אתר הפורומים המשפטיים יש לך שאלה משפטית? קבל תשובה מעורך דין

הצמדת חניות לדירות בשטח שהוא חלק מהרכוש המשותף

  • הצמדת חניה לדירה במהלך תמ"א 38
    משב | 14/09/2021 16:30

    שלום,

    הבניין שלנו נמצא בעיצומה של תוכנית תמ"א 38! מתחת לבניין, ישנן חניות שאינן מוצמדות לאף דירה והשכנים שאין בבעלותם חנייה חונים בהן משך שנים. היזם שמבצע את הפרויקט התחייב שלא לפגוע בחניות לא מוצמדות אלו, אלא לצרכי חיזוק הבניין.

    כעת, בעיצומה של התוכנית, רוצים חלק מהדיירים להצמיד את החניות השיתופיות הללו לדירותיהם. למרות התחייבותו שלא לפגוע בחניות הלא מוצמדות, היזם מתנגד לביצוע העסקה, בין היתר, מהטעם שזה עלול לסכן את היתר האכלוס לאחר סיום התמ"א ובסיבוכים פוטנציאליים מול הרשויות (למשל כיבוי אש).

    שאלותיי הן:

    1. האם התנגדות היזם נשמעת התנגדות סרק?
    2. למיטב הבנתי, הצמדה של חלק מהשטח המשותף לדירה פלונית דורש הסכמה של 100% מבעלי הדירות שהצביעו על כך ב-"הרמת יד" באסיפה      כללית. האם כך פני הדברים?
    3. האם ניתן לחתום על פרוטוקול האסיפה לאחר סיום מועד האסיפה?
    4. עורך הדין של הרוכשים מפנה לסעיף 71א לחוק המקרקעין וטוען שניתן להסתפק ברוב של 75%. האם זה נכון?

    אודה על מענה לשאלותיי !!

    האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!
    מסך מלא השב

    • הצמדת חניות לדירות בשטח שהוא חלק מהרכוש המשותף
      עו"ד אילן הלוי | 22/09/2021 16:40

      שלום רב,

       

      לפי השאלה מדובר על שטח המהווה רכוש משותף אשר בפועל שימש חלק מהדירות להן לא צמודה כיום חניה. אותם בעלים מבקשים כיום להצמיד את החניות הללו לדירותיהם.

      1.לדעתי התנגדות היזם היא סרק. ההצמדה נעשית במסמכי הבית המשותף ולא מול כיבוי אש וכו'. אני מסייג את דברי רק בכך ומאחר ואני לא מכיר את הנתונים במדויק- יתכן ויש ברז כיבוי אש או נתון אחר שלא יאפשר את ההצמדה. אבל רוב הסיכויים שהיזם פשוט לא רוצה להתעסק בנושא כיום.

      2.אכן מדובר בשטח שהוא רכוש משותף ולא ניתן יהיה להוציאו מכלל הרכוש המשותף ולהצמידו אלא בהסכמה של כל בעלי הדירות.

      3.לא בטוח שהבנתי את השאלה. אם הפרוטוקול מבטא את מה שהיה באסיפה אין מניעה לחתום עליו גם לאחר קיומה.

      4.אני חושב שהוא טועה. סעיפים אלו מדברים על הוצאת שטחים מהרכוש המשותף לצורך הרחבת דירה ולא לצורך הצמדת חניה.

       


      בברכה, 
      אילן הלוי, עו"ד
      מנהל פורום תמ"א 38
      שד' שאול המלך 8, ת"א
      נייד: 050-5752517; מייל: [email protected]

      האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!
      מסך מלא השב

קבל עכשיו ייעוץ משפטי אישי
     

לייעוץ ראשוני טלפוני חייג: 077-9973868
בחזרה ל - פורום תמא 38
ליעוץ אישי עם עו"ד
 
 
 
הודעות אחרונות
  • פורום צרכנות | תביעות קטנות 29/05/2022 | 10:08 עיסקת מכר ללא הסכמה שלום, במסגרת שיחה שנערכה במרץ 2021 מול נציג פרטנר – הנציג הציע לי שידרוג וקבלה של ראוטר משודרג ל...
  • פורום דיני חוזים 29/05/2022 | 09:42 הטעיה לגבי מספר הבעלים בהחלט.ובפרט לפי חוק מכירת רכב משומש גילוי נאות החל על יחסי עוסק לקוח במכירת רכב משומש. ככל ויש צ...
  • פורום דיני מיסים 29/05/2022 | 07:53 שאלה דחופה בחישוב מאוד גס, כמה בערך אמור להכניס ברוטו, עוסק מורשה שההכנסה שלו נטו אחרי ביטוח לאומי ומס הכנסה...
  • פורום דיני תעבורה 28/05/2022 | 23:49 נקודות לאדם לללא רישיון שלום דהתשובה היא לא. רק אם כבר הוציאה רישיון לפני ביצוע העבירה זה ייספר...בהצלחה! בברכה, חנה ...
  • פורום דיני בנקאות 28/05/2022 | 22:54 שחזור מסמכי בנק לפני 30 שנה שלום רב,דפי חשבון בלבד. שמחתי להיות לעזר,   בכבוד רב, זילברפלד אבי, עו"ד ונוטריון מנה...
כניסה לפורומים המשפטיים
© כל הזכויות שמורות לעו"ד אדי סוברי, אתר הפורומים המשפטיים.
סקייטק