אתר הפורומים המשפטיים יש לך שאלה משפטית? קבל תשובה מעורך דין

הסכם זכויות יוצרים

  • זכות יוצרים בצילום (תמונה)
    שלומי | 17/02/2008 18:05

    שלום, אני בעל חברת אופנה. הזמנתי צילומים של דוגמנית בבגדי החברה שלי מצלם מקצועי. שלמתי עבור הדוגמנית, הצלם , המאפר וכו', וקבלתי את התשלילים (פילים) לידי. למיטב ידיעתי, זכויות היוצרים בתמונות הן רק שלי. ההסכם עם הדוגמנית קובע, שאני רשאי לפרסם את התמונות רק לתקופה מסוימת. התקופה פקעה. הדוגמנית טוענת שעכשיו, משפקעה התקופה, אבדתי לא רק את הזכות להשתמש (לפרסם) את התמונות, אלא גם את זכות היוצרים בתמונות, ולכן היא (הדוגמנית) רשאית לעשות שימוש בתמונות, כאוות נפשה. האם היא צודקת? האם משפקעה תקופת הפרסום של התמונות, פקעה גם זכות היוצרים (ולמעשה קניין) שלי והדוגמנית יכולה להשתמש בתמונות כרצונה? בתודה מראש

    האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!
    מסך מלא השב

    • הסכם זכויות יוצרים
      עו"ד יריב קדם | 19/02/2008 16:51

      התשובה טמונה בשילוב של הוראות החוק וההסכם בינך לדוגמנית, אותו יש לבחון. יש לבחון באותה מסגרת את ההסכם שלך עם הצלם. *הערת מערכת: לקריאה נוספת אודות חוק זכויות יוצרים

      האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!
      מסך מלא השב

      • זכות יוצרים ללא זכות פרסום ושימוש
        שלומי | 19/02/2008 19:36

        השאלה בעצם מאוד פשוטה - האם יש זכות יוצרים בתמונות (צילומים), חרף העובדה שההסכם עם הדוגמנית קוצב זמן לעשות בהם שימוש (לפרסמם). ההסכם עם הדוגמנית אינו מתייחס באופן כלשהו לזכויות היוצרים, אלא רק קובע מה תהא תקופת השימוש בתמונות. במילים אחרות, האם העובדה שתקופת השימוש בצילומים פקעה, מפקיעה אוטומטית גם את זכות היוצרים? תודה רבה

        האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!
        מסך מלא השב

        • רשיון לנצל תמונות
          עו"ד יריב קדם | 20/02/2008 00:04

          לעניות דעתי, לאור העובדות שהוצגו, זכויות היוצרים בתמונות נותרו שלך, ולא פקעו. מאידך אסור לך לנצל את התמונות לאור ההסכם שלך עם הדוגמנית. ניצול התמונות חרף ההסכם יהווה הפרת הסכם יסודית וכן הפרה של הוראות חוק הגנת הפרטיות (סעיף 2(6)). מבחינת הדוגמנית, זכותה למנוע ממך, לאור ההסכם בינכם, ניצול התמונות על ידך, אך היא אינה יכולה לנצל את התמונות בעצמה משום שזכויות היוצרים אינם שלה. המשמעות מהמצטבר: לכל אחד מהצדדים זכות למנוע מהאחר לנצל את התמונות; ניתן לנצל את התמונות רק בהסכמה הדדית. אהבתי את הבקיאות... *הערת מערכת: לקריאה נוספת אודות חוק זכויות יוצרים

          האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!
          מסך מלא השב

קבל עכשיו ייעוץ משפטי אישי
     

לייעוץ ראשוני טלפוני חייג: 077-9973868
ליעוץ אישי עם עו"ד
 
 
 
הודעות אחרונות
  • פורום עורכי דין 21/09/2021 | 23:34 שאלה מטעה שהובילה לתשובה שגויה מתאור ההתרחשות עולה שעורכת הדין הקליטה את השימוע וזה בהחלט מותר, כי היא השתתפה בו. היא לא הקליט...
  • פורום דיני חוזים 21/09/2021 | 18:10 חיפוש בנט המשפט ביצוע חיפוש בנט המשפט קיימת אופציה לחיפוש על פי שם בלבד?אם כן, זה חיפוש אפשרי לאזרח שרשום כמשתמש ...
  • פורום דיני מיסים 21/09/2021 | 16:49 תקנות החדשות בשל אחזקה של יחידות ... אם יש תחולה רטרואקטיבית מ 30.6.2015
  • פורום נדלן ודיני מקרקעין 21/09/2021 | 16:42 תביעת ערב הערב חתם שהוא ערב לכל התחייבויות השוכר.יש נזקים בדירה.האם ניתן לתבוע גם את הערב בבית משפט?
  • פורום פשיטת רגל 21/09/2021 | 16:19 הסדר חוב או הכרזה שלום האם בהליך הדיון מציע השופט לשני הצדדים (קיים נושה אחד) לצאת ולנסות להגיע להסדר? במידה ומג...
כניסה לפורומים המשפטיים
© כל הזכויות שמורות לעו"ד אדי סוברי, אתר הפורומים המשפטיים.
סקייטק