אתר הפורומים המשפטיים יש לך שאלה משפטית? קבל תשובה מעורך דין

הפרה יסודית של חוזה רכישת דירה

  • הפרה יסודית של חוזה רכישת דירה
    א.סטודנט | 25/05/2022 22:33

    שלום.

    חתמתי על חוזה רכישת דירה בבניין מגורים (אני הקונה), 5 חודשים לפני פינוי הדירה. בעל הדירה עדכן את השוכרים בדבר מועד פינוייה. התקרב המועד, וחודש לפני מועד מסירת הדירה לידיי הודיע המוכר כי הדירה (בשכירות) אליה שוכריו אמורים היו לעבור, תתפנה בעיכוב של חודשיים/שלושה. הוא אינו מסוגל לפנות את הדיירים מפאת גילם המופלג. ("לזרוק אותם לרחוב")

    שאלותיי:

    1. האם מדובר בהפרה יסודית של החוזה (יש סעיף המציין כי בעת הפרה יסודית יחוייב מי מהצדדים בסכום X) ?

    2. האם ע"י פנייה לבית משפט (בתיווך עו"ד) יקבל השופט את דבריי הקונה כי עפ"י ההסכם ישנה הפרה ברורה ויסודית של החוזה,  ויחייב את המוכר לפצות את הקונה?

    3. מהם טיעוני מוכר קבילים במצב שכזה? אשר שופט יוכל לבוא לקראתו.

    בינתיים קבלנים לא רוצים להתחייב לי, עליי לשלם שכירות + דמי משכנתא...

    מה עושים במצב כזה?

    תודה

    האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!
    מסך מלא השב

    • הפרה יסודית של חוזה רכישת דירה
      לילך עתני, עו"ד ונוטריון | 08/06/2022 13:46

      שלום רב,

      בכפוף לנוסח החוזה ולתנאיו נראה שאם המוכר לא יפנה את השוכרים ולא ימסור לקונה את החזקה בדירה במועד הדבר יהווה הפרה יסודית של החוזה על כל המשתמע מכך מבחינת הסעדים שמקנה החוזה.

      בית המשפט יחייב את המוכר בתשלום הפיצוי המוסכם ככל שהקונה יוכיח שהחזקה נמסרה באיחור ותוך הפרה יסודית של החוזה.

      יש לזכור, בכפוף לאמור בחוזה, הקונה יוכל לקזז את סכום הפיצוי המוסכם מן התשלום האחרון.



      בברכה,

      לילך עתני, עו"ד
      מנהלת פורום נדלן ודיני מקרקעין

      מגדל WE, דרך מנחם בגין 150, תל אביב.
      טל': 03-6091011; מייל: [email protected]


      האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!
      מסך מלא השב

קבל עכשיו ייעוץ משפטי אישי
     

לייעוץ ראשוני טלפוני חייג: 077-9973868
ליעוץ אישי עם עו"ד
 
 
 
הודעות אחרונות
  • פורום צרכנות | תביעות קטנות 27/06/2022 | 13:17 מי רמת גן שלום. אני רשומה לקבל את החשבוניות במייל, רק שכל חודשיים אני צריכה להתחנן לקבל אותה. גם לפני כן, ...
  • פורום לשון הרע 27/06/2022 | 13:15 האם ניתן לתבוע בגין דיבה בהליך משפט... לאוניד שלום, סעיף 13 (5) לחוק איסור לשון הרע, תשכ"ה-1965 קובע כך:לא ישמש עילה למשפט פלילי או...
  • פורום דיני תעבורה 27/06/2022 | 12:19 נהיגה במלווה אהלן, סימתי שלילה של רישיון רגיל הייתי צריך לחדש אותו אז עשיתי כבר רישיון למשאיתc1 עכשיו השאלה הא...
  • פורום תמא 38 27/06/2022 | 12:06 ערך הדירה החדשה שלום אוריזה חמור מאוד אם הוא עושה כך. יש הסכמים בהם נכתב (בטעות) כי הערבות לא תכלול את רכיב המע"מ...
  • פורום עורכי דין 27/06/2022 | 11:47 האם ניתן לפתוח עוסק פטור במקביל לקב... עבדתי עם חברה קטנה לתקופה קצרה, כדי להיפרע מהם אני צריך לפתוח עוסק פטור על מנת שישלמו כ 15,000 חד...
כניסה לפורומים המשפטיים
© כל הזכויות שמורות לעו"ד אדי סוברי, אתר הפורומים המשפטיים.
סקייטק