אתר הפורומים המשפטיים יש לך שאלה משפטית? קבל תשובה מעורך דין

האם מומחה מטעם בית המשפט הוא המכריע ?

  • האם בנסיבות רצוי לזמן לחקירה את השמאי מטעמי
    רונה | 06/07/2020 08:24

    הרקע:
    תבעתי בשלום נזקי רטיבות בדירתי שנגרמו מדירת השכן שמעלי, הגשתי מטעמע לביה"ש חוו"ד שמאי לפיה נגרמה לדירתי בין היתר ירידת ערך בלתי הפיכה הנובעת מהשם של דירה הסובלת שנים מנזקי רטיבות.

    הנתבע הגיש חווד של מהנדס שהוא גם שמאי ולפיה לא נגרמה ירידת ערך לדירתי, ובית המשפט מינה מהנדס במטרה שיכריע בתחום מומחיותו ומקצועו אלא שמהנדס מטעם בית משפט חרג מסמכותו והכריע גם בעניין ירידת ערך וקבע שלדעתו לא נגרמה ירידת ערך בלתי הפיכה.

    שאלתי היא:
    האם בנסיבות שתוארו כדאי ורצוי שאני אזמן את השמאי מטעמי לחקירה בדיון הוכחות? או שבנסיבות לא תהיה לחקירתו משמעות?

    תודה רבה

    האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!
    מסך מלא השב

    • האם מומחה מטעם בית המשפט הוא המכריע ?
      עו"ד הילה בודיק קוכמן | 08/07/2020 20:40

      רונה שלום,

      במינוי מומחה בהסכמת הצדדים, ללא הסתייגות - לא ניתן להגיש את חוות הדעת מטעמך.

      לכן יש לוודא כי שמרתם על זכותכם להגיש את חוות הדעת מטעמכם כראיה.

      בהחלט יש מקום לזמן את השמאי למתן עדות, בד בבד עם חקירת המומחה מטעם בית המשפט. 


      בהצלחה.



      בברכה,

      הילה בודיק קוכמן, עו"ד
      מנהלת פורום דיני נזיקין

      בן גוריון 1, בני ברק
      מגדלי ב.ס.ר 2
      טלפון: 03-6957121 ; טלפון נייד: 050-2735995 ; מייל: [email protected]

      האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!
      מסך מלא השב

קבל עכשיו ייעוץ משפטי אישי
     

לייעוץ ראשוני טלפוני חייג: 077-9973868
ליעוץ אישי עם עו"ד
 
 
 
הודעות אחרונות
  • פורום צרכנות | תביעות קטנות 04/08/2020 | 20:11 מכתב התראה בוואצאפ האם ניתן לשלוח מכתב התראה בוואצאפ, פייסבוק, במיסרון? נכון שאין הגדרה ספציפית אבל לדעתי זה ממש זי...
  • פורום פלילי 04/08/2020 | 20:00 הטבת תנאים שלום, אשמח לעזור לאסירים בהטבת התנאים למי עלי לפנות? 1. מקבלים 3 גלילי הנייר טואלט בחודש!!! הש...
  • פורום דיני מיסים 04/08/2020 | 19:40 תשלום מס על רווחי הון שלא דווחו כדי... ביצעתי השקעה בחו"ל לפני כמה שנים  קיבלתי רווחים מההשקעה ,  היום הבנתי שאני צריך לשלם ע...
  • פורום דיני עבודה 04/08/2020 | 19:11 תמ"ת אני מורה עובדת 33 שעות בשבוע. לומדת במרכז פסגה מטעם משרד החינוך עוד 3 שעות שבועיות. האם שעות הלי...
  • פורום לשון הרע 04/08/2020 | 18:49 לא, הדברים מוגנים מכוח סעיף 13(5) ל... גם אם מדובר בדברי שקר בכוונה.
כניסה לפורומים המשפטיים
© כל הזכויות שמורות לעו"ד אדי סוברי, אתר הפורומים המשפטיים.
סקייטק