אתר הפורומים המשפטיים יש לך שאלה משפטית? קבל תשובה מעורך דין

האם ניתן לשמור רשומה רפואית בארכיב?

  • תיק רפואי
    רוית | 21/06/2020 09:21

    שלום רב! אני עובדת במכון לפיזיוטרפיה. רצינו לדעת לפי חוג כמה זמן אנחנו צריכים לשמור תיקים רפואים של מטופלים פרטיים. אני יודעת שכתוב 7 שנים ושאלות:

    1)האם אפשר בארכיון ולא ההשג יד

    2)האם אפשר להשמיד אלו שעברו 7 שנים

    תודה רבה רבה

    האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!
    מסך מלא השב

    • האם ניתן לשמור רשומה רפואית בארכיב?
      עו"ד מיכל סטרוגו | 23/06/2020 12:01

      רוית שלום רב,

      סעיף 17 לחוק זכויות החולה, התשנ"ו-1996 מסדיר את חובתו של מטפל לנהל רשומה רפואית ולשמור עליה. החוק קובע כי המטפל, ובמוסד רפואי – מנהל המוסד, אחראים לניהול השוטף והעדכני של הרשומה הרפואית ולשמירתה בהתאם לכל דין.

      על פי החוק הואיל ותביעתו של ניזוק מתיישנת תוך 7 שנים מיום שנגרם הנזק, יש לשמור תיק רפואי של כל מטופל 7 שנים לאחר הטיפול האחרון. יחד עם זאת, קיימים מצבים בהם הנזק התגלה לא ביום שארע הנזק אלא לאחר מכן. במקרה כזה תקופת ההתישנות ארוכה יותר והיא עומדת על 10 שנים מיום אירוע הנזק (חוק ההתישנות ופקודת הנזיקין). 

      לאור זאת, המלצתי היא דבר ראשון, לשמור את התיעוד הרפואי למשך תקופה של  10 שנים ולא 7 שנים ממועד הטיפול האחרון בבגיר, ולגבי רשומות רפואיות של קטין, יש לשמור אותן 7 שנים ממועד הגיעו של הקטין לגיל 18.

      באשר לשמירת התיקים בארכיון, כל מוסד, מרפאה, מטפל וכיוב' אחראי באופן אישי להחזקת הרשומות שנעשו על ידו ו/או במרפאתו באופן שיאפשר איתורן בתוך זמן סביר.

      לאור המודעות בשנים האחרונות בשמירה על תיעוד רפואי והקושי בשמירת התיעוד בתוך המרפאה בשל היעדר מקום, קיימות היום חברות המספקות שירותי ארכיב מגוונים משרתת מרפאות וקליניקות בתחום הרפואה ושומרות תיקים על פי דרישות החוק גם בצורה פיזית וגם בצורה דיגיטאלית אלקטרונית.

      חשוב מאוד לפנות אך ורק לחברות המתמחות בכך ולבחון היטב שהן אכן מקפידות על דרישות החוק הן בשמירה על המסמכים ובאחסונם וכי עם כל דרישה מצידכם לקבלת תיקים ו/או מסמכים שהופקד בידי הארכיב, יועבר לכם החומר תוך זמן קצר וסביר, על פי דרישות החוק.

      מקווה שעניתי לשאלתך וכי הדברים ברורים.




      בברכה,

      מיכל סטרוגו, עו"ד
      מנהלת פורום רשלנות רפואית

      אריאל שרון 4 (קומה 8) מגדל השחר, גבעתיים
      טלפון: 054-2200008 ; מייל: [email protected]

      האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!
      מסך מלא השב

קבל עכשיו ייעוץ משפטי אישי
     

לייעוץ ראשוני טלפוני חייג: 077-9973868
ליעוץ אישי עם עו"ד
 
 
 
הודעות אחרונות
  • פורום בתי משפט 06/05/2021 | 16:25 הליך מנהלי עיריה פתחה נגדי בהליך גביה מנהלי ( עיקולים) לחוב ארנונה בלי התראה. בניגוד להסכם פריסת תשלום. איזה...
  • פורום עורכי דין 06/05/2021 | 16:24 ביטוח חיים שלום,לאבי ז״ל ישנה פוליסת ביטוח בחברת ״כלל״.אבי לא שינה את המוטבים לאחר שהתחתן (המוטבים הורי האב)...
  • פורום דיני בנקאות 06/05/2021 | 16:22 פיצוי בנק גבה ממני עמלה בניגוד להסכם פטור מעמלות בחשבון. רק לאחר פניות חוזרות שלי העמלה הוחזרה. האם מגי...
  • פורום דיני נזיקין 06/05/2021 | 16:00 פסיקת הוצאות עו"ד רינה שלום,בית המשפט יכול לפסוק החזר הוצאות ו/או חלק מהן, אם ימצא שתביעתך מוצדקת. בברכה, הילה ...
  • פורום דיני תעבורה 06/05/2021 | 15:50 קבלת קנס מעיריית - אי מסירת הקנס בפ... הגיע אלי מכתב מעורכי דין מטעם עיריית תל אביב על קנס שלא נמסר בפני , לא מול מהפקח ולא בדואר רשום. ...
כניסה לפורומים המשפטיים
© כל הזכויות שמורות לעו"ד אדי סוברי, אתר הפורומים המשפטיים.
סקייטק