אתר הפורומים המשפטיים יש לך שאלה משפטית? קבל תשובה מעורך דין

כיצד שאלה זו קשורה לפורום פלילי?

  • שאלה...
    גיא | 08/12/2009 20:43

    האם מגרש כדורסל בבית ספר יסודי, שעשוי מבלטות, נחשב ככלי מסוכן לפעילות גופנית? כמו בריכה לדוגמה...

    האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!
    מסך מלא השב

    • כיצד שאלה זו קשורה לפורום פלילי?
      שאול56 | 08/12/2009 21:58

      זו שאלה העוסקת בבטיחות מתקנים. אולי יש להפנות זאת לפורום דיני נזיקין.

      האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!
      מסך מלא השב

      • שאלה
        גיא | 09/12/2009 19:58

        קרעתי את הרצועה בברך במשחק כדורגל... וישנו את סעיף 326 לחוק העונשין שאומר שהאחריות של מקום מסויים הוא על בעל המקום. הבלטות במגרש הכדורגל ממש עקומות ומסוכנות. האם אני יכול לתבוע את העיריה לפי סעיף 326? בגלל זה שאלתי האם בלטות בבית ספר זהו כלי מסוכן.

        האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!
        מסך מלא השב

        • פנה לפקודת הנזיקין ולא לחוק העונשין
          שאול56 | 09/12/2009 20:49

          היות ותביעתך היא במישור האזרחי (פיצוי על נזק) הכיוון המומלץ לך הוא סעיפים 35 ו- 36 לפקודת הנזיקין (רשלנות). אינני מבין מה הרלוונטיות של הסעיף עליו אתה מצביע מחוק העונשין לנזק שנגרם לך. שהרי גם אילו היית מוכיח את יסודות הסעיף הפלילי, במה הוא משרת את העניין שלך? השאלה האם בלטות הן דבר מסוכן היא בלתי רלוונטית. משום שכל דבר יכול להיות מסוכן אם לא משתמשים בו כראוי או מתרשלים לגביו. ברור שמישהו אחראי על בית הספר ועל המגרש בו כולל המתקנים כולל הריצוף. אך עדיין זה לא עוזר לך. משום שלא די באחריות לגבי המתקן שלדעתי על פי הפסיקה, משרד החינוך ובמקרים מסוימים גם הרשות המקומית אחראים על המתקנים וכיו"ב, אלא יש צורך להוכיח רשלנות, קשר בין הרשלנות לנזק שנגרם לך וכיו"ב. ולכן כמו שאמרתי בתשובתי הקודמת והרחבתי אותה בתשובתי הנוכחית - שאלך ובעייתך נוגעים לפן האזרחי ויש לבסס אותה על פקודת הנזיקין ולא על חוק העונשין. הסעיף שתואם במדויק את המקרה שלך כאמור הם סעיפים 35 ו- 36 לפקודת הנזיקין. וכמו תשובתי הקודמת אני ממליץ להפנות את השאלה לפורום דיני נזיקין.

          האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!
          מסך מלא השב

קבל עכשיו ייעוץ משפטי אישי
     

לייעוץ ראשוני טלפוני חייג: 077-9973868
בחזרה ל - פורום פלילי
ליעוץ אישי עם עו"ד
 
 
 
הודעות אחרונות
  • פורום דיני תעבורה 05/12/2021 | 18:19 דוח חנייה מה זמן התגובה על דוח חנייה
  • פורום רשלנות רפואית 05/12/2021 | 17:13 בוטוקס ורשלנות האם קיימת רשלנות רפואית גם בהזרקות בוטוקס?
  • פורום דיני חוזים 05/12/2021 | 17:09 חוזה אחיד מהו איך מזהים מתי חוזה מסויים נחשב לחוזה אחיד? חתמתי על חוזה עם מתווך ובחוזה הרבה מאוד תנאים לטובתו. ...
  • פורום נכי צהל ומשרד הביטחון 05/12/2021 | 17:05 נכה צהל קבלת קצבה הגשתי בקשה להכרה בנכות צה"ל ורציתי לדעת כיצד אני מקבלת את קצבת הנכות?
  • פורום אגודות שיתופיות 05/12/2021 | 17:03 חיוב ארנונה עבור נחלה שלום. אנחנו מקבלים מהמועצה חיוב ארנונה וגם עבור הנחלה. האם זה חוקי?
כניסה לפורומים המשפטיים
© כל הזכויות שמורות לעו"ד אדי סוברי, אתר הפורומים המשפטיים.
סקייטק