אתר הפורומים המשפטיים

יש לך שאלה משפטית? קבל תשובה מעורך דין

ליעוץ אישי עם עו"ד

 
 
 

הודעות אחרונות

  • פורום דיני משפחה 10:52   14/12/2018 אגרת בימ"ש לעינייני משפחה בתביעה על... שלום ותודה על התשובה מראשהאם זה נכון שאגרת בימ"ש לעינייני משפחה בתביעה על סכום קצוב הינה בשיעור ש...
  • פורום בתי משפט 10:42   14/12/2018 האם מחזירים אגרה בסגירת תיק מחוסר מ...
  • פורום נדלן ודיני מקרקעין 10:39   14/12/2018 חוזה קנית דירה אם אין שם תיקון בכל החוזה, חייבים לחתום על כל דף ואם לא האם יש לא תוקף חוקי
  • פורום הוצאה לפועל 09:56   14/12/2018 פיזור תיק איחוד שלום ותודה על התשובה מראש:1.מה ההשלכות העיקריות של פיזור תיק איחוד?חייב החב למשפחתי מאות אלפי שקל...
  • פורום ביטוח לאומי 09:35   14/12/2018 נכות אני לפני שאושרתי לנכות הייתי מתקיימת הבטחת הכנסה זוג +2 ילדים אמורה לקבל רטרואקטיבי האם יקזזו לי ...

נכות

  • הודעות שוטפות
  • הופנתי על ידי פורום המוסד לביטוח לאומי בבקשה עזרה.
    ר.אלמגור | 20/09/2010 11:47

    שלום רב, להלן ציטוט מאתר המוסד לביטוח לאומי הנוגע למס הכנסה: משרד האוצר / מס הכנסה מקבלי קצבת נכות כללית בעלי אחוז נכות רפואית משוקללת בשיעור של 90% ומעלה, וכן בעלי אחוז נכות רפואית בשיעור של 100% עשויים להיות זכאים לפטור מתשלום מס הכנסה (סעיף 9 (5) לפקודת מס הכנסה), בהתאם לכללים שנקבעו. את הבקשה לפטור יש להגיש לפקיד השומה במקום המגורים. לא ברור לי, נכות רפואית משוקללת של 90% או נכות רפואית בשיעור 100%. ומה לגבי אי כושר של 100%? האם זה תופס? יש לי 52% רפואי ו- 100% אי כושר שניהם לצמיתות. האם זה תופס לצורך פטור ממס? אני לא רוצה סתם להגיש מסמכים ואז יתחילו לחפש למה אני מבקש. ויוציאו גם שאני לא זכאי וגם עוד צריך לשלם להם.

    האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!
    מסך מלא השב

    • נכות
      יצחק פוגל עו"ד (ורו"ח) | 21/09/2010 21:34

      השאלה לדעתי היא לרופא שמתמחה בתחום, לדעתי מה שקובע זה רק נכות רפואית ולכן כנראה אינך זכאי לפטור. בברכה עו"ד, (רו"ח) יצחק פוגל מנהל פורום דיני מיסים

      האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!
      מסך מלא השב

      • נכות 90%
        חנן כהן עוד | 02/10/2010 18:46

        הכוונה ב 90% היא בעיקר למי שהיו לו החמרות במשך הזמן בנכות. מאחר שמי שהיה "שווה" למשל 50% ואירע לו אירוע שגרם לנכות נוספת, אחוז הנכת הנוספת יילקח מתוך ה 50% כך שלעולם לא יהיה 100% גם אם למשל הפך לעיוור.

        האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!
        מסך מלא השב

קבל עכשיו ייעוץ משפטי אישי

לייעוץ משפטי חייג: 077-9973868
© כל הזכויות שמורות לעו"ד אדי סוברי, אתר הפורומים המשפטיים.
סקייטק