אתר הפורומים המשפטיים יש לך שאלה משפטית? קבל תשובה מעורך דין

מה משמעות של הגיל והוותק של הנהג בביטוח רכב?

  • פרטים שחייבים להופיע בפוליסה
    דודי | 22/07/2020 14:34

    שלום רב
    מבקש לשאול. האם גיל הנהג הדומיננתי, העקרי
    חייב להיות מצויין ולהופיע כחלק מפרטי הפוליסה.
    אני בן 51 ללא תאונות ותביעות בכלל ובפוליסה
    אין הדגשה לגבי הגיל שלי -
    *האם זה מכוון או פרט סמוי מצד המבטח ?
    *האם אי ציון הגיל עלול לפגוע בי במקרה תאונה ?
    *האם יש אינטרס למבטח לא לציין הגיל בפוליסה
    זה מייקר....זה מוזיל...זה מטיב איתי אבל אסור ?
    בתודה מראש
    רב תודות

    האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!
    מסך מלא השב

    • מה משמעות של הגיל והוותק של הנהג בביטוח רכב?
      עו"ד מיטל ירון | 22/07/2020 23:23

      דודי שלום, 

      גיל הנהג העיקרי, ותק הנהיגה שלו והעדר התביעות הם פרמטרים לקביעת גובה הפרמיה וההשתתפות העצמית ויש להביאם לידיעת חברת הביטוח על מנת לקבל תעריף מוזל. 

      אומנם חברות הביטוח רבות נוהגות לציין את תאריך הלידה של הנהג העיקרי לצד שמו (ולעיתים גם את הותק) אך לדעתי אין חשיבות לכך שהגיל והוותק של הנהג העיקרי לא מצוינים בפוליסה כל עוד שמו של הנהג העיקרי מופיע בפוליסה ונמסרו על ידי המבוטח פרטים נכונים לגבי הגיל והוותק של הנהג העיקרי וכן לגבי העדר התביעות. בכפוף למסירת פרטים נכונים, אי ציון הגיל בפוליסה אינו אמור לפגוע בך במקרה תאונה. אם יש לך ספק אתה יכול לוודא שהפרטים הנכונים מצויים אצל חברת הביטוח.

      אני כאן לרשותך לכל שאלה. 



      בברכה,

      מיטל ירון, עו"ד
      מנהלת פורום דיני ביטוח
      מנורת המאור 2 תל אביב

      טלפון: 073-7893544, מייל: [email protected]

      האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!
      מסך מלא השב

      • לעו"ד מיטל ירון. תודה על התייחסותך המהירה והמפורטת
        דודי | 23/07/2020 02:55

        יישר כוח
        בכבוד רב

        האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!
        מסך מלא השב

קבל עכשיו ייעוץ משפטי אישי
     

לייעוץ ראשוני טלפוני חייג: 077-9973868
ליעוץ אישי עם עו"ד
 
 
 
הודעות אחרונות
  • פורום דיני משפחה 18/08/2022 | 11:30 צוואה הדדית . הורים שערכו צוואה הדדית שנת 2013, האבא נפטר. כרגע הכל כתוב על שם אמא.אמא רוצה לשנות צוואה / לבטל ...
  • פורום עורכי דין 18/08/2022 | 11:29 לנמק בכתב ההגנה בכתב ההגנה לנמק (ואם ניתן לצרף) את ההסכם שנכרת עם צד אחד ולהתגונן בהתאםבברכה,  צבי שמיר,...
  • פורום דיני עבודה 18/08/2022 | 10:40 ימי מחלה שלום,מקום עבודתי בחדלות פרעון כרגע ועומד להירכש על ידי משקיע חדש.נמסר לנו שימי חופש ופיצויים ישול...
  • פורום פשיטת רגל 18/08/2022 | 10:28 תביעה נזיקת לחייב בפש"ר שלום רב!אם נפתח כנגדו תירק פש"ר אתה יכול לבקש מבית המשפט אישור להגשה תביעה נזיקית כנגדו ולחלופין ...
  • פורום בתי משפט 18/08/2022 | 10:25 אין זכות קנויה לחקירה נגדית על תצהי... וכך קבע בית המשפט העליון בסעיף 35 של פסק-דין רע"א 6821/21ציטוט:"תקנה 241(ד) הקובעת כי בית המשפט ר...
כניסה לפורומים המשפטיים
© כל הזכויות שמורות לעו"ד אדי סוברי, אתר הפורומים המשפטיים.
סקייטק