אתר הפורומים המשפטיים יש לך שאלה משפטית? קבל תשובה מעורך דין

פירעון פיקדון שהתקבל בירושה

  • פרעון פקדון בירושה חייב במס?
    אבי | 09/07/2020 13:34

    שלום.
    יורשים הפורעים פקדון על פי צו ירושה בבנק ירושלים חייבים בתשלום עמלת בנק למשיכה ומס הכנסה?

    נציין כי חשבון עוש בבנק מסד על שם הנפטר נפדה מיידית ללא עמלה וללא תוספת מס כל שהוא.
    במידה וחייבים, האם ניתן להגיש בקשה לפטור ממס הכנסה או פטור מעמלת הבנק?
    נ.ב - מדובר על סכומים שלא יותר מ100,000

    האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!
    מסך מלא השב

    • פירעון פיקדון שהתקבל בירושה
      עו"ד חיה אביסרור-שמעוני | 21/07/2020 09:41

      שלום רב,

      לגבי שאלתך הנוגעת לעמלות בנק- אין זה מתחום עיסוקו והתמחותו של פורום זה ואני מניחה שעליך לקבל את התשובה מסניף הבנק.

      לגבי מיסוי רווחי הפיקדון- לצורך מס, היורש נכנס לנעלי המוריש הן לעניין יום ושווי רכישה וכל עליית הערך תתמסה בידי היורש. קיימים מקרים בהם ניתן להפחית את חבות המס בידי היורשים ולכן מוצע שתפנה לקבלת ייעוץ פרטני בסוגייה האמורה.


      בברכה,

      חיה אביסרור שמעוני, עו"ד
      מנהלת פורום דיני מיסים

      מרכז עזריאלי (המגדל המרובע), קומה 26, תל אביב.
      טלפון: 03-5076666 ; מייל: [email protected]

      האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!
      מסך מלא השב

קבל עכשיו ייעוץ משפטי אישי
     

לייעוץ ראשוני טלפוני חייג: 077-9973868
ליעוץ אישי עם עו"ד
 
 
 
הודעות אחרונות
  • פורום דיני חוזים 26/09/2020 | 00:29 הסכם לאישור משכנתא חתמתי עם חברה ליעוץ משכנתאות עלחוזה שישיגו לי משכנתה של 250000שקל ל10 שנים בריבית של 10.5%.{מכיוו...
  • פורום הוצאה לפועל 26/09/2020 | 00:11 פתיחת תיק בהוצאה לפועל שלא לצורך מקרה בו זוכה פתח כנגדי תיק בהוצאה לפועל שלא לצורך ולאחר שכתבתי מכתב למשרד עו"ד המייצג את הזוכה וב...
  • פורום בתי משפט 25/09/2020 | 18:54 לא קיבלת קנס אלא הודעת תשלום קנס, ובאותה הודעה גם מוסבר מה עליך לעשות אם רצונך לבקש להישפט או לבקש לבטל את ההו...
  • פורום לשון הרע 25/09/2020 | 18:48 למה לא? בגלל סעיף 8 לפקודת הנזיקין: “אדם שהוא גופו בית משפט או בית דין או אחד מחבריהם, או שהוא ממלא כדין ...
  • פורום נדלן ודיני מקרקעין 25/09/2020 | 18:30 האם אפשר לקנות חניה משכן? שלום האם אפשר לרכוש חניה משכן שתהיה רשומה תחת הנכס שלי בטאבו? אם כן מה הפרוצדורה
כניסה לפורומים המשפטיים
© כל הזכויות שמורות לעו"ד אדי סוברי, אתר הפורומים המשפטיים.
סקייטק