אתר הפורומים המשפטיים יש לך שאלה משפטית? קבל תשובה מעורך דין

מרכיב המע"מ בערבות חוק המכר

  • מרכיב המע"ם בערבות מכר תמ"א הריסה
    ארי | 30/05/2021 16:20

    האם רושמים  מציינים  סכום המע"ם כמרכיב של מחיר הדירה החדשה בנוסח הערבות מכר דירות של הבנק המלווה ?

    תודה רבה 

    האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!
    מסך מלא השב

    • מרכיב המע"מ בערבות חוק המכר
      עו"ד אריה בדנר | 31/05/2021 12:53

      ארי שלום,


      ערבות חוק המכר, בפרויקט תמ"א 38/2 (הריסה ובניה), צריכה להיות בשווי הדירה החדשה כולל מרכיב המע"מ.


      מקווה שהייתי לך לעזר,



      בברכה,

      אריה בדנר, עו"ד
      מנהל פורום תמ"א 38

      מגדל ב.ס.ר. 3, מצדה 9, בני ברק
      טלפון: 03-6120890 ; מייל: [email protected]

      האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!
      מסך מלא השב

      • מרכיב המע"ם בערבות מכר תמ"א הריסה
        ארי | 31/05/2021 22:19

        תודה רבה עו"ד אריה בדנר .

        האם מממש הערבות יזכה בכל הסכום הנקוב בערבות המכר  כולל המ"עם ? . ואם לא כן , אז כיצד מחשבים את המע"ם ? . 

        הרי המע"ם מחושב על  תשומות הבנייה ולא על הקרקע שמלכתחילה שייך לבעל הדירה ? 

        הבנק המלווה הוא שקובע את מחיר הדירה החדשה שיירשם בערבות המכר , אבל שמעתי שהבנק המלווה לא מוסר לדיירים את תחשיב השמאות של הדירה החדשה ,(כמו .הקרקע. הבנייה ) . האם ניתן  לחייב את הבנק המלווה להציג את  דו"ח השמאות של ערך הדירה החדשה לפני שחותמים על מסמכי בנק הליווי ? .

        אם אי אפשר לחייב את הבנק המלווה להציג את דוח השמאות  שלו ,אז אולי מחובתו של היזם להציג לדיירים דו"ח אפס מעודכן לתאריך של קבלת היתר בתנאים ?!

        האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!
        מסך מלא השב

        • קביעת גובה ערבות חוק המכר בפרויקט תמ"א 38
          עו"ד אריה בדנר | 06/06/2021 13:35

          ארי שלום,


          ערבות חוק המכר שתימסר לדיירים בפרויקט תמ"א 38/2 (הריסה ובניה) או בפרויקט פינוי בינוי הינה בסכום השווה לשווי הדירה החדשה (לרבות מרכיב המע"מ) (ואין מקום לביצוע ההפרדה שביצעת בשאלתך לגבי מרכיב הקרקע) וסכום זה יקבע בהתאם להוראות הסכם התמ"א - בדר"כ על ידי השמאי שיוסכם בין הצדדים ובסמוך למועד הוצאת הערבות הבנקאית וקודם למסירת החזקה בדירה הנוכחית. ערבות זו צמודה למדד תשומות הבניה. לפיכך, אם וככל ותבוא השעה למימוש ערבות חוק המכר, סכום המימוש ידוע וברור.


          מקווה שהייתי לך לעזר,

           

          בברכה,

          אריה בדנר, עו"ד
          מנהל פורום תמ"א 38

          מגדל ב.ס.ר. 3, מצדה 9, בני ברק
          טלפון: 03-6120890 ; מייל: [email protected]

          האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!
          מסך מלא השב

קבל עכשיו ייעוץ משפטי אישי
     

לייעוץ ראשוני טלפוני חייג: 077-9973868
בחזרה ל - פורום תמא 38
ליעוץ אישי עם עו"ד
 
 
 
הודעות אחרונות
  • פורום דיני נזיקין 22/09/2021 | 07:29 ויתרון נוסף על פי סעיף 77(א) לחוק בתי המשפט, ניתן להגיש את התביעה הנגררת לאותו בית משפט שנתן את פסק הדין הפלי...
  • פורום צרכנות | תביעות קטנות 22/09/2021 | 07:16 חיוב ללא אישור על מחשב נייח ללא קבל... שלום, בוצעה פניה לרכישת מחשב מחברה מוכרת, לאחר מספר ימים קבלתי פניה מנציג החברה כי המוצר אינו ז...
  • פורום דיני מיסים 22/09/2021 | 05:13 מס מכירה ורכישה שלום, אני מעוניינת להבין את הנושא של מס רכישה ומכירה/שבח. אני רווקה רוכשת על שמי דירה חדשה מקבלן...
  • פורום נדלן ודיני מקרקעין 22/09/2021 | 05:09 מס מכירה שלום, אני מעוניינת להבין את הנושא של מס רכישה ומכירה/שבח. אני רווקה רוכשת על שמי דירה חדשה מקבלן...
  • פורום תכנון ובנייה 22/09/2021 | 03:40 מחסן משותף ברב קומות אנחנו דיירים חדשים בבניין . כששאלנו את הועד היכן המחסנים , נאמר לנו שיש 2 מחסנים גדולים רק לאופני...
כניסה לפורומים המשפטיים
© כל הזכויות שמורות לעו"ד אדי סוברי, אתר הפורומים המשפטיים.
סקייטק