אתר הפורומים המשפטיים יש לך שאלה משפטית? קבל תשובה מעורך דין

כספי פיצויים עבור קטין

  • כספי פיצויים לקטין
    ירון | 31/08/2022 09:56

    שלום, 

    ניתן פסק דין לפיו קטין זכאי לפיצויים בשל נזקי גוף כתוצאה מתאונת דרכים. 

    בית המשפט לא נתן הוראה אם להפקיד את הכספים בחשבון נאמנות שיפתח ע"י עורך הדין עד להגיע הקטין לגיל 18 או יועבר לחשבון הבנק על שם הקטין - כיום בן 17.5 

    כיצד צריך לנהוג ?  

    האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!
    מסך מלא השב

    • כספי פיצויים עבור קטין
      עו"ד עדי רחמים | 07/09/2022 12:56

      על פי חוק להורי הקטין קמה החובה לשמור בנאמנות את הכספים המגיעים לקטין עד הגיעו לגיל 18, כחלק מהיותם האפוטרופסיים הטבעיים של הקטין.

      על מנת למזהר סיכונים עתידיים וכן בשל גילו, הייתי ממליצה לשלוח בקשה למתן הוראות לבית המשפט עם הנחיות מפורשות כיצד לנהוג עם כספי הפיצויים.


      בהצלחה.



      בברכה,

      עדי רחמים, עו"ד
      מנהלת פורום דיני נזיקין

      המכבים 22א, הוד השרון
      טלפון נייד: 050-6679988 ; מייל: adirahamim.law@gmail.com

      האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!
      מסך מלא השב

      • פיצוי קטין
        רואי | 03/03/2024 20:19

        היי,

        כלומר במידה ואין כל הוראה מבית המשפט לגבי הנתנהלות עם כספי הקטין (התובע) בתביעה זו של פלת"ד, אז אין חובה להפקיד בחשבון נאמנות על שמו או בחשבון משלו וניתן להפ-יד ישירות בחשבון ההורים אך בידיעה שזה של הקטין ?


        האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!
        מסך מלא השב

קבל עכשיו ייעוץ משפטי אישי
     

לייעוץ ראשוני טלפוני חייג: 077-9973868
ליעוץ אישי עם עו"ד
 
 
 
הודעות אחרונות
  • פורום ביטוח לאומי 04/03/2024 | 20:02 סעיף נכות המגלם אי כושר  לשון סעיף 34 ב רמיסיה, סימנים קליניים אפקטיביים קלים, קיים צורך בטיפול תרופתי, קיימת הפרעה ...
  • פורום דיני תעבורה 04/03/2024 | 20:00 אני לא מוצא כאן אכיפה בררנית הי,העובדה שעד היום לא הייתה אכיפה והיא התחילה "פתאום", אינה מעידה על בררנות.יתכן והמדיניות השתנתה...
  • פורום בתי משפט 04/03/2024 | 17:01 חתימה על תצהיר האם עו״ד יכול לחתום על תצהיר בכתב יד בלי חותמת רשמית? כי הוא עו״ד אבל לא עוסק במקצוע
  • פורום תאונות דרכים 04/03/2024 | 15:44 תאונת דרכים שהיא גם תאונת עבודה שלום לעו"ד רונית. אשמח להסבר קצר. מילאתי את טופס תביעה לנפגע עבודה . יש שם סעיף 6. שכתוב שם ...
  • פורום נדלן ודיני מקרקעין 04/03/2024 | 15:21 האם במכירת דירה מושכרת כששולם מס הכ... שלום נחום,העובדה שדירה הושכרה ושולם מס הכנסה בגין הכנסות השכירות איננה משנה לעניין עצם החיוב במס ...
כניסה לפורומים המשפטיים
© כל הזכויות שמורות לעו"ד אדי סוברי, אתר הפורומים המשפטיים.
סקייטק