אתר הפורומים המשפטיים יש לך שאלה משפטית? קבל תשובה מעורך דין

התיישנות עבירה- זיוף מסמך

  • חוק התיישנות
    שחר | 29/11/2021 12:18

    הי שלום קרוב משפחה זייף מסמך עם החתימה שלי להוציא כסף במרמה מהפנסיה של המנוחה. אין צו ירושה לכן חתם מול עורך דין עם זיוף חתימה ומספר ת.ז שלי. בשנת 2009 חודש אוקטובר האם חל התיישנות על עברה פלילית זאת ? הבנתי שאין התיישנות על ירושה אך האם אפשר להגיש נגדו ונגד העורך דין תלןנה במשטרה על זיוף ומרמה ? למרות שחלפן שנים רבות רק עכשיו הצלחתי לגלןת את המסך הזה

    האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!
    מסך מלא השב

    • התיישנות עבירה- זיוף מסמך
      עו"ד יניב זוסמן | 05/12/2021 22:39

      שלום שחר,

      חוק סדר הדין הפלילי (נוסח משולב), מגדיר מהי התיישנות ומתי היא חלה. סעיף 9 לחוק סדר הדין הפלילי קובע, כי לא ניתן להעמיד לדין אדם, אם העבירה בעניינו התיישנה. חוק העונשין, בסעיף 24 מסווג את כל העבירות לשלושה סוגים, בהתאם לחומרתן: חטא, עוון ופשע. בהתאם לכך, משתנה תקופת ההתיישנות של כל עבירה ועבירה בהתאמה.

      בעבירת פשע, (שעונשה עולה על 3 שנים), לא ניתן להעמיד אדם לדין אם הוא ביצע את העבירה לפני למעלה מ- 10 שנים. בעבירה מסוג עוון, (שעונשה הוא מעל שלושה חודשים אך אינו עולה על 3 שנים), תקופת ההתיישנות היא 5 שנים. בחלוף תקופה זו פטור מבצע העבירה מאחריות פלילית כלשהי. ובעבירות חטא, (שעונשן אינו עולה על שלושה חודשי מאסר), תקופת ההתיישנות חלה בחלוף שנה אחת.

      בעניינך, חלפה תקופה של מעל 10 שנים ולכן תלונה לא תועיל.

      מקווה שהייתי לעזר.



      בברכה,

      יניב זוסמן, עו"ד
      מנהל פורום פלילי

      רחוב שאול המלך 8, תל אביב, בית אמות המשפט, קומה 10
      טלפון: 052-5199949 ; מייל: [email protected]

      האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!
      מסך מלא השב

קבל עכשיו ייעוץ משפטי אישי
     

לייעוץ ראשוני טלפוני חייג: 077-9973868
בחזרה ל - פורום פלילי
ליעוץ אישי עם עו"ד
 
 
 
הודעות אחרונות
  • פורום תאונות דרכים 18/08/2022 | 16:42 תאונה בפורום זה אנו לא קובעים או אשמה או מתיימרים לקבוע אשמה של צד כזה או אחר ולא לשאלות מסוג זה נועד ה...
  • פורום בתי משפט 18/08/2022 | 16:18 לא נאמר בשום מקום "כאשר תועלה דרישה... נאמר במפורש - אם נדרשת חקירה על פי שיקול הדעת של בית המשפט.
  • פורום צרכנות | תביעות קטנות 18/08/2022 | 16:17 שייט תודה ליאור.החברה אמרו שיחזור אלי עם תשובה.זה היה לפני שבועיים נתן להם עוד שבוע ואז אפנה אילך.
  • פורום דיני ביטוח 18/08/2022 | 14:41 שאלת המשך ראשית תודהאני לא ראיתי שזה מוגדר.אני מפרש את המונח "אינו עומד ברשות עצמו " כמשמעותו.אני רווק , שג...
  • פורום דיני חברות 18/08/2022 | 13:51 פירוק חברה כן בברכה, משה כאהן, עו"ד מנהל פורום דיני חברות שד' שאול המלך 35, ת"א טל': 03-691477...
כניסה לפורומים המשפטיים
© כל הזכויות שמורות לעו"ד אדי סוברי, אתר הפורומים המשפטיים.
סקייטק