אתר הפורומים המשפטיים יש לך שאלה משפטית? קבל תשובה מעורך דין

האם ניתן לתבוע בגין הכפשה שנאמרה בעל פה ולא בכתב?

  • לשון הרע בשיחה או התכתבות פרטית
    דורון | 28/08/2021 02:45

    שלום רב,

    יש לי שאלה לגבי לשון הרע במסגרות פרטיות לכאורה.

    ידוע לי כי כאשר מכפישים אדם אחר, במסגרת התכתבות פרטית בין שני אנשים, ובמידה והכתבות זו תגיע לאדם שהכופש, הדבר מהווה לשון הרע ועילה לתביעה.

    שאלתי היא האם אותו דין חל גם על לשון הרע שנאמרה בעל פה. כלומר, האם הנפגע חייב להיות נוכח ולשמוע את הפרסום בעצמו, או שדי בכך שיוודע לו מאוחר יותר שנאמרו עליו דברי לשון הרע, בהנחה שהוא כמובן יוכל להוכיח שהדברים נאמרו.

    תודה.

    האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!
    מסך מלא השב

    • האם ניתן לתבוע בגין הכפשה שנאמרה בעל פה ולא בכתב?
      עו"ד רם גליצה | 01/09/2021 12:54

      שלום דורון,

      על פי חוק איסור לשון הרע - רואים פרסום כפרסום לשון הרע אם הייתה מיועדת לאדם זולת הנפגע והגיעה לאותו אדם או לאדם אחר זולת הנפגע.

      כך כאשר הפרסום נעשה בכתב וכך כאשר הפרסום נעשה בעל פה, ובלבד כאמור שהפרסום הגיע לאדם נוסף זולת הנפגע. כמו כן, כדי שתקום לנפגע עילת תביעה בלשון הרע הוא אינו צריך להיות נוכח או לשמוע את הפרסום, אולם עליו יהיה להוכיח כי הדברים אכן נאמרו לאותו אדם נוסף.

      מקווה שהשבתי לשאלתך.

       

      בברכה,


      רם גליצה, עו"ד

      מנהל פורום לשון הרע

      ארלוזורוב 111 (מגדלי שקל) תל אביב

      טלפון: 03-6442874

      מייל: [email protected]

       

      האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!
      מסך מלא השב

      • אם הלשון הרע נאמרה בכתב
        חיים | 12/09/2021 15:48

        די בכך שהכתב עשוי היה, לפי הנסיבות, להגיע לאדם זולת הנפגע, כדי שייחשב כפרסום לשון הרע. זאת להבדיל מלשון הרע בעל-פה, שרק אם היתה מיועדת לאדם זולת הנפגע והגיעה לאותו אדם או לאדם אחר, תיחשב כפרסום. ולראיה, סעיף 2(ב) לחוק איסור לשון הרע:

        "רואים כפרסום לשון הרע, בלי למעט מדרכי פרסום אחרות –

        (1) אם היתה מיועדת לאדם זולת הנפגע והגיעה לאותו אדם או לאדם אחר זולת הנפגע;

        (2) אם היתה בכתב והכתב עשוי היה, לפי הנסיבות, להגיע לאדם זולת הנפגע.”


        האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!
        מסך מלא השב

קבל עכשיו ייעוץ משפטי אישי
     

לייעוץ ראשוני טלפוני חייג: 077-9973868
ליעוץ אישי עם עו"ד
 
 
 
הודעות אחרונות
  • פורום דיני עבודה 04/07/2022 | 01:11 התפטרות-תקופת הודעה מוקדמת שלום,אני עובדת במקום עבודה בו עובדים 5 ימים בשבוע ללא שישי-שבת. אני מקבלת משכורת חודשית ועבדתי במ...
  • פורום צוואות וירושות 04/07/2022 | 00:41 בית שלום אם אבא שלי נפטר ואני גר בבית של סבתא שלי שנתנה לאבא שלי לפני 25 שנה בלי צוואה ואני 25 שנה בב...
  • פורום הוצאה לפועל 04/07/2022 | 00:39 חוב לחברה מחוסלת מרצון האם חברה אשר פתח כנגד חייב תיק הוצלפ לפני שנים רבות, יכולה להמשיך לדרוש את החוב גם אחרי פרוק וחיס...
  • פורום עורכי דין 03/07/2022 | 22:06 חבלה בהגנה ע"י הסנגור נגיד ואני סנגורית של מישהו.ונגיד שאני חושבת שהלקוחה שלי שקרנית ואשמה.ונגיד שחשתי ממש ממש פדיחה עם...
  • פורום דיני ביטוח 03/07/2022 | 19:46 מדוע נדרשת תאימות בין בעל רכב לבעל ... אני נהג עיקרי ברכב שבבעלות אמי הקשישה שלא נוהגת ואיננה בעלת רישיון נהיגה פעיל ואני רוצה לרכוש לרכ...
כניסה לפורומים המשפטיים
© כל הזכויות שמורות לעו"ד אדי סוברי, אתר הפורומים המשפטיים.
סקייטק