אתר הפורומים המשפטיים יש לך שאלה משפטית? קבל תשובה מעורך דין

מיסוי מתנה

  • מתנה- קרוב
    אורי | 26/03/2009 10:23

    שלום רציתי לדעת האם אב מעביר לבנו סכום כסף זה חייב במס ?

    האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!
    מסך מלא השב

    • מיסוי מתנה
      עודד דרדיקמן | 26/03/2009 11:18

      שלום רב, בהתאם לסעיף 97 א' (5) לפקודת מס הכנסה לא יחול מיסוי על רווח הון שהועבר בין אב לבנו.

      האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!
      מסך מלא השב

    • מתנה לבן
      יצחק פוגל עו"ד (ורו"ח) | 26/03/2009 13:41

      לאורי שלום בהעברת מזומן אין רווח, ולכן אין צורך בפטור. כמובן יבדק שלא ניתנה כל תמורה ע"י הבן. ההנחה הינה כי מדובר על כסף שדווח על מקורותיו כדין ע"י האב. בברכה עו"ד, (רו"ח) יצחק פוגל מנהל פורום דיני מיסים

      האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!
      מסך מלא השב

קבל עכשיו ייעוץ משפטי אישי
     

לייעוץ ראשוני טלפוני חייג: 077-9973868
ליעוץ אישי עם עו"ד
 
 
 
הודעות אחרונות
כניסה לפורומים המשפטיים
© כל הזכויות שמורות לעו"ד אדי סוברי, אתר הפורומים המשפטיים.
סקייטק