אתר הפורומים המשפטיים יש לך שאלה משפטית? קבל תשובה מעורך דין

בקשה לקיצור תקופת התמחות

  • קיצור תקופת התמחות בטרם התחילה בפועל
    עמיחי | 14/03/2021 09:10

    שלום רב,
    זה עתה סיימתי התואר הראשון ויש לי האישור להתחיל התמחות לתקופה של שנה וחצי (החוק החדש). במקביל לסמסטר אחרון התחלתי ללמוד לתואר שני במשפטים.
    השאלות:
    1) אני מעוניין לקצר את תקופת התמחות לשנה אחת. על פי כללי לשכת עורכי הדין (רישום מתמחים), הלשכה יכולה לאשר קיצור התמחות למתמחה בנסיבות מסוימות. על מתמחה המעוניין לקצר את התמחותו כאמור לעיל, עליו להגיש ללשכה בקשה מנומקת בכתב (ראה סעיף 13 לכללי הלשכה). מהם הסיבות אותן אוכל למנות שעשויות לסייע לי לקבל האישור?(גיל, תואר שני במשפטים, ייצוג חברה בבעלותי בבתי משפט....)
    2) האם תחילת התמחות מוגבלת בזמן (שנים) החל מסיום לימודי תואר ראשון או שני במשפטים ועד תחילת התמחות בפועל? (לדוגמה: אם סיימתי ללמוד תואר ראשון במרץ 2021 האם אוכל להתחיל התמחות עוד 10 שנים? כנ"ל לגבי סיום תואר שני) . באם התשובה היא חיובית, האם מונה הזמן מתחיל מסיום התואר הראשון או השני או שמתחיל מיום קבלת אישור התמחות ע״י לשכת עורכי הדין?

    האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!
    מסך מלא השב

    • בקשה לקיצור תקופת התמחות
      עו"ד נתיב רגב | 15/03/2021 09:28

      עמיחי שלום, 

      ראשית, בשעה טובה ומוצלחת! 

      הלשכה רשאית לאשר בקשה לקיצור תקופת ההתמחות על פי שיקול דעתה. 

      הסיבות שמנית בהודעתך עשויות להתקבל, אולם כל מקרה נבחן לגופו.

      כמו כן, בנוגע לשאלתך הנוספת, כל עוד עומדים בתנאים לרישום כמתמחה, אזי אין הגבלת זמן למועד תחילת ההתמחות. 

      בהצלחה, 

       

      בברכה,

      נתיב רגב, עו"ד
      לכיש 1, תל אביב

      טלפון: 054-5850018 , מייל: [email protected]


      האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!
      מסך מלא השב

קבל עכשיו ייעוץ משפטי אישי
     

לייעוץ ראשוני טלפוני חייג: 077-9973868
ליעוץ אישי עם עו"ד
 
 
 
הודעות אחרונות
  • פורום תמא 38 25/06/2021 | 11:26 תביעה קבלן שלא סיים את תהליך התמ"א עד סופו ועזב באמצע ולא השלים את כל העבודותהאם ניתן לתבוע אותו אם הוא...
  • פורום עורכי דין 25/06/2021 | 11:25 קייטנה יש לי בית פרטי עם בריכה, אני רוצה לעשות בקיץ קייטנה בבית ל 6 ילדים, האם צריך לקבל על כך אישור?
  • פורום אתיקה מקצועית 25/06/2021 | 09:34 השכל הישר אומר שלא לא ברור למה הכוונה "לחתום על מסמכים".אם הוא חותם על מסמכים כעו"ד הרי שיש כאן בעיה.אם הוא הקפיא את...
  • פורום דיני מיסים 25/06/2021 | 09:17 הכרה בהוצ' ל2 עסקים של הבעל ושל האש... אני פסיכוטרפיסטית שעובדת מהבית (השנה אעבור מעוסק פטור למורשה), לבעלי יש עסק מורשה להסעות והוא עוב...
  • פורום דיני עבודה 25/06/2021 | 04:02 תיקון תלוש תודה רבה על תשובתך, הפקת תלוש רטרו אכן פוגעת בי כי נוכה מס של 31% ואם היה מופק לאחר חתימת הסכם פש...
כניסה לפורומים המשפטיים
© כל הזכויות שמורות לעו"ד אדי סוברי, אתר הפורומים המשפטיים.
סקייטק