אתר הפורומים המשפטיים יש לך שאלה משפטית? קבל תשובה מעורך דין

מי מוסמך לדון בהקדש.

  • הקדשות
    אלי | 11/12/2011 14:28

    במידה ויש לי חילוקי דעות עם הקדשות, היכן אני צריך לתבוע, בבית שפט או בבית הדין הרבני?

    האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!
    מסך מלא השב

    • מי מוסמך לדון בהקדש.
      טו"ר יצחק עמרני | 11/12/2011 20:35

      הקדשות נחלקים לשני סוגים 1. הקדש ציבורי- זהו הקדש לטובת ולתועלת כלל הציבור 2. הקדש דתי- אשר כשמו כן הוא, הקדש לצורכי דת. הסמכות לדון בהקדשות, נתונה בעיקרון לבית המשפט. אך במקום שמדובר בהקדש דתי שנוסד בפני בית דין רבני, סמכות השיפוט לדון תהא לרבני בלבד. מקור- הוראת סעיף 53 לדבר המלך במועצה על ארץ ישראל, 1922 (להלן: דבר המלך) הקובע כי: "לבתי הדין הרבניים של העדה היהודית יהא שיפוט יחיד בכל ענין הנוגע ליצירתו או להנהלתו הפנימית של ווקף או הקדש דתי שנוסדו לפני בית דין רבני לפי דיני ישראל." ולכן יש לבדוק היטב את מקור ההקדש לפני הגשת התביעה. עיין פס"ד ה"פ 531/97 אשר בו נידונה בהרחבה שאלת הסמכות.

      האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!
      מסך מלא השב

קבל עכשיו ייעוץ משפטי אישי
     

לייעוץ ראשוני טלפוני חייג: 077-9973868
ליעוץ אישי עם עו"ד
 
 
 
הודעות אחרונות
כניסה לפורומים המשפטיים
© כל הזכויות שמורות לעו"ד אדי סוברי, אתר הפורומים המשפטיים.
סקייטק