אתר הפורומים המשפטיים יש לך שאלה משפטית? קבל תשובה מעורך דין

השוכר לא שילם ארנונה. האחריות על המשכיר?

  • פינוי דירה לפני המוסכם בחוזה
    שקד | 17/05/2020 15:55

    שלום רב, השכרתי דירה עד לתאריך 31/5/2020. השוכר החליט לפנות לפני הזמן. הוא עדכן אותי כחודש לפני ( לפי החוזה אמור היה 3 חודשים). אמרתי לו כי לפי החוזה הוא מחוייב עד סוף החודש.
    השוכר פינה את הדירה ופנה לעירייה לשינוי בעלות בטענה כי הוא לא גר יותר בדירה. מסתבר כי ישנו סעיף 325 לפקודת העיריה שמאפשר לסגור חשבון עי הצהרת השוכר בלבד ולא לפי החוזה.
    אז למה יש חוזה אם אין אכיפה ?
    מי צריך לשלם את הארנונה ליתרה עד סוף החודש?
    אודה על תשובתכם

    האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!
    מסך מלא השב

    • השוכר לא שילם ארנונה. האחריות על המשכיר?
      עו"ד צבי מונדשיין | 18/05/2020 08:42

      שקד שלום,

      לכאורה נראה שהשוכר לא עמד בתנאי ההסכם, גם לפי 60 יום הודעה מוקדמת במקרה של פינוי שלא על סמך הפרה. 

      אולם פקודת העירייה אינה מחייבת את העירייה להיכנס לנבכי הסכם המכר. די בהודעת השוכר שאינו מחזיק בנכס, כדי לפטרו מתשלום ארנונה. כך גם נפסק. 

      ניתן להגיש ערר כנגד החלטת העירייה, אולם פסקי הדין בנושא מלמדים כי ביהמ"ש לא הטיל על העירייה את חובת בדיקת הסכם השכירות והאם השוכר הפר או לא הפר את ההסכם. 

      את כמובן יכולה להגיש תביעה בביהמ"ש לתביעות קטנות כנגד השוכר על הנזקים שנגרמו לך בתקופת ההפרה. 

      בברכת בריאות טובה




      בברכה, 

      צבי מונדשיין, עו"ד
      מנהל פורום דיני חוזים ועורכי דין
      הרב ישעיהו משורר 20, פתח תקווה

      טלפון: 050-7767113, מייל: Zvimondlaw1@gmail.com

      האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!
      מסך מלא השב

      • השוכר עזב לפני התאריך המוסכם בחוזה
        שקד | 18/05/2020 09:46

        תודה על תשובתך,
        אני יכולה להשתמש בצ'ק בטחון לפקודת העירייה ( של הדייר ) שיש אצלי בכדי לשלם לעירייה את ההפרש ?
        וכן גם לועד הבית יש לי צק שלו...

        לא מתכוונת להגיע למשפטים בשביל 2000שח ...

        האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!
        מסך מלא השב

קבל עכשיו ייעוץ משפטי אישי
     

לייעוץ ראשוני טלפוני חייג: 077-9973868
ליעוץ אישי עם עו"ד
 
 
 
הודעות אחרונות
  • פורום צרכנות | תביעות קטנות 04/06/2020 | 03:00 איפה תובעים? איפה תובעים תביעה קטנה ? האם יש חוקים מסוימיים לגבי מקום פתיחת התיק??
  • פורום עורכי דין 04/06/2020 | 00:23 אחוז משרה אינו רלוונטי לחישוב צבירת... ראו ת״צ 43356-01-18]
  • פורום בחינות לשכה 04/06/2020 | 00:08 בתביעה שיש מספר נתבעים. האם נתבע 1... Hבתביעה שיש מספר נתבעים.האם נתבע 1 יוכל לחקור על תצהיר נתבע 2?
  • פורום זכויות יוצרים 03/06/2020 | 23:53 אייטם בטלוויזיה שלום רב, הוזמנתי בתור אייטם כמה פעמים לאחת מתוכניות הבוקר בטלוויזיההאם אני יכולה להעלות את האייטם...
  • פורום דיני מיסים 03/06/2020 | 23:28 פטור אנו 2 שותפים(יורשים) בדירה אחת המושכרת ב9000 שח. כל אחד מהשותפים מקבל 4500 שח לחודש. אין לנו עוד ...
כניסה לפורומים המשפטיים
© כל הזכויות שמורות לעו"ד אדי סוברי, אתר הפורומים המשפטיים.
סקייטק