אתר הפורומים המשפטיים יש לך שאלה משפטית? קבל תשובה מעורך דין

האם יש לשלם את מלוא שכר הטרחה גם כשעורך הדין התרשל?

  • שאלה דחופה למי שמבין
    חגית | 23/01/2023 17:59

    בהסכם שכ"ט למול עורך דין רשום כך: "מוסכם בזאת כי עוה"ד יהא זכאי למלוא השכ"ט עפ"י הסכם זה אף אם הלקוחה תפסיק את קבלת הייצוג של עוה"ד בטרם סיים עוה"ד את הטיפול במלוא השירותים המשפטיים נשוא הסכם זה."

    שואלת האם במקרה בו העו"ד מתרשל בתפקידו והלקוח מפסיק את ייצוגו מסיבה זו, האם לנוכח המצוטט לעיל הלקוח יהיה חייב לשלם לעו"ד שכ"ט מלא?  

    ומה עליי לרשום בהסכם על מנת שבמקרה בו העו"ד לא מתנהל כראוי ניתן יהיה להפסיק את עבודתו ולשלם לו רק על פי מה שעשה עד לאותה נקודה ולא את כל שכר הטרחה? 

    תודה רבה.

    האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!
    מסך מלא השב

    • האם יש לשלם את מלוא שכר הטרחה גם כשעורך הדין התרשל?
      עו"ד אבי קיסוס | 26/01/2023 20:52

      שלום רב, 

      אם אדם, כל אדם - ובכלל זה עו"ד - לא קיים את החוזה כמו שצריך אז ניתן לבטל את החוזה מכוח דיני החוזים. ככל שבהסכם כתוב שישולם שכ"ט מלא ואין תשלום לפי שלבים הרי שניתן לפנות לוועדת שכ"ט של לשכת עו"ד שתקבע מהו שכ"ט הראוי לתשלום עד למועד סיום הטיפול בתיק. 

      ככל שיש הסכמה ביניכם בעניין סיום הטיפול ותשלום שכ"ט עד לנקודה זו הרי שניתן להגיע להסכמות ולסיים את ההתקשרות בלב טוב. 

      בברכה, 


      בהצלחה, 

      אבי קיסוס, עו"ד 

      שלהב 117 ספיר, ערבה תיכונה
      טל': 073-7274466; מייל: aykisos@gmail.com

      האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!
      מסך מלא השב

קבל עכשיו ייעוץ משפטי אישי
     

לייעוץ ראשוני טלפוני חייג: 077-9973868
ליעוץ אישי עם עו"ד
 
 
 
הודעות אחרונות
  • פורום ביטוח לאומי 04/03/2024 | 19:11 יצחק הייתי בנכות זמנית 100 אחוז  ותבעתי את  אובדן כושר עבודה של הפנסיה..עכשיו קיבלתי צמיתה 3...
  • פורום בתי משפט 04/03/2024 | 17:01 חתימה על תצהיר האם עו״ד יכול לחתום על תצהיר בכתב יד בלי חותמת רשמית? כי הוא עו״ד אבל לא עוסק במקצוע
  • פורום תאונות דרכים 04/03/2024 | 15:44 תאונת דרכים שהיא גם תאונת עבודה שלום לעו"ד רונית. אשמח להסבר קצר. מילאתי את טופס תביעה לנפגע עבודה . יש שם סעיף 6. שכתוב שם ...
  • פורום נדלן ודיני מקרקעין 04/03/2024 | 15:21 האם במכירת דירה מושכרת כששולם מס הכ... שלום נחום,העובדה שדירה הושכרה ושולם מס הכנסה בגין הכנסות השכירות איננה משנה לעניין עצם החיוב במס ...
  • פורום דיני נזיקין 04/03/2024 | 13:40 אי עמידה בקולנוע קורא" של עיריית רמ... בס"ד. בחודש אוקטובר 2021, הכריזה עיריית רמלה, באמצעות "קול קורא", על תחרות לכתיבת המנון לעיר. הוב...
כניסה לפורומים המשפטיים
© כל הזכויות שמורות לעו"ד אדי סוברי, אתר הפורומים המשפטיים.
סקייטק