אתר הפורומים המשפטיים יש לך שאלה משפטית? קבל תשובה מעורך דין

שאלה בנוגע לדו"ח של פקח עירוני

  • חוק עזר עירוני דוח
    ת.צ | 21/10/2020 13:25

    שלום 
    פקח שיטור עירוני נסע עם הניידת שלו בתוך פארק סגור על מדרכות בניגוד לחוק. הערתי לפקח ואמרתי לו שמחר אדווח עליו ועל מספר הניידת שלו.  לאחר מכן,הפקח קרא לי אליו, עיכב אותי מעל 20 דקות, ביקש תז ושאל שאלות רבות. כמובן שיום למחרת דיווחתי עליו לכל הגורמים בעיריה.  חודשיים לאחר מכן קיבלתי ממנו דוח בדואר בסך 730 כנקמה בגין סעיף בחוק עזר(שמירת הסדר והנקיון 1982):  לא יעשה אדם כל מעשה בגן, ברחוב, או במקום ציבורי או במקום שיש לציבור גישה אליו  שיש בו כדי לגרום סכנה, מפגע, הפרעה, אי נוחות, או נזק לכל אדם, או שיש בו כדי להפר את  הסדר ממקומות אלה. 
    כמובן שביקשתי לבטל הדוח, לאחר הסירוב ביקשתי להישפט. וכמובן פניתי בתלונות לכל הגורמים בעיריה בגין הדוח הכוזב ומטעמים אישים ונקמה. בקרוב יש לי דיון בהליך חע"מ על הדוח ואני רוצה להתגונן. הפקח רשם בדוח שתיקתי עליו , קיללתי ואימתי והפרעתי לו בדוח. אלו הם דברי שקר. השאלות: . כמובן שאטען את טענות האמת אך זאת מילה שלי מול הפקח, אם בית המשפט יאמין לפקח, האם בכלל לאור התיאור השיקרי שלו(טען שקראתי לו טיפש, צעקתי ואיימתי שאתלונן בעיריה) מהווה עילה למתן הדוח שניתן לי וציינתי את הסעיף לעיל. האם מתן הדוח בכלל תקין? לאורך עיכוב של 20 דקות הוא בכלל לא ציין את המילה דוח והדוח נרשם לי כנראה רק אחרי שעזבתי המקום  האם אתה מציע לי לשכור עורך דין? האם אתה מטפל בנושא כגון זה? תודה מראש 

    האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!
    מסך מלא השב

    • שאלה בנוגע לדו"ח של פקח עירוני
      עו"ד אמיר מורשתי | 22/10/2020 13:33

      פונה יקר, ראשית, ככל ותוכיח את המתואר בשאלתך הרי שברור שמתן הדו"ח אינו תקין וכי הפקח ניצל לרעה את סמכותו ולמעשה עבר עבירה פלילית בעצמו בהתאם לסעיף 280 לחוק העונשין :". עובד הציבור העושה אחת מאלה, דינו - מאסר שלוש שנים:
      (1) תוך שימוש לרעה בסמכותו הוא עושה או מורה לעשות מעשה שרירותי הפוגע בזכותו של אחר;"
      לעניין שאלתך האם המעשים שהוא מתאר בדו"ח יכולים להוות עבירה בהתאם לנקבע בחוק העזר העירוני , הרי שאם קיללת, ירקת עליו ( רשמת בטעות שתיקתי עליו ואני מניח שכוונתך שרשם בדו"ח שירקתי עליו ) והפרעת לו בכתיבת הדו"ח בהחלט ייתכן לראות בכך עבירה על חוק העזר. לעניין השאלה האם אני מציע לשכור עו"ד לצורך ההליך המשפטי, תשובתי שאכן כן! ברור, שעורך הדין שתשכור יעלה לך הרבה יותר מהדו"ח אך אני מבין ממך כי מדובר בעניין עקרוני ויש מקום לחקירה נגדית רצינית של הפקח בהתאם לדיני הראיות וניסיון בחקירה נגדית של פקחים /שוטרים הוא חשוב מאוד כאן. מקווה שהייתי לך לעזר

      בברכה,

      אמיר מורשתי, עו"ד
      מנהל פורום פלילי

      האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!
      מסך מלא השב

      • תודה, האם משרדך מטפל בנושא זה
        ת.צ | 22/10/2020 21:22


        תודה על המענה המהיר והבהיר.
        נרשם בדוח שצעקתי , קיללתי ואיימתי.

        הדוח לא נרשם בנוכחותו, אלא רק אחרי שהלכתי וקיבלתי אותו אחרי מספר חודשים.

        האם משרדך יכול לסייע לי או שתוכל להמליץ לי משרד שיסייע בנושא?

        תודה שוב

        האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!
        מסך מלא השב

        • פניה למתן שירותים אישיים לא דרך האתר
          עו"ד אמיר מורשתי | 25/10/2020 10:34

          פונה יקר, הגם שמחמיא לי שאתה מעוניין להיעזר בשירותיי- אך פורום זה לא נועד לצרכי פרסום משרדי או לשמש פלטפורמה להמלצות על עורכי דין.  

          בברכה,

          אמיר מורשתי, עו"ד
          מנהל פורום פלילי

          האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!
          מסך מלא השב

קבל עכשיו ייעוץ משפטי אישי
     

לייעוץ ראשוני טלפוני חייג: 077-9973868
בחזרה ל - פורום פלילי
ליעוץ אישי עם עו"ד
 
 
 
הודעות אחרונות
  • פורום לשון הרע 15/06/2021 | 15:03 תביעת דיבה בגין פרסום פוסט בפייסבוק... מני שלום רב,על מנת להשיב לשאלתך יש לקבל פרטים נוספים ובראשיתם את הפרסום עצמו וכלשונו. גם עם קבלת ...
  • פורום דיני מיסים 15/06/2021 | 15:02 אציין שאני אדם פרטי לא עסק ולא חברה...
  • פורום צרכנות | תביעות קטנות 15/06/2021 | 14:49 מס על תביעה או פשרה שלום, אני אדם רגיל, לא חברה ולא עוסק. האם עליי לשלם מס או לדווח, על כסף שקיבלתי בתביעה קטנה כפיצו...
  • פורום ביטוח לאומי 15/06/2021 | 14:45 בן זוג רציתי לשאול לגבי תוספת תלויים , כתוב שאם אתה עצמאי ומרוויח פחות מ 1583 זה נחשב הכנסה שלא מעבודה ו...
  • פורום דיני חברות 15/06/2021 | 14:37 מחלוקת בבית משפט אני מחזיק 50% ממניות בחברה יחד עם אדם נוסף שמחזיק ב- 50% הנוספים. יש בינינו מחלוקת שאולי תגיע בקר...
כניסה לפורומים המשפטיים
© כל הזכויות שמורות לעו"ד אדי סוברי, אתר הפורומים המשפטיים.
סקייטק