אתר הפורומים המשפטיים יש לך שאלה משפטית? קבל תשובה מעורך דין

מס שבח במכירת דירה שהתקבלה בתמ"א 38/2

  • מס שבח במכירת הדירה החדשה
    יוסי | 16/05/2021 08:45

    שלום,

    חתמתי על תמא 38/2. אחרי שאקבל את הדירה החדשה אני מעוניין למכור אותה.

    איך ייקבע שווי הבסיס ( שווי הרכישה) כשיחשבו את שאלת השבח במכירת הדירה החדשה?

    תודה, יוסי

    האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!
    מסך מלא השב

    • מס שבח במכירת דירה שהתקבלה בתמ"א 38/2
      עו"ד אריה בדנר | 23/05/2021 20:39

      יוסי שלום,


      הסכם תמ"א הריסה ובניה הינו עסקה במסגרתה הנך מוכר ליזם את זכויותיך בדירתך הנוכחית ובזכויות הבניה הצמודות ו/או השייכות לה, קיימות ו/או עתידיות, בהתאם להוראות הסכם התמ"א, וכנגד כך הנך זכאי לקבל דירה חדשה במקומה וכן ערבויות, דמי שכירות, שכ"ט יועצים וכו' וכו' הוצאות נוספות שהיזם מוציא ומהוות חלק מהתמורה. בהנחה שבמסגרת עסקת התמ"א הריסה ובניה מבקשים ומקבלים פטור ייעודי של עסקת תמ"א הריסה ובניה, אזי לכשתמכור את הדירה החדשה לאחר שקיבלה טופס 4 וכשהיא עונה להגדרת "דירת מגורים" יראו את יום ושווי הרכישה של הדירה החדשה כיום ושווי הרכישה שרכשת את הדירה הישנה. שים לב -  אין למכור את הזכויות לקבלת הדירה החדשה דהיינו אין למכור במהלך הבניה וקודם לקבלת החזקה בה כשהיא עונה להגדרת "דירת מגורים".


      מקווה שהייתי לך לעזר,

        


      בברכה,

      אריה בדנר, עו"ד
      מנהל פורום תמ"א 38

      מגדל ב.ס.ר. 3, מצדה 9, בני ברק
      טלפון: 03-6120890 ; מייל: [email protected]

      האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!
      מסך מלא השב

      • ומה קורנ אם לא התבקש הפטור היעודי לתמא 38.?
        יוסי | 04/06/2021 11:37

        תודה על התשובה. 

        במקרה שלי מסלול הפטור היה לפי דירה מזכה יחידה ( ומיסוי על זכויות בניה לפי 49ז).

        מה יהיה שווי הרכישה ומה יהיה מועד הרכישה בנתונים אלו, כאשר ארצה למכור את הדירה החדשה ?

        האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!
        מסך מלא השב

קבל עכשיו ייעוץ משפטי אישי
     

לייעוץ ראשוני טלפוני חייג: 077-9973868
בחזרה ל - פורום תמא 38
ליעוץ אישי עם עו"ד
 
 
 
הודעות אחרונות
  • פורום דיני נזיקין 22/09/2021 | 07:29 ויתרון נוסף על פי סעיף 77(א) לחוק בתי המשפט, ניתן להגיש את התביעה הנגררת לאותו בית משפט שנתן את פסק הדין הפלי...
  • פורום צרכנות | תביעות קטנות 22/09/2021 | 07:16 חיוב ללא אישור על מחשב נייח ללא קבל... שלום, בוצעה פניה לרכישת מחשב מחברה מוכרת, לאחר מספר ימים קבלתי פניה מנציג החברה כי המוצר אינו ז...
  • פורום דיני מיסים 22/09/2021 | 05:13 מס מכירה ורכישה שלום, אני מעוניינת להבין את הנושא של מס רכישה ומכירה/שבח. אני רווקה רוכשת על שמי דירה חדשה מקבלן...
  • פורום נדלן ודיני מקרקעין 22/09/2021 | 05:09 מס מכירה שלום, אני מעוניינת להבין את הנושא של מס רכישה ומכירה/שבח. אני רווקה רוכשת על שמי דירה חדשה מקבלן...
  • פורום תכנון ובנייה 22/09/2021 | 03:40 מחסן משותף ברב קומות אנחנו דיירים חדשים בבניין . כששאלנו את הועד היכן המחסנים , נאמר לנו שיש 2 מחסנים גדולים רק לאופני...
כניסה לפורומים המשפטיים
© כל הזכויות שמורות לעו"ד אדי סוברי, אתר הפורומים המשפטיים.
סקייטק