אתר הפורומים המשפטיים יש לך שאלה משפטית? קבל תשובה מעורך דין

פורום נדלן ודיני מקרקעין

  • דליפה של מים בצנרת מים משותפת
    נור | 26/05/2008 16:29

    חלק מהדירות בבניין המשותף שלנו עדיין מחוברים לצנרת מים משותפת של הבניין וחלק התנתקו והתחברו לשעון מים פרטי. הצינור הזה נשבר ומים רבים עד מאוד זרמו בחצר ימים רבים. העירייה חייבה במים אלו רק את הדיירים שאין להם עדיין שעון מים פרטי. 1. בהתאם לטענות שאני מעלה להלן – האם העירייה לא היתה אמורה להשית את תשלום המים על כל בעלי הדירות? 1א. המים זרמו לחצר ולא לשימוש בדירות ולכן אני מגדיר אותם כמי "השקייה" ציבוריים של כל הבניין ואי לכך כל הבניין צריך להשתתף בתשלום עבור השימוש בהם. 1ב. הצנרת בהגדרתה הרי הינה "צנרת משותפת" (הותקנה עם בניית הבניין). אני מאמין שלפי חוק היו אמורים כל בעלי הדירות (גם 2 אלו שהתנתקו) לשלם בעד האינסטלטור -> מכאן אני מניח שגם את תשלום המים שדלפו היו אמורים כל בעלי הדירות לשלם. 2. ובנוסף האם לא ניתן היה לפטור אותי מהתשלום בגין דליפה זו לאור הטענות הנוספות שלהלן: 2א. הדירה שלי בבניין לא מאוכלסת (אפשר לראות לפי מונה החשמל שהדירה לא היתה בשימוש) – אך העירייה לא היתה מוכנה להתחשב בעובדה זו. 2ב. אני היחיד שברגע שגיליתי שיש דליפה של מים התחלתי לפעול והזמנתי אינסטלטור (יש לי מסמכים והתכתבויות). 2ג. בדיעבד הסתבר לי שהדליפה נמשכה כשבועיים ולמרות זאת השכנים הגרים בבניין וגם שכן שמשכיר את הדירה שלו בבניין ידעו על כך ולא עשו דבר. 3. ולנקודה מעט שונה: הדירה סגורה (עומדת לשיפוץ או מכירה ולכן גם לא הפרדתי את שעון המים) למרות זאת אני משלם כבר כמה שנים את חשבון המים של השכנים. ויותר מכך, אני משלם את החלק הארי של החשבון כיוון שהחלוקה נעשית לפי שטח דירה ולא לפי נפשות המתגוררות בה. האם אי אפשר לפי החוק לחייב את העירייה שלא תגבה ממני תשלום על משהו שאני לא משתמש בו בכלל? ואם כן, האם אפשר לחייב את העירייה להחזיר לי את כל הסכומים ששולמו עד כה? (לפי מונה החשמל ניתן לראות שהדירה סגורה). אודה לכם באם תוכלו לענות לי על שלושת השאלות בברכה, נור

    האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!
    מסך מלא השב

    • פורום נדלן ודיני מקרקעין  לת 
      ... | 27/05/2008 17:57

      האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!
      מסך מלא השב

קבל עכשיו ייעוץ משפטי אישי
     

לייעוץ ראשוני טלפוני חייג: 077-9973868
ליעוץ אישי עם עו"ד
 
 
 
הודעות אחרונות
  • פורום דיני חוזים 26/09/2020 | 00:29 הסכם לאישור משכנתא חתמתי עם חברה ליעוץ משכנתאות עלחוזה שישיגו לי משכנתה של 250000שקל ל10 שנים בריבית של 10.5%.{מכיוו...
  • פורום הוצאה לפועל 26/09/2020 | 00:11 פתיחת תיק בהוצאה לפועל שלא לצורך מקרה בו זוכה פתח כנגדי תיק בהוצאה לפועל שלא לצורך ולאחר שכתבתי מכתב למשרד עו"ד המייצג את הזוכה וב...
  • פורום בתי משפט 25/09/2020 | 18:54 לא קיבלת קנס אלא הודעת תשלום קנס, ובאותה הודעה גם מוסבר מה עליך לעשות אם רצונך לבקש להישפט או לבקש לבטל את ההו...
  • פורום לשון הרע 25/09/2020 | 18:48 למה לא? בגלל סעיף 8 לפקודת הנזיקין: “אדם שהוא גופו בית משפט או בית דין או אחד מחבריהם, או שהוא ממלא כדין ...
  • פורום נדלן ודיני מקרקעין 25/09/2020 | 18:30 האם אפשר לקנות חניה משכן? שלום האם אפשר לרכוש חניה משכן שתהיה רשומה תחת הנכס שלי בטאבו? אם כן מה הפרוצדורה
כניסה לפורומים המשפטיים
© כל הזכויות שמורות לעו"ד אדי סוברי, אתר הפורומים המשפטיים.
סקייטק