אתר הפורומים המשפטיים יש לך שאלה משפטית? קבל תשובה מעורך דין

פיצוי 16 שח הגנת הצרכן

  • פיצוי לפי חוק הגנת הצרכן
    ניקול | 23/06/2020 08:34

    חברת תקשורת גבתה ממני כסף בשיטת מצליח. עליתי על זה יאמרו לי - הכסף יוחזר. תקבל פיצוי כ16 שח לפי חוק הגנת הצרכן. איפה החוק הזה יש הוראה לפיצוי הסכום זה

    האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!
    מסך מלא השב

    • פיצוי 16 שח הגנת הצרכן
      ליאור חאיק, עו"ד | 23/06/2020 17:36

      החוק מעניק פיצוי בסך 16 ש"ח אך מאפשר לך בתור צרכן להגיש תביעה לפיצוי אם אתה סבור שמגיע לך פיצוי ראוי.

      סעיף 13ד 1 לחוק הגנת הצרכן קובע:

      "מצא העוסק כי גבה מהצרכן סכום עודף, ישיבו לצרכן בתוך ארבעה ימי עסקים, בתוספת הצמדה וריבית לפי חוק פסיקת ריבית והצמדה, התשכ"א-1961, מיום הגבייה ובתוספת תשלום בשל הוצאות הצרכן בסכום של 16 שקלים חדשים (בסעיף זה – סכום ההחזר); היה סכום ההחזר נמוך מחמישים שקלים חדשים, רשאי העוסק לזכות את הצרכן בסכום ההחזר במועד החיוב הבא, ובלבד שהודעת התשלום לעניין אותו חיוב נשלחת לצרכן בתוך 30 ימים מתום התקופה האמורה בפסקה (1)."

      ככל ויש צורך בסיוע נוסף, אני עומד לרשותך.

      בברכה,

      ליאור חאיק, עו"ד
      מנהל פורום צרכנות ופורום דיני חוזים

      לוי אשכול 31, רחובות
      טל': 052-5475475; מייל: haiklior@hotmail.com

      האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!
      מסך מלא השב

קבל עכשיו ייעוץ משפטי אישי
     

לייעוץ ראשוני טלפוני חייג: 077-9973868
ליעוץ אישי עם עו"ד
 
 
 
הודעות אחרונות
  • פורום ביטוח לאומי 04/03/2024 | 06:50 תשלום רטרו עבור בת זוג בקיצבת נכות... שלום. הוכרתי עם נכות אי כושר 100 אחוז לשנתיים וקיבלתי תשלום רטרו 12 חודש אחורה לפי הזכאות של ההכר...
  • פורום הוצאה לפועל 04/03/2024 | 04:26 החלטה תודה יש החלטה להשיב כספים. הרשמת לא תחמה בזמן והדגישה שלא תסגור את התיק לבקשת החיי...
  • פורום דיני ביטוח 04/03/2024 | 01:42 אמצעים להקלת הסיכון (אמצעי מיגון) כ... שלום,ברצוני לשאול האם חברת ביטוח יכולה להתנות התקשרות בחוזה ביטוח (כריתת חוזה ביטוח) בהתקנת אמצעי...
  • פורום נדלן ודיני מקרקעין 04/03/2024 | 01:35 כמה לדרוש עבור תיקון ברכוש משותף. זפתתי את גג הבניין המשותף בעצמי. קניתי זפת, שכרתי פועלים, שילמתי הכול, עזרתי להם פיזית פיקחתי והד...
  • פורום דיני משפחה 03/03/2024 | 22:36 מענה יש מה לעשות כמובן ,ניתן לפנות בצו לבקשת מידע ומניעה לבית משפט .יפית נהרי עו"ד.
כניסה לפורומים המשפטיים
© כל הזכויות שמורות לעו"ד אדי סוברי, אתר הפורומים המשפטיים.
סקייטק