אתר הפורומים המשפטיים

יש לך שאלה משפטית? קבל תשובה מעורך דין

ליעוץ אישי עם עו"ד

 
 
 

הודעות אחרונות

תמ"א 38

  • הודעות שוטפות
  • האם מכירת דירה חדשה שנובעת מתמא 38 חייבת במע"מ ?
    אלי | 03/05/2010 23:37

    יזם המעוניין להכנס להליך חיזוק מבנה תמורת זכויות בניה ומוכר את הדירות האם חייב במע"מ ?

    האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!
    מסך מלא השב

    • תמ"א 38
      מ.ב | 04/05/2010 09:04

      מכירת הדירות חייבת במע"מ אך שם לב לפי סעיף 31 א' לחוק מע"מ מתן שירותי הבניה למפונים פטור ממע"מ אם מתקיימים התנאים הרלונטים להחלתו. היזם גם מוציא חשבונית עצמית לפי תקנה 6 ב' על רכישת הזכויות בקרקע ורשאי לנכות את מס התשומות בה. עקרון חשוב כאן הוא עקרון ההקבלה אם דרשת מס תשומות על ההוצאות של בניית הדירות תחויב במע"מ על מכירתן. שם לב עיסקאות מקרקעין הן לא תמיד פשוטות אני ממש מציע לך להתייעץ עם רו"ח שמבין בתחום לפני ביצוע העיסקאות.

      האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!
      מסך מלא השב

      • תמ"א 38
        מ.ב | 04/05/2010 09:07

        חשוב גם לציין שלפי סעיף 41 אינך יכול לנכות מס תשומות על עיסקה פטורה שזאת העיסקה שמתיחסת לבניית הדירות שנועדו למפונים .

        האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!
        מסך מלא השב

קבל עכשיו ייעוץ משפטי אישי

לייעוץ משפטי חייג: 077-9973868
© כל הזכויות שמורות לעו"ד אדי סוברי, אתר הפורומים המשפטיים.
סקייטק