אתר הפורומים המשפטיים יש לך שאלה משפטית? קבל תשובה מעורך דין

האם ניתן לתבוע רופא שיניים על טיפול שלא עמד בציפיות?

 • טיפול שיניים מיותר
  ראובן | 18/09/2020 10:04

  עברתי לפני כמה חודשים טיפול שיניים בעלות כמה אלפי ש"ח (ובנוסף טיפולים קטנים בעלויות 200-300 ) שתליתי בו תקוות רבות למרות שהרופא לא הבטיח תוצאות באופן מוחלט.בדיעבד הטיפול לא השיג את מטרתו ועכשיו אני בפני טיפול כולל עקירה שהיה צריך לעשות מלכתחילה (לא אצל אותו רופא) בעלות נוספת.שני מומחי שיקום פה וחניכיים הביעו פליאה על ההליך שבוצע.כוונת הרופא היתה טובה אבל לא התאימה בנסיבות. האם יש לי כאן קייס משפטי?ואם אעלה את הסיפור לפייסבוק אני מסתכן התביעה?

   

  תודה ושנה טובה.

  האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!
  מסך מלא השב

  • האם ניתן לתבוע רופא שיניים על טיפול שלא עמד בציפיות?
   עו"ד מיכל סטרוגו | 22/09/2020 16:06

   ראובן שלום,

   מהעובדות המעטות המתוארות על ידך עולה כי בוצע לך טיפול שיניים אשר לדבריו לא היה הכרחי ושהיו לך ציפיות באשר לתוצאותיו, אשר לא התממשו.

   על מנת להשיב על שאלתך "אם יש כאן קייס משפטי", יש לבחון מספר דברים:

   מה מטרת הטיפול והאם טרם ביצועו, ניתן לך הסבר מפורט על ידי רופא השיניים באשר לטיפול המוצע, מהלכו, האם קיימים סיכונים כלשהם וכן מה הסיכוי להצלחתו ולהשגת התוצאות המצופות. 

   יש לבחון אם רופא השיניים מילא אחר חובתו ליתן הסברים כאמור וכי ההסברים שניתנו הובנו על ידך ורק לאחר שהיה משוכנע כי ההסברים שניתנו הובנו על ידך במלואם, היה עליו להחתימך על כתב הסכמה ולתעד את מתן ההסבר בכרטיס הרפואי.

   מדבריך עולה על פניו, כי הרופא נתן לך הסבר ואף אמר שאינו מבטיח תוצאות באופן מוחלט. רק במידה ולא ניתן הסבר כנדרש ולא הוחתמת על כתב הסכמה, ניתן יהיה לטעון כלפי הרופא כי הטיפול ניתן ללא שניתנה על ידך הסכמה מדעת כנדרש על פי דין.

   דבר נוסף שצריך לבחון הוא, האם הטיפול נכשל עקב טיפול רשלני ולא מקצועי של הרופא או אולי אף לא היה בו צורך מלכתחילה ועצם ביצועו הינו בבחינת הפעלת שיקול דעת לקוי ולא מקצועי  אשר גרם לך נזק משמעותי בלתי הפיך, במקרה כזה ייתכן ותקום לך עילת תביעה בגין רשלנות רפואית.

   למסקנה זו ניתן להגיע רק לאחר בחינת המקרה על ידי מומחה רפואי בתחום השיניים אשר יבחן את המקרה. 

   ניתן לבחון גם את האפשרות להגשת תביעה כספית בגין הפרת חוזה להשבת הכספים ששולמו עבור הטיפול, אשר לא השיג את מטרתו. לצורך בחינת אפשרות תביעה חוזית, יש לבחון באמצעות מסמכים קיימים, לרבות הצעת מחיר, מהם התנאים והעובדות שסוכמו טרם הטיפול.

   כמובן שכל מקרה צריך להיבחן לגופו. על מנת לבחון בצורה רצינית ומקצועית האם אכן קיימת אפשרות להגשת תביעה כזו או אחרת, אמליץ לך לפנות לעורך דין העוסק בתחום הרשלנות הרפואית אשר יוכל ליתן לך תשובה ברורה.

   מאחלת לך גמר חתימה טובה ובריאות שלמה, 

    

   בברכה,

   מיכל סטרוגו, עו"ד
   מנהלת פורום רשלנות רפואית

   רחוב בר כוכבא 23, V-Tower, קומה 3, בני ברק
   טלפון: 054-2200008 ; מייל: [email protected]

   האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!
   מסך מלא השב

   • טיפול שיניים-המשך
    ראובן | 22/09/2020 17:20

    תודה על תשובתך.

    לעניין-לא חתמתי. הרופא כשיטת עבודה מקליד הכל בתיק המעקב האישי במחשב ונקב במחיר, לא חתמתי על מסמך והבעתי הסכמה בעל פה. התהליך הוסבר לי, לא ניתנה הבטחה שהטיפול יציל את המצב ב-100%.הסכמתי מתוך אמון במקצועיות הרופא והאלטרנטיבה שהוסברה גם היא לא קלה. אין נזק (למעט הוצאה של כמה אלפים). העניין הוא שבדיעבד 2 רופאי שיניים מומחים הביעו תמיהה בשיחה לשאלתי על התהליך שלא רלוונטי -לדעתם המקצועית-במקרה שלי. השאלה אם יש פתח לתביעות קטנות. לדעתי שכר טרחת עו"ד יעלה יותר מהנזק הכספי.

    האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!
    מסך מלא השב

    • טיפול שיניים - המשך - האם כדאי להגיש תביעה קטנה?
     עו"ד מיכל סטרוגו | 03/11/2020 16:36

     ראובן שלום,


     הואיל ולא חתמת על כתב הסכמה ולדבריך לכאורה נתת הסכמה בעל פה, יש לבחון האם הרופא תיעד את ההסברים שניתנו עד כמה מפורטים ואם הם כוללים נתונים מהותיים ואת העובדה שנתת הסכמה וכי אמר לך שלא הבטיח תוצאות באופן מוחלט.

     מעבר לכך, גם אם אמר לך שאינו מבטיח תוצאות טובות, נדרש ומצופה ממנו כרופא, להפעיל שיקול דעת מקצועי וסביר ואל לו לבצע טיפול שאינו מתאים ואינו הטיפול הנכון והנדרש. בכך שעשה זאת, ביצע לך טיפול מיותר וגרם לך עגמת נפש, כאב וסבל ונזקים כספיים שניתן היה למנעם.

     מסקנה זו עולה מדעתם של 2 רופאי השיניים המומחים אליהם פנית.

     ניתן לפנות בתביעה לבית משפט לתביעות קטנות  בעילה חוזית/כספית להשבת הכסף ששולם על ידך לטיפול מיותר. אך במידה ותרצה להסתמך גם על טענה שעניינה רשלנות רפואית, יש לתמוך טענה זו, גם בתביעות קטנות בחוות דעת רפואית. תוכל לנסות לבקש מהרופאים המומחים אליהם פנית לכתוב מסמך כלשהו התומך בטענה כי הרופא הפעיל שיקול דעת  מקצועי שגוי, ביצע טיפול מיותר שאינו מתאים למצבך וגרם לך בכך נזק מיותר.


     מקווה שתשובתי נתנה מענה לשאלתך.

      


     בברכה,

     מיכל סטרוגו, עו"ד
     מנהלת פורום רשלנות רפואית

     רחוב בר כוכבא 23, V-Tower, קומה 3, בני ברק
     טלפון: 054-2200008 ; מייל: [email protected]

     האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!
     מסך מלא השב

     • בתגובה לעו"ד מיכל סטרוגו
      ראובן | 03/11/2020 16:54

      לא נראה שיש יסוד לרשלנות רפואית.

      במקרה הגרוע-שיקול דעת לא נכון. כמו שזה נראה היה עליו להבהיר לי בצורה ברורה יותר שהטיפול שניתן לי לבסוף היה צריך להיעשות מלכתחילה ולא לנסות אלטרנטיבה שאולי תפתור ואולי לא (ולא,כפי שהתברר).

      רופא השיניים שטיפל אחריו לא יתן לי חוות דעת כתובה.


      האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!
      מסך מלא השב

קבל עכשיו ייעוץ משפטי אישי
     

לייעוץ ראשוני טלפוני חייג: 077-9973868
ליעוץ אישי עם עו"ד
 
 
 
הודעות אחרונות
 • פורום צרכנות | תביעות קטנות 04/12/2021 | 11:58 מה השאלה? ככל ויש צורך בסיוע נוסף, אני עומד לרשותך. בברכה, ליאור חאיק, עו"ד מנהל פורום צרכנות ופור...
 • פורום דיני מיסים 04/12/2021 | 11:29 הטבת מס עוטף עזה שלום רכשתי דירה בעוטף מס הכנסה נותן הטבת מס במקרה זה, להלן שאלותיי בבקשה. 1. מאיסה תאריך ...
 • פורום עורכי דין 04/12/2021 | 10:21 יובל תורג'מן שלום, האם עבירה של העסקת עובד זר, כביכול ללא ידיעה של המעסיק על היותו חסר היתר עבודה, היסוד הנפשי...
 • פורום דיני עבודה 04/12/2021 | 09:41 קבלת טפסי 161א+161 בסיום עבודה-דחוף... שלום רב,אני עובד מ-14.2.21.המעסיק פיטר אותי וביקש שאגיע לעבודה בימי ההודעה המוקדמת (כלומר עד 12/1...
 • פורום נדלן ודיני מקרקעין 04/12/2021 | 01:11 תמרותיו של היזם בפינוי בינוי שלום לעורכי הדין.ברשותי 50% בשתי דירות. מחסן בגודל 10.7 מ"ר בבעלותי המלאה ורשום בטאבו. הבניין נמצ...
כניסה לפורומים המשפטיים
© כל הזכויות שמורות לעו"ד אדי סוברי, אתר הפורומים המשפטיים.
סקייטק