אתר הפורומים המשפטיים יש לך שאלה משפטית? קבל תשובה מעורך דין

הרמת מסך - שותפות מוגבלת

  • האם קיימת אפשרות להרמת מסך לגבי שותף כללי ומוגבל?
    חן | 26/01/2009 13:22

    בסיטואציה בה חתמתי על הסכם מכר עם שותפות מוגבלת שהשותף הכללי והמוגבל הם חברה בע"מ והשותפות שהיא הרוכשת הפרה עימי את ההסכם. האם ניתן לעשות הרמת מסך כמו לגבי חברה ולמעשה להיפרע מהשותף המוגבל מעבר להון שהכניס לשותפות והאם לגבי שותף כללי יש בכלל צורך בהרמת מסך שכן הוא אינו מוגבל בהתחייבותו

    האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!
    מסך מלא השב

    • הרמת מסך - שותפות מוגבלת
      עו"ד משה כאהן | 26/01/2009 13:24

      "הרמת מסך" בחברה קרי יחוס חובות החברה לבעלי מיותיה אפשרית בהתקיים התנאים שבסעיף 6 לחוק החברות ושנקבעו בפסיקה. (ראה: http://www.businesslaw.co.il/article.php?id=10 כנ"ל גם בשותפות מוגבלת, כאשר מנסים ליחס את החוב לשותפים ולמי שמחזיקים במניותיהם. עם זאת יש לזכור כי כאשר מדובר בשותף מוגבל - אחריותו מוגבלת עד לגובה הסיכון שנטל על עצמו. ברם, השותף המוגבל חייב לעמוד בדרישות הדין ואם לא יעשה כן, למשל: אם ישתתף בנהול השותפות - הוא עלול לאבד את ההגנה ואז יהיו מקרים שניתן יהיה להרים את המסך גם לגביו אם יתקיימו התנאים להרמת מסך כאמור לעיל.

      האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!
      מסך מלא השב

    • הבהרה
      חן | 27/01/2009 10:13

      רק רציתי לראות אם הבנתי נכון- במקרה ואני תובעת את השותפות ולא ניתן להיפרע מנכסי השותפות אזי יש לבצע הרמת מסך על מנת לייחס את החוב לשותפים. לגבי השותף הכללי ניתן להיפרע ממנו עד לסכום לא מוגבל. (1)האם כדי להיפרע מהשותף המוגבל עד למלוא גובה ההון שהכניס לשותפות יש צורך בהרמת מסך או שמא ניתן לתבוע אותו ללא צורך בהרמת מסך? (2) במידה וכן, האם באותו מעמד של הבקשה להרמת מסך, יש צורך להוכיח כי לא עמד בדרישות היותו שותף מוגבל?

      האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!
      מסך מלא השב

      • הבהרה
        עו"ד משה כאהן | 27/01/2009 13:42

        לגבי השותף הכללי ניתן לבצע הרמת מסך אם התקיימו התנאים לכך ע"פ חוק. לגבי השותף המוגבל - יש לבדוק אם עמד בדרישות הדין המעניקות לו את ההגנה, אם לא, ניתן לתבוע אותו ואם אף נתקיימו התנאים להרמת מסך, ניתן לבקש הרמת מסך, והכל בכפוף לנסיבות המקרה.

        האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!
        מסך מלא השב

קבל עכשיו ייעוץ משפטי אישי
     

לייעוץ ראשוני טלפוני חייג: 077-9973868
ליעוץ אישי עם עו"ד
 
 
 
הודעות אחרונות
  • פורום ביטוח לאומי 26/09/2021 | 15:00 אתי שלום בת 73 מקבלת קצבת זיקנה מחצית 1996 שח קצבת שארים מחצית 1169 שח השלמת הכנסה שאלתי, מה סכו...
  • פורום צרכנות | תביעות קטנות 26/09/2021 | 14:02 מכולת שמגבילה כמות האם מותר למכולת להגביל כמות קנייה בקופה, לאחר שלא רשמה כלום כמדף?אשמח לקבל ציון לחוק,ובאם יש, מה ...
  • פורום דיני נזיקין 26/09/2021 | 13:43 אי התייחסות בסיכומים לשאלת הנזק שלום רב,צריך לראות את כל הסיכומים ותצהירי העדות הראשית כדי לבחון את התמונה המלאה, אבל לכאורה בהחל...
  • פורום פלילי 26/09/2021 | 12:58 השפעת רישום משטרתי על סיווג ביטחוני... אוראל יקר, מידע אודות רישום משטרתי ישן ( כל עוד לא נמחק) יובא לידיעתו של הגורם הרלוונטי - אך אין ...
  • פורום דיני מיסים 26/09/2021 | 12:43 תודה רבה סלי
כניסה לפורומים המשפטיים
© כל הזכויות שמורות לעו"ד אדי סוברי, אתר הפורומים המשפטיים.
סקייטק