אתר הפורומים המשפטיים יש לך שאלה משפטית? קבל תשובה מעורך דין

האם ניתן לתבוע משמורת משותפת לפעוט?

  • משמורת משוטפת
    י | 05/04/2021 08:37

    אני אב לילדה בת 4 חודשים. לא גר עם האמא .כעת יש לי הסדרי ראיה עם הילדה, אך ברצוני להרחיבם. וגם לתבוע למשמורת משוטפת. ידוע כי, חזקת הגיל הרך הינו: שנתיים אבל, יש גם פסקי דין שמדברים על זה שהאב לקח את ילדתו כבר מגיל חצי שנה. אני לומד כרגע משפטים שנה שלישית ומכיר את השפה. האים אני יכול לייצג את עצמי ולחסוך ממני הוצאות עו"ד?

    האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!
    מסך מלא השב

    • האם ניתן לתבוע משמורת משותפת לפעוט?
      עו"ד אורית ג'קמן לדאני | 05/04/2021 17:19

      היי י,  

      חזקת הגיל הרך, הקבועה בסעיף 25 לחוק הכשרות המשפטית והאפוט', קובעת כי ילדים מתחת לגיל 6 (לא שנתיים), יהיו במשמורת אמם, באין נסיבות להורות אחרת. 

      בפסיקה יש מגמה ברורה המחלישה את החזקה משמעותית.  ויחד עם זאת, גיל ארבעה חודשים הוא גבולי. 

      מציעה להסתייע בעו"ד שבקיא בתחום. 


      בהצלחה, 



      בברכה,

      אורית ג'קמן לדאני, עו"ד
      מנהלת פורום דיני משפחה
      מפי 5, מתחם סוהו, נתניה

      טלפון: 077-4564002 , מייל: [email protected]

      האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!
      מסך מלא השב

קבל עכשיו ייעוץ משפטי אישי
     

לייעוץ ראשוני טלפוני חייג: 077-9973868
ליעוץ אישי עם עו"ד
 
 
 
הודעות אחרונות
  • פורום צרכנות | תביעות קטנות 25/06/2021 | 14:09 מתמחה הופיעה בתביעה קטנה היי1. לא, אסור לעורכי דין, מתמחים ובעלי תואר במשפטים לייצג בתביעה קטנה אלא אם התובע או הנתבע הוא ...
  • פורום רשלנות רפואית 25/06/2021 | 14:01 בעיה דקל בלמית בעין שמאל ללא טיפול ... פני שבועיים הייתי במרפאת קרנית בבילינסון כשהם הוציאו אותי עם טיפות ליובש ב2 העיניים כשכבר שנה שעב...
  • פורום זכויות יוצרים 25/06/2021 | 13:02 תשובה עו"ד אהרונוב, תודה על תגובתך.אילו עילות נוספות יכולות להיות?
  • פורום תמא 38 25/06/2021 | 11:26 תביעה קבלן שלא סיים את תהליך התמ"א עד סופו ועזב באמצע ולא השלים את כל העבודותהאם ניתן לתבוע אותו אם הוא...
  • פורום עורכי דין 25/06/2021 | 11:25 קייטנה יש לי בית פרטי עם בריכה, אני רוצה לעשות בקיץ קייטנה בבית ל 6 ילדים, האם צריך לקבל על כך אישור?
כניסה לפורומים המשפטיים
© כל הזכויות שמורות לעו"ד אדי סוברי, אתר הפורומים המשפטיים.
סקייטק