אתר הפורומים המשפטיים יש לך שאלה משפטית? קבל תשובה מעורך דין

רכישת דירה: האם מותר לקונה לשלם את מס השבח שחל על המוכר?

  • האם מותר לרוכש לשלם את מס השבח של המוכרים?
    רחל | 12/07/2020 17:47

    האם מותר לרוכש נכס, לשלם את מס השבח של המוכרים, ולקזז את התשלום מהתמורה שהוא צריך לשלם עבור הנכס? יוער כי בהסכם המכר לא הייתה התניה שהרוכש ישלם את מס השבח. האם מותר לו לקזז את התשלום, כי דחוף לו לרשום את הנכס בטאבו? האם זו הפרת חוזה והאם זו עבירה?

    האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!
    מסך מלא השב

    • רכישת דירה: האם מותר לקונה לשלם את מס השבח שחל על המוכר?
      עו"ד חיה אביסרור-שמעוני | 21/07/2020 09:52

      שלום רב,

      אכן ניתן שהקונה ישלם את מס השבח עבור המוכר, עם זאת יש להבין ולהבהיר שני מצבים אפשריים:

      האחד, הקונה נושא בחבות מס שבח עבור הקונה, כחלק מההסכמות בעסקה כך שחבות מס זו מצטרפת למחיר העסקה מאחר ומדובר בתמורה נוספת שמעביר הקונה עבור חבות של המוכר, בעגה המקצועית עסקה זו נקראת "עסקת נטו", קרי, המוכר מקבל תמורה נטו ממיסים לכיסו. במקרה כאמור לא מנוכה סכום מס השבח מהתמורה שסוכמה בחוזה, אלא מתווסף עליו. מאחר ועסקה זו מעלה היבטי מיסוי חשובים, מוצע להתייעץ עם עו"ד שמתמחה במיסוי לגבי השלכות המס בעסקה כאמור.

      השנייה, הקונה מעביר את תשלומי מס השבח בהם חייב המוכר לרשויות המס, מצב כאמור רווח במצב של מקדמת מס שבח אותה מחוייב הקונה להעביר בשם המוכר, למעשה הקונה מהווה שליח בשם המוכר לתשלום חבות המס של המוכר. במקרה מעין זה, מס השבח שהועבר על ידי הקונה למיסוי מקרקעין מקוזז מתמורת העסקה ולא מתווסף עליה.

      מוצע לעגן באופן מפורש בהסכם, מהן הסכמות הצדדים ולפעול בהתאם. 



      בברכה,

      חיה אביסרור שמעוני, עו"ד
      מנהלת פורום דיני מיסים

      מרכז עזריאלי (המגדל המרובע), קומה 26, תל אביב.
      טלפון: 03-5076666 ; מייל: [email protected]

      האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!
      מסך מלא השב

      • מותר לקונה לשלם מס של המוכר, אם זה לא מעוגן בחוזה?
        רחל | 23/07/2020 14:46

        השאלה של הייתה אם בחוזה המכר לא כתוב שהקונה ישלם את מס השבח של המוכר האם מותר לקונה לשלם?, לא מעניינות אותי הדרכים שפירטת, אלא האם זהו הליך חוקי שרוכש ישלם מס שבח של המוכר אם הרוכש לא קיבל הרשאה בכתב לעשות את זה?

        האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!
        מסך מלא השב

קבל עכשיו ייעוץ משפטי אישי
     

לייעוץ ראשוני טלפוני חייג: 077-9973868
ליעוץ אישי עם עו"ד
 
 
 
הודעות אחרונות
  • פורום דיני חוזים 26/09/2020 | 00:29 הסכם לאישור משכנתא חתמתי עם חברה ליעוץ משכנתאות עלחוזה שישיגו לי משכנתה של 250000שקל ל10 שנים בריבית של 10.5%.{מכיוו...
  • פורום הוצאה לפועל 26/09/2020 | 00:11 פתיחת תיק בהוצאה לפועל שלא לצורך מקרה בו זוכה פתח כנגדי תיק בהוצאה לפועל שלא לצורך ולאחר שכתבתי מכתב למשרד עו"ד המייצג את הזוכה וב...
  • פורום בתי משפט 25/09/2020 | 18:54 לא קיבלת קנס אלא הודעת תשלום קנס, ובאותה הודעה גם מוסבר מה עליך לעשות אם רצונך לבקש להישפט או לבקש לבטל את ההו...
  • פורום לשון הרע 25/09/2020 | 18:48 למה לא? בגלל סעיף 8 לפקודת הנזיקין: “אדם שהוא גופו בית משפט או בית דין או אחד מחבריהם, או שהוא ממלא כדין ...
  • פורום נדלן ודיני מקרקעין 25/09/2020 | 18:30 האם אפשר לקנות חניה משכן? שלום האם אפשר לרכוש חניה משכן שתהיה רשומה תחת הנכס שלי בטאבו? אם כן מה הפרוצדורה
כניסה לפורומים המשפטיים
© כל הזכויות שמורות לעו"ד אדי סוברי, אתר הפורומים המשפטיים.
סקייטק