אתר הפורומים המשפטיים יש לך שאלה משפטית? קבל תשובה מעורך דין

מיסוי מתנה

  • מתנה גדולה לבן משפחה
    אורית | 06/03/2009 16:10

    אני תושבת ישראל מעוניינת להעניק לאחיינית שלי גם היא תושבת ישראל, מתנה בסך 500000 ש"ח באמצעות הפקדה לחשבון. האם אצטרך לשלם מס? האם היא תצטרך לשלם מס? האם צריך לדווח לשלטונות המס?

    האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!
    מסך מלא השב

    • מיסוי מתנה
      עודד דרדיקמן | 06/03/2009 20:44

      שלום רב, בהתאם לסעיף 97 א' לפקודת מס הכנסה, ריווח הון יהיה פטור ממס אם הוא נובע מ...(5) "מתנה לקרוב וכן מתנה ליחיד אחר אם שוכנע פקיד השומה כי המתנה ניתנה בתום לב ובלבד שמקבל המתנה אינו תושב חוץ". בהתאם לסעיף 88 לפקודה, קרוב הינו בין היתר צאצא של אח או של אחות. לעניין הדיווח יש מקום לדווח לפקיד השומה וחשוב להראות כי המתנה ניתנה בתום לב ולא במטרה לא כשרה זו או אחרת מעבר לכך לאור העובדה שמדובר במתנה יש לבצע זאת באמצעות חוזה בהתאם לחוק המתנה. בכבוד רב ובברכה, עודד דרדיקמן, עו"ד משרד עורכי דין דרדיקמן

      האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!
      מסך מלא השב

      • מתנה
        יצחק פוגל עו"ד (ורו"ח) | 08/03/2009 12:05

        לאורית כעיקרון מתנה אמיתית בין בני משפחה כהגדרתם אינה חייבת במס. כמובן הכוונה למתנה ללא תמורה. אם יתברר שהאחיינית ויתרה לך על נכס או נתנה תמורה אחרת שוות ערך, זה לא מתנה. כמובן, יתכן ותידרשי להוכיח מאיפה היה לך הכסף למתנה, ורצוי שיהיו לך הוכחות זמינות. כמובן מתנה רצוי לתת בשיק למיוב או בהעברה בנקאית, לצורך הוכחה. אני לא רואה כל סיבה לדווח לרשויות המס כעת על כך. כמובן לשמור את כל התיעוד, באם יידרש בעתיד. בברכה יצחק פוגל עו"ד (ורו"ח) מנהל פורום דיני מיסים

        האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!
        מסך מלא השב

קבל עכשיו ייעוץ משפטי אישי
     

לייעוץ ראשוני טלפוני חייג: 077-9973868
ליעוץ אישי עם עו"ד
 
 
 
הודעות אחרונות
  • פורום פלילי 22/05/2022 | 01:40 הנפת דגל פלסטין שלום,רציתי לדעת האם יש חוק שאוסר להניף דגל פלסטין?הוא מוגדר דגל של ישות עוינת?מה הסמכות של שוטר מ...
  • פורום זכויות יוצרים 21/05/2022 | 23:25 הטמעה או קישור של אתר האם הטמעה של אתר מיוטיוב באתר גוגל סייטס שאני בונה, או קישור לסרטון  מאתר יוטיוב  מהווי...
  • פורום ביטוח לאומי 21/05/2022 | 22:41 החמרת מצב ילד נכה שלום .האם עצירות כרונית שכוללת טיפול תרופתי 3 פעמים ביום לילד מזכה בנכות? הילד כבר הוכר כנכה בג...
  • פורום דיני עבודה 21/05/2022 | 22:27 איפה ואיפה מצד המעביד האם המעביד לפי דין יכול לעשות איפה ואיפה . אפרט בקצרה . לפני שנה התחלפו המעסיקים . המעסיק החדש נת...
  • פורום נדלן ודיני מקרקעין 21/05/2022 | 21:10 חברה אני מקים חברההאם אני יכולה לקנות דירה לחברה לפני הקמתה?מה מדווחים ברשויות המס ובטאבו?השאלה כי החב...
כניסה לפורומים המשפטיים
© כל הזכויות שמורות לעו"ד אדי סוברי, אתר הפורומים המשפטיים.
סקייטק