אתר הפורומים המשפטיים יש לך שאלה משפטית? קבל תשובה מעורך דין

רופא מוסמך ראשי לפי תקנות הנכים

  • חוודת דעת רפואית
    יניב | 08/07/2009 17:46

    שלום שמי יניב, הופנתי לכאן מפורום בתי המשפט על פי עצתו של עו"ד גיא פברמן ואשמח להתייעץ עמכם לגבי השאלות הבאות 1. האם רופא שעובד בבית חולים ונתן חוות דעת רפואית לקצין התגמולים נכנס בהגדרת החוק הנ"ל ונחשב "לרופא מוסמך ראשי לפי תקנות הנכים"?. חוק בתי משפט לענינים מינהליים תש"ס 2000 תיקון מ"ס 15 סעיף 26 (2) (1). "החלטה של רופא מוסמך ראשי לפי תקנות הנכים (טיפול רפואי), תשס"ד 1954." 2. כדאי לי להילחם על מנת שהערעור יושמע בבית משפט השלום בועדת נכים?. תודה.

    האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!
    מסך מלא השב

    • רופא מוסמך ראשי לפי תקנות הנכים
      עו"ד גיל קראוס | 09/07/2009 09:49

      יניב בוקר טוב, רופא מוסמך ראשי לפי תקנות הנכים הוא רופא מיוחד שהוסמך לתפקיד על-ידי שר הביטחון ואמורכעיקרון לדון בעניינים של טיפולים רפואיים לנכים. לפיכך, עצם העובדה שאותו רופא במקרה שלך נתן חוות דעת לקצין התגמולים, אינה מלמדת בהכרח שהוא רופא מוסמך בהתאם לתקנות וצריך לבדוק את תפקידו - האם אכן מונה כרופא ראשי מוסמך. לעניין הגשת ערעור, אינני יודע את נסיבות המקרה כך שלא אוכל לתת לך מענה לשאלה זו.

      האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!
      מסך מלא השב

      • ברור התשובה
        יניב | 11/07/2009 22:13

        שלום. 1. היכן אני יכול לבדוק אם הרופא שנתן חוות דעת רפואית לקצין התגמולים (פר' מנחם שדה) הוא רופא מוסמך ראשי לפי תקנות הנכים שהוסמך לתפקיד על-ידי שר הביטחון?. 2. במכתב הדחיה של קצין התגמולים הוא מפנה אותי לערעור בפני בית משפט השלום בראשל"צ. ימים ספורים לפני קדם הדיון קצין התגמולים ׁלאחר שהוגש ערעור ונימוקי ערעור ותצהיר מצידי, הגיש תגובתו ובה טען כי בית המשפט לא רשאי לדון בערעור, וכי הערעור צריך להישמע בבית משפט לעניינים מינהליים. האם קצין התגמולים יכול לאחר שנתן את הסכמתו שהעניין יוכרע בבית משפט השלום, יכול לבוא ולדרוש שהתיק יועבר לבית משפט לעניינים מניהליים?. האם התנגדותי למהלך זה יכולה לאלץ את קצין התגמולים לחזור בו מכונתו?. תודה.

        האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!
        מסך מלא השב

קבל עכשיו ייעוץ משפטי אישי
     

לייעוץ ראשוני טלפוני חייג: 077-9973868
ליעוץ אישי עם עו"ד
 
 
 
הודעות אחרונות
  • פורום צרכנות | תביעות קטנות 28/05/2024 | 07:20 מוצר לבוש פגום מוצר לבוש פגום - כמה זמן לאחר הקנייה ניתן להחליפו?  האם נדרשת קבלה על הקנייה לשם ההחלפה...
  • פורום דיני ביטוח 27/05/2024 | 17:08 הפרשה לפנסיה שלום רבאני עובד במקום עבודה עם הרכב הפרטי שלי ומשתכר ב4000₪החלוקה היא כזו לפחות לפי התלוש ש2000₪ ...
  • פורום דיני נזיקין 27/05/2024 | 15:03 הצבת לוח חשמל מתחת למקלחת של שכן מק... שלום, שכן מקומה למטה העביר לוח חשמל אל מתחת למקלחת שלי, וגילה שהיתה נזילה לתוך הלוח עקב תקלה בשרו...
  • פורום ביטוח לאומי 27/05/2024 | 12:02 נכות תוך כדי אבטלה מקבל אבטלה מזה כחודשים , הצהרתי על משכורות של 24 ברוטו .עכשיו עברתי תאונה ורוצה לבחון נכות .השאלה...
  • פורום עורכי דין 27/05/2024 | 10:02 ישיבה מקדמית היי האם ההליך המתבצע לפי התקנות החדשות מחייב התייצבות של בעלי הדין ועדים לישיבה המקדמית?
כניסה לפורומים המשפטיים
© כל הזכויות שמורות לעו"ד אדי סוברי, אתר הפורומים המשפטיים.
סקייטק