אתר הפורומים המשפטיים יש לך שאלה משפטית? קבל תשובה מעורך דין

תיפסת מחשב בידי המשטרה

  • תפיסת מחשב ע"י המשטרה
    גדי, 34 חיפה | 01/07/2009 18:48

    שלום, האם מותר למשטרה לתפוס/להחרים לי מחשב אישי שלי כי נחשד שביצעתי איתו עבירה? הבעיה שלי שאני מתפרנס באמצעות המחשב ואני חייב אותו לצורך עבודתי הסברתי לשוטרים שאין לי בעיה שיקחו יבדקו ושיחזירו לי אבל כבר עברו 4 ימים ועוד לא קיבלתי אותו חזרה מה אני יכול לעשות

    האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!
    מסך מלא השב

    • תיפסת מחשב בידי המשטרה
      עו"ד שרונה קופפר | 01/07/2009 19:25

      ככלל - ישנו סייג לגבי תפיסת משחב המשמש עסק לפי סייג זה תפיסה שכזו טעונה צו בימ"ש שינתן ל- 48 שעות (לא כולל שבתות וחגים) ומעבר לכך יש צורך באישור בימ"ש. בעניינך יש צורך לבדוק האם המחשב שלך אכן "משמש עסק" או רק מסייע לך בעבודתך כך שכל מחשב אחר יכול כעת למלא את החסר...! בהצלחה

      האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!
      מסך מלא השב

      • לפי מה שהבנתי אין צו
        גדי | 01/07/2009 20:54

        המחשב הוא לא עסק בפני עצמו אך יש בכונן הקשיח שלי מידע שעוזר להפעיל את העסק אני אמרתי לשוטרים שיתנו לי להעתיק כמה קבצים אבל הם אמרו שזה עלול לפגוע בחקירה תוך כמה זמן אני אמור לקבל את המחשב חזרה אם הוא לא לעסק עצמאי?

        האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!
        מסך מלא השב

        • החזרת תפוס
          עו"ד שרונה קופפר | 01/07/2009 21:26

          ככלל אם החקירה הסתיימה ויוחלט כי לא יוגש כתב יאשום או לחילופין יחלפו 6 חודשים וטרם הוגש כתב אישום ובימ"ש לא נתן צו בעניינו של התפוס (בימ"ש יכול להאריך תקופת החזקת התפוס על ידי המשטרה). כך או כך ייתכן ויש מקום להגיש בקשה לבימ"ש למתן צו להשבת התפוס...מבלי להמתין חצי שנה ו/או שיוגש כתב אישום. בהצלחה

          האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!
          מסך מלא השב

        • מחשב
          עו"ד נוגה ויזל | 03/07/2009 07:33

          בהחלט ניתן להגיש בקשה לבית משפט להחזרת תפוס.באותה בקשה ניתן לבקש גם להחזיר את המחשב ולחילופין להעתיק את החומר .

          האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!
          מסך מלא השב

קבל עכשיו ייעוץ משפטי אישי
     

לייעוץ ראשוני טלפוני חייג: 077-9973868
בחזרה ל - פורום פלילי
ליעוץ אישי עם עו"ד
 
 
 
הודעות אחרונות
  • פורום דיני בנקאות 17/09/2019 | 02:55 הערה לשאלה הקודמת בנוגע למסגרת אשרא... שכחתי לציין היי 1. החשבון שלי במצב תקין. אין לי חריגות מהמסגרת אלא אם כן אישרו לי! 2. נכנסת...
  • פורום בתי משפט 16/09/2019 | 23:25 פמת"א תביעה נגד האפוט' הכללי מחוז ת"א. מי ב"כ הנתבע- פמת"א?
  • פורום דיני עבודה 16/09/2019 | 23:19 תשלום שכר עבור קורס מדא בגנים פרטיי... אני עובדת כסייעת בגן פרטי. חובה עלינו לעבור קורס של עזרה ראשונה של מדא בהיקף של 22 שעות.מי שלא עו...
  • פורום פלילי 16/09/2019 | 20:06 שאלה לגבי עדי תביעה הגישו נגדי כתב אישום. הליך ההוכחות הסתיים.האם כעת [עם סיום הליך ההוכחות והעדות שלו] אני רשאי לשוח...
  • פורום לשון הרע 16/09/2019 | 19:13 השאלה היתה על לשון הרע בעל-פה וסעיף 2 לחוק קובע, שרואים כפרסום לשון הרע אם היתה מיועדת לאדם זולת הנפגע והגיעה לאותו אדם או לאדם...
כניסה לפורומים המשפטיים
© כל הזכויות שמורות לעו"ד אדי סוברי, אתר הפורומים המשפטיים.
סקייטק