אתר הפורומים המשפטיים יש לך שאלה משפטית? קבל תשובה מעורך דין

ירושה

  • פטור ממס שבח על מכירת דירת ירושה
    חוה | 04/03/2009 12:54

    לפי סעיף 49 ב.5. לחוק מס שבח מקרקעין, צריכים להתקיים יחד 3 תנאים לקבלת הפטור: 1. המוכר הוא בן זוג של המוריש או צאצא שלו. 2. המוריש היה בעלה של דירת מגורים אחת. 3. אילו היה המוריש עדיין בחיים ומוכר את דירת המגורים-היה פטור ממס. שאלתי: זוג נשוי הינו במשותף בעלים של שתי דירות. אחד מבני הזוג נפטר. בן זוגו ירש אותו. לפי סעיף 49 ב.5. בן הזוג הנותר לעולם לא יקבל פטור ממס שבח בעת מכירת דירותיו, כיון שזו כעת גם דירת ירושה והנפטר היה בעלים של יותר מדירה אחת? האמנם? תודה על תשובתכם. חוה

    האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!
    מסך מלא השב

    • ירושה
      יצחק פוגל עו"ד (ורו"ח) | 04/03/2009 19:39

      לחווה אכן לעולם לא תקבלי פטור לפי סעיף 49(ב)(5) אך עדיין תוכלי לקבל פטור אחת ל-4 שנים. בברכה יצחק פוגל עו"ד (ורו"ח) מנהל פורום דיני מיסים

      האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!
      מסך מלא השב

קבל עכשיו ייעוץ משפטי אישי
     

לייעוץ ראשוני טלפוני חייג: 077-9973868
ליעוץ אישי עם עו"ד
 
 
 
הודעות אחרונות
כניסה לפורומים המשפטיים
© כל הזכויות שמורות לעו"ד אדי סוברי, אתר הפורומים המשפטיים.
סקייטק