אתר הפורומים המשפטיים יש לך שאלה משפטית? קבל תשובה מעורך דין

הפטור לבן לא מותנה ולא מוגבל בכמות

  • העברה לקרוב ומס שבח
    יהודה | 24/03/2009 16:08

    אם מכרתי דירה בפטור ממס שבח לפי סעיף 49 ב(1) ולאחר מכן העברתי דירה אחרת בהעברה ללא תמורה לבני לפי סעיף 62 לחוק, האם יהיה לי פטור ממס שבח על ההעברה ללא תמורה? במילים אחרות, האם ניצלתי את הפטור הראשון והדבר יחייבני במס על ההעברה או לא? לתשובתכם המהירה אודה

    האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!
    מסך מלא השב

    • הפטור לבן לא מותנה ולא מוגבל בכמות  לת 
      יצחק פוגל עו"ד (ורו"ח) | 26/03/2009 13:35

      האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!
      מסך מלא השב

    • תשובה
      אשר טולדנו | 27/03/2009 00:51

      פטור לפי סעיף 62 הינו פטור מקביל ולכן אין תקופת צינון בין העסקה הראשונה לבין עסקת "המתנה" שתהא פטורה ממס שבח. שים לב שעל בנך (מקבל המתנה) תחול תקופת צינון (3 שנים אם בנך לא גר אתך ; 2 שנים אם בנך גר אתך ואינו נשוי ; 1 שנה עם בנך גר אתך והוא נשוי).

      האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!
      מסך מלא השב

קבל עכשיו ייעוץ משפטי אישי
     

לייעוץ ראשוני טלפוני חייג: 077-9973868
ליעוץ אישי עם עו"ד
 
 
 
הודעות אחרונות
כניסה לפורומים המשפטיים
© כל הזכויות שמורות לעו"ד אדי סוברי, אתר הפורומים המשפטיים.
סקייטק