אתר הפורומים המשפטיים יש לך שאלה משפטית? קבל תשובה מעורך דין

רכשתי מוצר בלי תקן.

  • מוצר ללא תקן
    המבסוט | 28/09/2020 05:07

    שלום

    לפני שנתיים בערך רכשתי מוצר מיבואן ישראלי.

    לאחרונה ראיתי כתבה באינטרנט והבנתי שלמעשה המוצר דורש תקן ישראלי ואסור לשימוש ללא התקן שמאשר את השימוש.

    המוכר לא אמר לי שיש בעיה כזאת ושילמתי 8,000 שח מבלי לדעת שהשימוש במוצר מהווה עבירה.

    לאחרונה התקשרתי למוכר ושאלתי לגבי הנושא. המוכר אמר שכולם מוכרים את זה ואם יש בעיה אז שכולם יפסיקו למכור. כל עוד יש שיווק בהמון חנויות אז גם לו מותר למכור ומותר להשתמש במוצר.

    האם יכולים לתבוע בתביעות קטנות? 

    האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!
    מסך מלא השב

    • רכשתי מוצר בלי תקן.
      ליאור חאיק, עו"ד | 28/09/2020 15:39

      היי,

      בהחלט. אפשר להגיש תביעה קטנה. מדובר בסוג של חוזה בלתי חוקי לפי סעיף 30 לחוק החוזים.

      אופציה נוספת הינה הגשת בקשה לאישור תביעה ייצוגית.



      ככל ויש צורך בסיוע נוסף, אני עומד לרשותך.

      בברכה,

      ליאור חאיק, עו"ד
      מנהל פורום צרכנות ופורום דיני חוזים

      לוי אשכול 31, רחובות
      טל': 052-5475475; מייל: [email protected]

      האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!
      מסך מלא השב

קבל עכשיו ייעוץ משפטי אישי
     

לייעוץ ראשוני טלפוני חייג: 077-9973868
ליעוץ אישי עם עו"ד
 
 
 
הודעות אחרונות
כניסה לפורומים המשפטיים
© כל הזכויות שמורות לעו"ד אדי סוברי, אתר הפורומים המשפטיים.
סקייטק