אתר הפורומים המשפטיים יש לך שאלה משפטית? קבל תשובה מעורך דין

האם ניתן לתבוע עובד סוציאלי על רשלנות?

  • טיפולנפשי פוגעני
    טל | 02/05/2021 19:47

    הי

    האם ניתן לתבוע עובדת סוציאלית, על טיפול נפשי שנתנה- שכלל אבחנה שגויה לחלוטין, וגם גרם למצוקה נפשית ונזק נפשי שנשמך שנים לאחר הטיפול?  מה הסיכוי שתתקבל תביעה כזו ואזכה, כשיש כמה פסיכולוגים שטיפלו בי לאחר מכן ויגבו אותי?  

    והאם העובדת סוציאלית חייבת לשמור עותק של תיעוד הטיפול כמה שנים אחריו? האם אוכל לבקש לקבל את העותק ושלא יישאר אצלה (עשתה בו שימוש לרעה גם אחרי שעזבתי...) ? מדובר במקום טיפול פרטי. 

    האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!
    מסך מלא השב

    • האם ניתן לתבוע עובד סוציאלי על רשלנות?
      עו"ד מיכל סטרוגו | 10/05/2021 13:06

      טל שלום,

      עובד סוציאלי הינו עובד ציבור, לרוב מועסק על ידי משרד הרווחה. על פי החוק (סעיף 7 לפקודת הנזיקין), לא ניתן להגיש תביעת נזיקין נגד עובד ציבור על פעולה שעשה במסגרת עבודתו, אלא אם פעל ביודעין או בכוונה על מנת להזיק.

      במצב בו ניתן להוכיח כי העובד הסוציאלי פעל בצורה מודעת באדישות, חוסר מקצועיות ובחוסר סבירות קיצונית וגרם בכך נזק למטופל, ניתן לפנות לעורך דין ולהתייעץ עמו האם יש מקום להגשת תביעה. במידה וניתן להגיש תביעה, תוגש התביעה נגד מעסיקו של העובד הסוציאלי, לרוב המוסד הציבורי בו עבד ו/או משרד הרווחה, לפי העניין. אם מדובר בטיפול פרטי, התביעה תוגש ישירות נגד המטפל.

      תיעוד וסיכום טיפולים ופגישות צריך להיעשות על ידי העובד הסוציאלי באופן שוטף ושגרתי וחלה חובת שמירה על התיעוד לפחות 7 שנים מהטיפול/פגישה האחרונה, בין אם מדובר בטיפול במסגרת ציבורית או פרטית. על פי חוק יש ליתן למטופל עותק מהתיעוד, אלא אם יש מניעה לכך, מסיבות כאלה ואחרות המנויות בחוק.

      מאחלת בריאות שלמה,



      בברכה,

      מיכל סטרוגו, עו"ד
      מנהלת פורום רשלנות רפואית

      רחוב בר כוכבא 16, בני ברק
      טלפון: 054-2200008 ; מייל: [email protected]

      האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!
      מסך מלא השב

קבל עכשיו ייעוץ משפטי אישי
     

לייעוץ ראשוני טלפוני חייג: 077-9973868
ליעוץ אישי עם עו"ד
 
 
 
הודעות אחרונות
  • פורום תמא 38 25/06/2021 | 11:26 תביעה קבלן שלא סיים את תהליך התמ"א עד סופו ועזב באמצע ולא השלים את כל העבודותהאם ניתן לתבוע אותו אם הוא...
  • פורום עורכי דין 25/06/2021 | 11:25 קייטנה יש לי בית פרטי עם בריכה, אני רוצה לעשות בקיץ קייטנה בבית ל 6 ילדים, האם צריך לקבל על כך אישור?
  • פורום אתיקה מקצועית 25/06/2021 | 09:34 השכל הישר אומר שלא לא ברור למה הכוונה "לחתום על מסמכים".אם הוא חותם על מסמכים כעו"ד הרי שיש כאן בעיה.אם הוא הקפיא את...
  • פורום דיני מיסים 25/06/2021 | 09:17 הכרה בהוצ' ל2 עסקים של הבעל ושל האש... אני פסיכוטרפיסטית שעובדת מהבית (השנה אעבור מעוסק פטור למורשה), לבעלי יש עסק מורשה להסעות והוא עוב...
  • פורום דיני עבודה 25/06/2021 | 04:02 תיקון תלוש תודה רבה על תשובתך, הפקת תלוש רטרו אכן פוגעת בי כי נוכה מס של 31% ואם היה מופק לאחר חתימת הסכם פש...
כניסה לפורומים המשפטיים
© כל הזכויות שמורות לעו"ד אדי סוברי, אתר הפורומים המשפטיים.
סקייטק