אתר הפורומים המשפטיים יש לך שאלה משפטית? קבל תשובה מעורך דין

מס על שכירות דירה ששימשה למגורים

  • הכנסה משכירות
    אלה | 04/10/2010 10:03

    שלום הנני שכירה במרויחה 6000 נטו, ובבעלותי ישנה דירה אשר מניבה לי משכירות 5000 ש"ח. האם אני צריכה להצהיר על כך למס הכנסה? תודה

    האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!
    מסך מלא השב

    • מס על שכירות דירה ששימשה למגורים
      מ.ב | 05/10/2010 10:11

      בפני שני מסלולים מסלול פטור או מסלול 10%. מסלול הפטור הוא כדלקמן : אם בשנת 2009 היתה לך הכנסה מדמי שכירות עבור השכרת דירה ששימשה לצורך מגורים בלבד, ובידיך מסמך חתום המעיד על כך. חישוב המס יחושב כך: במהלך השנה נתקבלו הכנסות בסך 60,000 ש"ח ) 5,000 ש"ח לחודש(. ה"תקרה" לשנת המס 2009 היא 54,120 ש"ח) 4,510 ש"ח לחודש(. הסכום בו עולה ההכנסה מהשכרת דירה למגורים על "התקרה" 60,000-54,120 = 5,880 ה"תקרה המתואמת" 48,240 = 54,120-5,880 ההכנסה הפטורה תהיה בסך 48,240 ש"ח ויש לרושמה בסעיף 35 של הדוח. יתרת ההכנסה מדמי שכירות בסך 11,760 = ) 60,000-48,240 ( תחויב במס. במסלול זה לא יוכרו הוצאות בגין תיקונים וכו'

      האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!
      מסך מלא השב

      • מסלול מיסוי דירת מגורים
        סלי אילון, רו"ח | 06/10/2010 01:24

        מסלול שלישי שאת יכולה לבחור הוא חישוב מס רגיל, לפי מדרגות המס, כאשר תוכלי לדרוש את כל ההוצאות, ובניהם פחת, מימון, תיקונים וכו'.

        האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!
        מסך מלא השב

      • התרת הוצאות
        יצחק פוגל עו"ד (ורו"ח) | 06/10/2010 12:19

        בהמשך לדברי חברי המקובלים עלי במישור ההכנסות, דעתי שונה במישור ההוצאות. לטעמי, יותרו הוצאות יחסיות, קרי בגין הסך החייב (במקרה שלך קצת פחות מ-20%). אומנם ישנם משרדי שומה שלא מאשרים זאת, אך הדבר מנוגד לסעיף 18(ג) לפקודה. בברכה עו"ד, (רו"ח) יצחק פוגל מנהל פורום דיני מיסים

        האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!
        מסך מלא השב

קבל עכשיו ייעוץ משפטי אישי
     

לייעוץ ראשוני טלפוני חייג: 077-9973868
ליעוץ אישי עם עו"ד
 
 
 
הודעות אחרונות
  • פורום ביטוח לאומי 25/05/2019 | 12:43 תשלום חופשה והבראה לעוזרת בית בגמר ... אני מבקשת לקבל את הנוסחה לחישוב הבראה וחופשה לעוזרת הבית שלי בגמר שנה ראשונה לעבודתה . היא עובדת ...
  • פורום הסדרת מעמד ואזרחות 25/05/2019 | 08:06 רשיון לישיבת קבע שלום קיבלתי לפני מספר חודשים רישיון לשהיית קבע עקב חיים משותפים.השאלה היא האם זה באת רישון קבוע. ...
  • פורום דיני משפחה 25/05/2019 | 07:47 תשלום מזונות האם תשלום מזונות בהסכם גירושין יורד כשהילד עובר גיל 15
  • פורום דיני תעבורה 24/05/2019 | 23:08 המשך לשאלה תודה על המענה,הילד שבר את הרגל ולמחרת השתחרר, באותו יום בעלי היה בחקירה, החוקר ציין שזו לא חקירה ...
  • פורום נדלן ודיני מקרקעין 24/05/2019 | 20:12 הערה מישפטית מרמ'י לשכן על אותה... שלום מבקש לשאול  ביקור ברשות מיקרקעין  לברור עיניין  בתת חלקה האישי   של...
כניסה לפורומים המשפטיים
© כל הזכויות שמורות לעו"ד אדי סוברי, אתר הפורומים המשפטיים.
סקייטק