אתר הפורומים המשפטיים יש לך שאלה משפטית? קבל תשובה מעורך דין

אם מדובר בדירה עצמאית - שלא בהרחבת דירה קיימת

  • שאלה ל ץ על תקדים עליון המחייב תשלום וועד בית
    רחל | 19/05/2024 15:18

    מחפשת פסק דין תקדימי של העליון או המחוזי המחייב דייר שבנה דירה שלא בהרחבה על הגג לשלם וועד בית. בדירה גר הבן ומשלם ארנונה לעירייה על מגורים בדירה על הגג. בנוסף לארנונה שמשלם האב 

    האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!
    מסך מלא השב

    • אם מדובר בדירה עצמאית - שלא בהרחבת דירה קיימת
      ץ | 19/05/2024 15:38

      על בעל דירה כזו לשלם לוועד הבית כמו כל דירה אחרת בבניין

      וזאת על פי הקבוע בסעיף 58 לחוק המקרקעין, תשכ"ט-1969,

      ציטוט:

      "58. (א) בעל דירה חייב להשתתף בהוצאות הדרושות להחזקתו התקינה ולניהולו של הרכוש המשותף ולהבטחת השירותים המחוייבים על פי דין או המקובלים על פי הנוהג, לפי יחס שטח רצפת דירתו אל שטח הרצפה של כל הדירות שבבית המשותף, זולת אם נקבע בתקנון שיעור השתתפות אחר; לענין זה, "החזקה תקינה" – שמירה על מצבו של הרכוש המשותף כפי שהיה בעת גמר הבניה, לרבות שיפורים שבוצעו בו לאחר מכן בהסכמת בעלי הדירות."

      כדי להיות בטוחים לגמרי, ולפני שתובעים את בעל הדירה על הגג, רצוי לבדוק בלשכת רישום המקרקעין (הטאבו) הן שמדובר בדירה עצמאית, והן שאין תקנון מוסכם שרשום על הבניין, ושאולי יש בו התייחסות כלשהי לנושא הנדון.

      לצורך כך, ולמתן תשובה לשאלה, אין צורך בפסק דין כלשהו.


      האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!
      מסך מלא השב

קבל עכשיו ייעוץ משפטי אישי
     

לייעוץ ראשוני טלפוני חייג: 077-9973868
ליעוץ אישי עם עו"ד
 
 
 
הודעות אחרונות
כניסה לפורומים המשפטיים
© כל הזכויות שמורות לעו"ד אדי סוברי, אתר הפורומים המשפטיים.
סקייטק