אתר הפורומים המשפטיים יש לך שאלה משפטית? קבל תשובה מעורך דין

השתתפות בהוצאות בסכסוך שכנים

  • ביצוע טיח רשלני בתפר קיר משותף
    GK | 13/08/2020 17:24

    שלום,

    אני גר בבית דו משפחתי.

    השכן הצמוד הרס את הבית הצמוד לי ובנה בית חדש.

    הטייח שלו התרשל בעבודתו וכך קרה שישנה נקודת חיבור/ תפר עם הקיר שלי שאינה מטויחת.

    הקיר שלו בנקודה זאת הוא קיר ממ"ד ואצלי קיר בלוקים ובחורף בוודאות תהיה אליי חדירת מים.

    כדי לבצע תיקון מקצועי ולקדם פתרון ברוח טובה, ביקשתי הצעת מחיר מטייח שעבד אצלי בעבר והצעתי לשכן לקחת אותו כאשר אשתתף בסכום מסוים.

    השכן טען שבדק את הנושא ומאחר שמדובר בתפר בינינו אני צריך להתחלק איתו בהוצאות.

    לי זה נראה לא נכון משתי סיבות:

    1. מדובר במצב שנוצר עקב הבנייה החדשה שלו.

    2. הטייח שלו התרשל בביצוע העבודה ולכן הגענו למצב זה.

    אשמח לעצה וחוות דעת.

    תודה רבה



    הוספת תגובה





    ייעוץ אישי

    ייעוץ אישי

    Show Social Buttons

    Facebook


    האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!
    מסך מלא השב

    • השתתפות בהוצאות בסכסוך שכנים
      עו"ד סימונה מימון | 20/08/2020 16:36

      שלום רב,

      עפ"י סעיף 49 לחוק המקרקעין, התשכ"ט-1969 הקובע:

      "(א) קירות, גדרות, עצים ומחוברים וכיוצא באלה הנמצאים במיצר של מקרקעין שכנים (להלן- מחוברים שבמיצר), יראום כנכסים בבעלות משותפת של בעלי המקרקעין השכנים, כל עוד לא הוכח היפוכו של דבר.
      (ב) מחוברים שבמיצר רשאי כל אחד מבעלי המקרקעין להשתמש בהם למטרה שלשמה הוקמו, וחייב הוא להשתתף בהוצאות הדרושות כדי להחזיקם במצב תקין לפי שיעור שהוסכם ביניהם, ובאין הסכם כזה – בחלקים שווים, זולת אם מידת השימוש בהם הייתה שונה".
      כלומר כאשר במדובר בקירות משותפים נהוג להשתתף/להתחלק בהוצאות. אם תוכל להוכיח שמדובר ברשלנות, אז תוכל לטעון שיש להשית את עלות תיקון הרשלנות על השכן.
      בהצלחה!
       

      בברכה,

      סימונה מימון, עו"ד
      מנהלת פורום דיני נזיקין

      יצחק בן צבי 10, באר שבע
      טלפון: 08-9109910 ; מייל: [email protected]

      האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!
      מסך מלא השב

קבל עכשיו ייעוץ משפטי אישי
     

לייעוץ ראשוני טלפוני חייג: 077-9973868
ליעוץ אישי עם עו"ד
 
 
 
הודעות אחרונות
  • פורום צרכנות | תביעות קטנות 07/05/2021 | 19:33 אין חובה אין חוק שמחייב להראות חשבונית, אבל זאת לא עצם הפעולה. הפעולה היא עיכוב מתוך חשדחוק סדר הדין הפליל...
  • פורום דיני עבודה 07/05/2021 | 19:14 סעיף 14 לחוק הפיצויים- בבקשה הסבר שלום,אני עובד בחברה מזה 13 שנים, התחלתי במשכורת נמוכה מאוד כ5000 ש"חועם השנים התקדמתי והמשכורת לת...
  • פורום תאונות דרכים 07/05/2021 | 18:55 את מי תובעים עקב אובדן ימי עבודה וה... שלום, פגע בי רכב מאחור והרכב שלי הוכרז כטוטאל לוס. חברת הביטוח של צד ג' אמורה לפצות אותי על אובד...
  • פורום נדלן ודיני מקרקעין 07/05/2021 | 18:44 שיפוץ גג רעפים בנין 2 קומות 4 דיירים שטח משותף.אני בקומת קרקע מעלי שכן שקיבל את הגג ובנה מרפסת בטון. בצד השני גג...
  • פורום דיני חוזים 07/05/2021 | 18:03 הסכם אשר חתום רק עי צד אחד 1. האם הסכם בין 2 אנשים, אשר חתום רק ע"י איש אחד, אינו מהווה הסכם ואינו תקף? 2. האם הסכם בין ...
כניסה לפורומים המשפטיים
© כל הזכויות שמורות לעו"ד אדי סוברי, אתר הפורומים המשפטיים.
סקייטק