אתר הפורומים המשפטיים יש לך שאלה משפטית? קבל תשובה מעורך דין

האם משכיר יכול להיכנס להראות את הדירה ללא הסכמה

  • משכיר
    דור | 28/10/2020 11:02

    משכיר נכנס לדירה להראות לשוכרים לא בהסכמה ( לא חוזית ולא מעשית כרגע) האם תקין? האם פלילי? אודה להבהרה

    האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!
    מסך מלא השב

    • האם משכיר יכול להיכנס להראות את הדירה ללא הסכמה
      עו"ד רותם שכטר | 05/11/2020 22:11

      בס"ד

      שלום דור 

      מה רשום בפועל בהסכם השכירות בין הצדדים?

      שנית, תלוי בשעה שבה הוא נכנס וכן באופן הכניסה. 

      בהנחה שהוא לא נכנס באמצע הלילה או בפריצה בלא ידיעה או משהו בסגנון אז ראוי שהדבר יובהר ביניכם בצורה מפורשת ותגיעו להסכמה בעניין. 

      בהנחה שהסכם השכירות עומד לפוג, מדוע אין הסכמה שהמשכיר יכניס (בזמנים סבירים) שוכרים פוטנציאליים לראות את הנכס ?



      בברכה,

      רותם שכטר, עו"ד

      בוסל 11, כפר סבא
      טלפון: 054-5298233 ; מייל: [email protected]


      האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!
      מסך מלא השב

      • אם
        אם | 05/11/2020 22:16

        כפי שציינתי אין הסכמה חוזית ונכנס כרגע שנכנס בלי אישור. אני חוזר שואל. אם נכנס בלי אישור וללא הסכמה חוזית ולא הסכמה בעל פה, האם זה פלילי?

        האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!
        מסך מלא השב

        • בהמשך לשאלתך - תן פרטים
          עו"ד רותם שכטר | 06/11/2020 09:28

          שוב שלום

          אתה חייב לתת פרטים על מנת שתוכל לקבל תשובה ברורה 

          המשכיר נכנס לדירה לצורך מה ? 

          לצלם ? כן זה בעייתי מכוח הגנת הפרטיות 

          להראות לשוכר ? צריך לבדוק את ההסכם לפרטיו 

          לתקן ? מפנה אותך לסעיף 11 ו 17 לחוק השכירות והשאילה 

          אין כאן שחור או לבן ולא אוכל בלי פרטים מדויקים להגיד לך אם זה נכנס להליך הפלילי. 

          הצלחה 



          בברכה,

          רותם שכטר, עו"ד

          בוסל 11, כפר סבא
          טלפון: 054-5298233 ; מייל: [email protected]


          האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!
          מסך מלא השב

          • רשמתי
            רשמתי | 06/11/2020 09:30

            אדגיש שוב. נכנס להראות לשוכרים .בחוזה רשום שיראה אך ורק בנוכחותי

            האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!
            מסך מלא השב

            • המשך
              עו"ד רותם שכטר | 10/11/2020 10:41

              אומר דברי בזהירות ובהסתייגות כיוון שלא קראתי את ההסכם ואיני מכיר את הנוהג בין הצדדים וכן את יתר הפרטים ולכן בצורה כללית ביותר

              לעניות דעתי אין כאן עניין כלל של הליך פלילי כפי שכתבת בשאלה הראשונה.

              במידה וצד אחד פועל בניגוד למה שמצוין מפורשות בהסכם אזי יש כאן הפרת הסכם. השאלה אם מדובר בהפרה יסודית או לא תלויה במספר גורמים לרבות בנוסח ההסכם. 

              יש פסקי דין בעניין המייחסים למקרים כאלו הסגת גבול וכן ראיתי במספר מקומות שהשוכרים החליפו מנעולים על דעת עצמם ואז ייחסו להם עשיית דין עצמית שגם זה בעייתי מבחינת בית המשפט. 

              מציע בשלב ראשוני לנסות לפתור את הבעיה בשיחת הבהרה בין הצדדים. 

              בהצלחה


              בברכה,

              רותם שכטר, עו"ד

              בוסל 11, כפר סבא
              טלפון: 054-5298233 ; מייל: [email protected]


              האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!
              מסך מלא השב

קבל עכשיו ייעוץ משפטי אישי
     

לייעוץ ראשוני טלפוני חייג: 077-9973868
ליעוץ אישי עם עו"ד
 
 
 
הודעות אחרונות
  • פורום נדלן ודיני מקרקעין 04/12/2020 | 22:28 למה כאב ראש, למה? איני עו"ד, אבל מה כ"כ קשה לקרוא מונה בתחילת שנה, לקרוא אותו בסוף שנה ולראות כמה קוט"ש צרך הדייר? ...
  • פורום פשיטת רגל 04/12/2020 | 20:38 עיקול קופת קרן השתלמות שלום רב : יש לי תיק פשיטת רגל ומשלם בחודש 1000 ש"ח ובגלל הקורונה יש חודשים שאני משלם ויש חודשים ש...
  • פורום רשלנות רפואית 04/12/2020 | 20:24 מה עושים אם הדיאגנוזה לא נראית סביר... שלום רוני,אם את חולקת על דעתו של הרופא, בקשר לאפשרות שהזיהום במערכת העיכול נובע מניתוח הקיצור - א...
  • פורום בתי משפט 04/12/2020 | 20:21 צריך להיות: "פקודת הנזיקין"
  • פורום תכנון ובנייה 04/12/2020 | 19:50 כיוון נוסף גם אם לצימר יש היתר, עפ"י חוק עד 4 יחידות אירוח אינן מחייבות ברשיון עסק, במידה ויש מספר גדול יותר...
כניסה לפורומים המשפטיים
© כל הזכויות שמורות לעו"ד אדי סוברי, אתר הפורומים המשפטיים.
סקייטק