אתר הפורומים המשפטיים יש לך שאלה משפטית? קבל תשובה מעורך דין

ערעור על החלטת רשם בכיר

  • ערעור על החלטה של רשם בכיר בבית משפט שלום
    רוית | 19/06/2019 14:34

    תוך כמה זמן ניתן לערער על החלטה של רשם בכיר בבית משפט שלום (לא פסק דין אלא החלטה במסגרת תיק קיים) ולאיזה בית משפט? תודה

    האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!
    מסך מלא השב

    • ערעור על החלטת רשם בכיר
      עו"ד טליה שנברגר | 20/06/2019 16:18

      רוית שלום רב,

      תיקון מס' 62 לחוק בתי המשפט הוסיף סעיף חדש לחוק, סעיף 96(א1), הקובע :

      "החלטה אחרת של רשם בכיר, דינה, לעניין ערעור, כדין החלטה אחרת של בית המשפט שבו הוא משמש רשם בכיר". את הערעור הן על החלטות רשם בכיר והן על פסקי דין של רשם בכיר יש להגיש לבית המשפט המחוזי. 
      לעניין המועד - ראי תקנה 400 לתקנות סדר הדין האזרחי  - ערעור על החלטת רשם תק' (מס' 2) תשנ"ב-1992 תק' (מס' 2) תשנ"ו-1996 תק' (מס' 2) תשנ"ט-1999 :
      "400. ערעור על החלטת רשם לפי סעיף 96 לחוק בתי המשפט, לרבות החלטה לגבי בקשה לבטל החלטה על פי צד אחד או בהעדר כתבי טענות של הצד השני, יהיה עשרים ימים מהיום שבו ניתנה ההחלטה, והוראות פרק זה, למעט סימן ד', יחולו על הערעור האמור בשינויים המחוייבים."

      בהצלחה.

      בברכה,

      טליה שנברגר, עו"ד
      מנהלת פורום בתי משפט

      העצמאות 40, יהוד
      טל': 03-5363408; מייל: [email protected]

      האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!
      מסך מלא השב

      • סליחה, נדמה לי שיש סתירה פנימית בתשובתך
        חיים | 23/06/2019 11:37

        מצד אחד את מפנה את השואלת לסעיף 96(א1) לחוק בתי המשפט הקובע, כי "החלטה אחרת של רשם בכיר, דינה, לעניין ערעור, כדין החלטה אחרת של בית המשפט שבו הוא משמש רשם בכיר", ומצד שני, לעניין המועד להגשת ערעור, את מפנה לתקנה 400 לתקנות סדר הדין האזרחי, שעוסקת בערעור על החלטת רשם (רגיל).

        לדעתי התשובה הנכונה היא, שעל החלטה אחרת של רשם בכיר בבית משפט שלום אפשר להגיש בקשת רשות ערעור למחוזי בתוך 30 יום בהתאם לתקנה 399, כמו על החלטה אחרת של שופט שלום.


        האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!
        מסך מלא השב

        • תבדוק שוב... ותראה שאתה טועה  לת 
          ץ | 23/06/2019 13:04

          האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!
          מסך מלא השב

קבל עכשיו ייעוץ משפטי אישי
     

לייעוץ ראשוני טלפוני חייג: 077-9973868
ליעוץ אישי עם עו"ד
 
 
 
הודעות אחרונות
  • פורום פלילי 26/01/2022 | 22:27 תלונה נגדי ותעודת יושר... חברתי לשעבר התלוננה נגדי לפני 3 שנים, מאז כבר נפרדנו ולאחרונה התברר לי שאפילו התלוננה פעמיים נגדי...
  • פורום דיני עבודה 26/01/2022 | 22:03 שעות יומיות כאשר משלמים לי יום חופש או ימי בחירות ששולמו בזמנו. לפי כמה שעות יומיות צריך לשלם יום כזה האם לפי...
  • פורום דיני תעבורה 26/01/2022 | 20:05 דוח חניה שלום, שאלתי כאן לפני מספר ימים על התיישנות דוח חניה. היום הצלחתי לדבר איתם טלפונית ואמרו שעדיין ב...
  • פורום צרכנות | תביעות קטנות 26/01/2022 | 19:46 החזר אגרת תביעה קטנה הגשתי תביעה קטנה ויום לפני הדיון ובדיון עצמו קבע הרשם שבשל החומר הרב יש להעביר את הדיון לתביעה בב...
  • פורום דיני משפחה 26/01/2022 | 19:42 הפחתת דמי מזונות התגרשתי לפני כשנה וחצי ויש לי 4 ילדים עליהם אני משלם 4000 אחת מהילדים נכנסה למעון סגור כבר שנה הי...
כניסה לפורומים המשפטיים
© כל הזכויות שמורות לעו"ד אדי סוברי, אתר הפורומים המשפטיים.
סקייטק