אתר הפורומים המשפטיים יש לך שאלה משפטית? קבל תשובה מעורך דין

זכות יוצרים במוצר מצולם

  • זכויות יוצרים, שימוש במוצר לצורך צילום
    שלומית | 03/05/2020 17:19

    שלום רב,

    צילמתי תוצרת אישית שלי ( מוצר מזון) כאשר הוא מונח על צלחת.

    הצלחת הינה של חברה מסויימת. 

    אם ברצוני למכור את התיעוד שלי כגלויה/מגנט/תמונה או כל דבר אחר.. האם יש צורך במתן קרדיט כלשהו לחברה המייצרת או המשווקת את הצלחת? הצלחת הינה זניחה ומהווה רקע למוצר שאותו אני יצרתי, ייחודי לי וגם הצילום הוא שלי ובלעדי. 

    בספרי הבישול וכן במגזינים העוסקים במתכונים ובאוכל לא ראיתי כלל התעסקות בקרדיט לגבי כלים ומוצרי רקע לצילום.

    בתודה מראש, שלומית

    האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!
    מסך מלא השב

    • זכות יוצרים במוצר מצולם
      עו"ד אפי אהרונוב | 04/05/2020 12:04

      שלומית שלום,

      ענף זכויות היוצרים מספק הגנה על יצירות כפי הגדרתן בחוק. לרוב הכוונה ליצירות בעלות נופך אומנותי (אם יש גם תוצרים אחרים שמהווים יצירות שהן מושא הגנה לזכות יוצרים - למשל תוכנות מחשב).

      שימוש במוצר מסחרי באופן שתיארת עשוי לטעמי לעורר בעיקר בעיות של הפרת סימן מסחר, דילול סימן מסחר או עוולת גניבת עין וככל שאכן קיימת בעיה הרי שמתן קרדיט לא פותר אותה ויש לקבל הסכמה של בעלי הזכויות לשימוש. 


      בברכה, 

      אפי אהרונוב, עו"ד
      מנהל פורום זכויות יוצרים

      מגדל בר כוכבא, מתחם העסקים BBBC, רח' בר כוכבא 4, קומה 4, בני ברק
      טל':077-9620231; מייל: info@ea-law.co.il

      האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!
      מסך מלא השב

קבל עכשיו ייעוץ משפטי אישי
     

לייעוץ ראשוני טלפוני חייג: 077-9973868
ליעוץ אישי עם עו"ד
 
 
 
הודעות אחרונות
  • פורום זכויות יוצרים 26/02/2024 | 01:01 שימוש בתקליט של יצירה מוסיקלית שלום, אני מעוניין לעשות שימוש מסחרי (ביצוע פומבי כאמור בסעיף 13 של חוק זכות יוצרים, תשס"ח 2007) ב...
  • פורום תמא 38 25/02/2024 | 21:23 תביעת דיי סרבן שלום, היזם הגיש בקשה להיתר בניה לתמא 38-2דייר אחד שמתנגד מסיבות שונות, בנוסף אותו דייר השתלט על ח...
  • פורום דיני תעבורה 25/02/2024 | 21:20 תקנה 168 נהיגה ומנוחה שלום רציתי לשאול בקשר לתקנה 168,אני עובד בתור נהג הסעות ורציתי לדעת אם אני עובד 14 שעות אבל מתוכם...
  • פורום נדלן ודיני מקרקעין 25/02/2024 | 20:12 הקמת תחנת אוטובוס ממש בכניסה לבנין הייהאם מבחינת חוק יכולים לעשות תחנת אוטובוס ממש מחוץ לבניין בין 2 קומות ? ללא שום רווח בין הכניסה...
  • פורום בתי משפט 25/02/2024 | 18:18 תביעה לסעד הצהרתי בדיון מהיר שלום רב,  בהתאם להוראות תקנות סדר הדין האזרחי (ס' 80 לתקנות) תביעה שסכומה או שווי נושאה אינ...
כניסה לפורומים המשפטיים
© כל הזכויות שמורות לעו"ד אדי סוברי, אתר הפורומים המשפטיים.
סקייטק