אתר הפורומים המשפטיים יש לך שאלה משפטית? קבל תשובה מעורך דין

תמ"א 38

  • האם מכירת דירה חדשה שנובעת מתמא 38 חייבת במע"מ ?
    אלי | 03/05/2010 23:37

    יזם המעוניין להכנס להליך חיזוק מבנה תמורת זכויות בניה ומוכר את הדירות האם חייב במע"מ ?

    האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!
    מסך מלא השב

    • תמ"א 38
      מ.ב | 04/05/2010 09:04

      מכירת הדירות חייבת במע"מ אך שם לב לפי סעיף 31 א' לחוק מע"מ מתן שירותי הבניה למפונים פטור ממע"מ אם מתקיימים התנאים הרלונטים להחלתו. היזם גם מוציא חשבונית עצמית לפי תקנה 6 ב' על רכישת הזכויות בקרקע ורשאי לנכות את מס התשומות בה. עקרון חשוב כאן הוא עקרון ההקבלה אם דרשת מס תשומות על ההוצאות של בניית הדירות תחויב במע"מ על מכירתן. שם לב עיסקאות מקרקעין הן לא תמיד פשוטות אני ממש מציע לך להתייעץ עם רו"ח שמבין בתחום לפני ביצוע העיסקאות.

      האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!
      מסך מלא השב

      • תמ"א 38
        מ.ב | 04/05/2010 09:07

        חשוב גם לציין שלפי סעיף 41 אינך יכול לנכות מס תשומות על עיסקה פטורה שזאת העיסקה שמתיחסת לבניית הדירות שנועדו למפונים .

        האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!
        מסך מלא השב

קבל עכשיו ייעוץ משפטי אישי
     

לייעוץ ראשוני טלפוני חייג: 077-9973868
ליעוץ אישי עם עו"ד
 
 
 
הודעות אחרונות
  • פורום צרכנות | תביעות קטנות 23/01/2019 | 15:48 אני לא מרוצה מקורס. האם אפשר לבטל? חוקי הצרכן, מבחינת מועדי ביטול, אינם יכולים לסייע לך. עם זאת, חוק החוזים וחוק המכר עדיין חלים.חשו...
  • פורום דיני חוזים 23/01/2019 | 15:44 אני מתחת לגיל 18 והזמנתי אירוע למוע... היי,ראשית, עליו להחזיר לך את המקדמה לאור כך שהוא התחייב לספק לך מועדון מסוים ובסופו של דבר הודיע ...
  • פורום דיני משפחה 23/01/2019 | 15:15 ביטול הסכם שנחתם ברמיה אינה, שלום,אני מצטערת לשמוע על ההתעמרות של גרושך. אני לא חושבת שיש עילה לטענות נגד עורך הדין וגם ...
  • פורום דיני עבודה 23/01/2019 | 15:10 המשך שאלה קודם כל תודה על העזרה.אני מציין שעבדתי 3  חודשים דרך כח אדם במפעלועזבתי את העבודה מבלי שעברת...
  • פורום זכויות יוצרים 23/01/2019 | 14:41 הפקת משחק אני רוצה להפיק משחק שהילדים שלי עשו, יש מוטיב ומבוסס על דמותו של הארי פוטר. האם מותר לי להשתמש? מ...
כניסה לפורומים המשפטיים
© כל הזכויות שמורות לעו"ד אדי סוברי, אתר הפורומים המשפטיים.
סקייטק