אתר הפורומים המשפטיים יש לך שאלה משפטית? קבל תשובה מעורך דין

הגנת הפרטיות בתמונות

  • חשיפה ציבורית
    סימה | 09/02/2009 15:13

    שאלתי היא האם ניתן לפרסם בתקשורת (טלויזיה במקרה הספציפי הזה) תמונה שאני נמצאת בה (אפילו אם לא במרכזה) אך רואים אותי .. האם אפשר לפרסם זאת ללא רשות שלי? אם התמונה במקום ציבורי (כגון פארק) אבל באירוע משפחתי (יום הולדת) ? או תמונות מחתונה שהשתתפתי בה כאורחת? שוב- ללא אישורי ?

    האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!
    מסך מלא השב

    • הגנת הפרטיות בתמונות
      עו"ד יריב קדם | 09/02/2009 19:54

      סעיף 2 לחוק הגנת הפרטיות מפרט נסיבות של הפרת הפרטיות בצילום. בכלל זה ניתן לציין את ההוראות הבאות כהפרת הפרטיות: 2(3) צילום אדם כשהוא ברשות היחיד; 2(4) פרסום תצלומו של אדם ברבים בנסיבות שבהן עלול הפרסום להשפילו או לבזותו; 2(6) שימוש בשם אדם, בכינויו, בתמונתו או בקולו, לשם ריווח;

      האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!
      מסך מלא השב

      • שאלת הבהרה אם אפשר.....
        סימה | 11/02/2009 11:52

        ברשות היחיד- האם כשאני ברקע ולא במרכז התמונה מותר להם לפרסם אותה ללא רשותי? האם אני יכולה מבחינה חוקית לדרוש שיטשטשו אותי או בכלל- שלא יראו את התמונה להשפילו או לבזותו- זה סובייקטיבי או אובייקטיבי?? מבחינתי זה יכול להיות משפיל אבל מבחינת האדם הסביר אולי זה לא יהיה משפיל... תודה!

        האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!
        מסך מלא השב

        • הסכמה מכללא לצילום לעומת הזכות לפרטיות
          עו"ד יריב קדם | 15/02/2009 15:22

          רשות היחיד היא מקום פרטי, כגון דירתך. אם מדובר בצילום בהסכמה, ניתן לפרסמו. אולם אם לדוגמא, היבעת את מחאתך במעמד הצילום, אזי פרסום התמונה ללא טשטוש פרטיך, עלול להוות הפרת הפרטיות. צריך להכיר את הנסיבות העובדתיות הקונקרטיות (ואיני מכיר). בכל מקרה, רצוי לפנות לגורם המצלם/מפרסם מוקדם ככל האפשר ולבקש שלא יפרסמו את התמונה, ולחילופין לטשטש כל פרט מזהה.

          האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!
          מסך מלא השב

קבל עכשיו ייעוץ משפטי אישי
     

לייעוץ ראשוני טלפוני חייג: 077-9973868
ליעוץ אישי עם עו"ד
 
 
 
הודעות אחרונות
  • פורום דיני עבודה 23/01/2019 | 01:49 פיצויים 5 שנים אני באובדן כושר עבודה מלא ,משולם דרך כלל ביטוח ומסתיים בעוד 3 חודשים .[גיל 65] מדי חודש מק...
  • פורום דיני תעבורה 23/01/2019 | 01:48 סעיף 40 א. 5439 שלום רבאתמול נסעתי בכביש 4 בנערוני מצפון לכיוון דרום אשדוד התקרבתי למחלף אשדוד כאשר שתי נתיבים ימ...
  • פורום בתי משפט 23/01/2019 | 00:06 האם תוכל להבהיר את תשובתך תודה.על סמך מה קבעת שמדובר בטענה משפטית?מה ההגדרה של טענה משפטית? כי בפורום עורכי דין ענו לי...
  • פורום דיני מיסים 23/01/2019 | 00:06 פטור ממסוי במכירת דירה שהתקבלה בירו... האם יש מגבלת זמן לפטור ממס עבור מכירת דירה שהתקבלה בירושה ומאז מות המוריש היא אינה מאוכלסת?
  • פורום הוצאה לפועל 22/01/2019 | 22:20 לכבוד פורום הוצ"פ באמצעות עו"ד אריא... תודה על התייחסותך ואפרט יותר בנושא הארנונה:בשנת 2016 המדינה רכשה עבורינו במיוחד דירת נ"ר והתאמתה ...
כניסה לפורומים המשפטיים
© כל הזכויות שמורות לעו"ד אדי סוברי, אתר הפורומים המשפטיים.
סקייטק