנתתי לו עם חתימת החוזה - הוא ישאיר אצלו, ויפדה, שני צ'קים עבור חודשיים נוספים לאחר עזיבתי את הדירה. כל צ'ק אגב, כולל לא רק את השכ"ד אלא גם ארנונה ומים ודמי ועד בית... (יש לזכור שבאותם חודשיים הוא כבר מקבל במקביל שכ"ד ותשלומים אלה מהדיירים החלופיים - שאני הבאתי לו). שאלתי - לצד מי החוק במקרה המתואר? יש לציין בדרך אגב - כי הוא מחזיק גם בערבות בנקאית שנתתי לו (אותה יחזיר עם פדיון הצ'ק השני). תודה.

    האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!
    מסך מלא השב

    • סיום תקופת השכירות טרם סיום התקופה החוזית
      ד"ר ויסמן יובל, עו"ד | 27/02/2008 07:25

      שלום רועי ! אם לא מצויין בחוזה שניתן לסיימו לפני תום תקופת השכירות החוזית אזי לא ניתן לסיים לפני! ניתן בהחלט למצוא דייר חלופי שיכנס בנעלי השוכר ולמשכיר אין אפשרות למנוע זאת אלא מסיבות סבירות. אני מציע לך לכתוב לבעל הדירה מכתב בדואר רשום בו הנך מודיע לו שבכוונתך למצוא שוכר חליפי וכי אין בכוונתך לתת שום פיצוי מעבר לכך. מיד לאחר מכן אתר דייר חליפי שיסכים להכנס לנעליך ורצוי יותר מאחד ותן שוב הודעה לבעל הדירה על פרטי השוכרים הפוטנציאליים . אם הוא יסרב מסיבות לא סבירות אני הייתי מודיע על הפסקת השכירות ודורש את ההמחאות שנתת חזרה ואת הערבות הבנקאית. רצוי להסתייע בעורך דין במקרה שלך שכן בעל הדירה כבר הצהיר שיש לו "תיאבון" בריא. בהצלחה!

      האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!
      מסך מלא השב

      • תודה!
        רועי | 27/02/2008 10:50

        יובל, תודה רבה על תשובתך המפורטת! עזרת לי מאד ואני מעריך זאת. רועי

        האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!
        מסך מלא השב

קבל עכשיו ייעוץ משפטי אישי
     

לייעוץ ראשוני טלפוני חייג: 077-9973868
ליעוץ אישי עם עו"ד
 
 
 
הודעות אחרונות
  • פורום דיני תעבורה 12/06/2021 | 23:03 תודה. האם האם זו עילה לבקשה לביטול הדו״ח?
  • פורום הוצאה לפועל 12/06/2021 | 22:52 כן - הם יכולים על פי סעיף 7א(ב) לחוק מגן דוד אדום, תש"י-1950 מגן דוד אדום רשאי לפעול על פי פקודת המיסים (גביה) ל...
  • פורום ביטוח לאומי 12/06/2021 | 21:25 שאלה נוספת לגבי הבטחת הכנסה אם פוטרתי לפני פחות משנה, ועכשיו שואלים אותי בטופס תביעה להבטחת הכנסה אם עבדתי בשנה האחרונה, האם ...
  • פורום נדלן ודיני מקרקעין 12/06/2021 | 18:43 עיקול חניה בטאבו עם הערת אזהרה לאפו... %3cbr/%3eשלום רב. בעיריית רחובות אישרו בוועדה לתכנון ובנייה תכנית להרחבת רחוב גדול בעיר לצורך ...
  • פורום פשיטת רגל 12/06/2021 | 18:00 חייב שנפטר בהליך פש"ר מעיון באתר מתברר שחייב נפטר.כיצד ימשך ההליך.הדיון בתוכנית פרעון מיועד לאמצע החודש הבא.החייב נכנס...
כניסה לפורומים המשפטיים
© כל הזכויות שמורות לעו"ד אדי סוברי, אתר הפורומים המשפטיים.
סקייטק