אתר הפורומים המשפטיים יש לך שאלה משפטית? קבל תשובה מעורך דין

השאלה לא ברורה

  • באיזה יום נכנס לתוקף חוק זכות יוצרים 2007?
    שאול | 09/01/2021 17:31

    החוק פורסם ב-25.11.2007 ונקבע בו, בסעיף 77, כי תחילתו שישה חודשים מיום פרסומו.

    לפי סעיף 10(ב) לחוק הפרשנות: “תקופה קצובה במספר חדשים או שנים לאחר אירוע פלוני תסתיים בחדשה האחרון ביום שמספרו בחודש כמספר יום האירוע, ואם היה החודש חסר אותו יום - ביום האחרון של החודש.”

    יוצא מכאן, שהיום האחרון של ששת החודשים הנ"ל הוא 25.05.2008, ועל כן תחילתו של חוק זכות יוצרים 2007 הוא למחרת, כלומר: ב-26.05.2008.

    אבל בכל מקום שחיפשתי, שמצוין בו יום תחילת החוק, נכתב 25.05.2008.

    מה היום הנכון? ומדוע?


    האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!
    מסך מלא השב

    • השאלה לא ברורה
      עו"ד גיא קדם | 13/01/2021 10:05

      כתוב בחוק הפרשנות שהתקופה תסתיים באותו יום: 25 בחודש.

      בברכה,

      גיא קדם, עו"ד
      מנהל פורום זכויות יוצרים

      בר כוכבא 23, V TOWER, ק' 12, בני ברק 
      טלפון: 03-6515778; מייל: [email protected]

      האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!
      מסך מלא השב

      • אם התקופה שבה החוק אינו בתוקף מסתיימת ב-25/5
        שאול | 14/01/2021 10:50

        החוק אמור להיכנס לתוקף למחרת, ב-26/5, לא?

        השווה ע"א 878/06, דב טרויהפט נגד דוד עטיה ואח', סעיף 93 לפסק דינו של השופט דנציגר:

        https://supremedecisions.court.gov.il/Home/Download?path=HebrewVerdicts/06/780/008/w10&fileName=06008780_w10.txt&type=4



        האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!
        מסך מלא השב

        • מה מטרת השאלה? תיק ספציפי?!
          עו"ד גיא קדם | 14/01/2021 10:53



          בברכה,

          גיא קדם, עו"ד
          מנהל פורום זכויות יוצרים

          בר כוכבא 23, V TOWER, ק' 12, בני ברק 
          טלפון: 03-6515778; מייל: [email protected]

          האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!
          מסך מלא השב

          • הרצון לדעת  לת 
            שאול | 14/01/2021 11:06

            האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!
            מסך מלא השב

            • קיבלת תשובה. במקרה של מחלוקת - תפעל לפי הפסיקה
              עו"ד גיא קדם | 14/01/2021 13:55



              בברכה,

              גיא קדם, עו"ד
              מנהל פורום זכויות יוצרים

              בר כוכבא 23, V TOWER, ק' 12, בני ברק 
              טלפון: 03-6515778; מייל: [email protected]

              האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!
              מסך מלא השב

קבל עכשיו ייעוץ משפטי אישי
     

לייעוץ ראשוני טלפוני חייג: 077-9973868
ליעוץ אישי עם עו"ד
 
 
 
הודעות אחרונות
  • פורום בתי משפט 17/09/2021 | 07:31 תודה. אך ביהמש אישר להגיש כתב תשובה... תודה על התשובה, אך מדובר במקרה בו ביהמש אישר להגיש כתב תשובה. עם זאת כפי שציינתי הנ"ל הוגש עם תצ...
  • פורום נדלן ודיני מקרקעין 17/09/2021 | 06:54 אי קיום תנאי מתלה בהסכם במסגרת עסקת פינוי בינוי נחתם הסכם ובו בין השאר תנאי מתלה על התמורות לבעלי הדירות.באחת הדירות לא מ...
  • פורום פשיטת רגל 17/09/2021 | 02:02 איחוד שלום רציתי בבקשה לדעת יש לי חובות של 50000 אלף שח אני נמנעת מפשיטת רגל לסכום זה האם אני יוכל לעשו...
  • פורום זכויות יוצרים 16/09/2021 | 23:06 זכויות יוצרים - פוסטים מאתר מסוים האם מותר לי מבחינת זכויות יוצרים לקחת פוסטים לבלוג שלי מאתר מסוים עם קרדיט לאותו אתר או שתמיד אסו...
  • פורום דיני תעבורה 16/09/2021 | 22:45 חניה בצד רחוב צר - משעול מה הרוחב המינמלי של רחוב המשמש גם לתחבורה לדיירי הרחוב, שמותר לעירייה להתיר חניה בצד? יש תמרור חד...
כניסה לפורומים המשפטיים
© כל הזכויות שמורות לעו"ד אדי סוברי, אתר הפורומים המשפטיים.
סקייטק