אתר הפורומים המשפטיים יש לך שאלה משפטית? קבל תשובה מעורך דין

האם המטפלת רשאית להישאר בדירת אבי לאחר פטירתו?

  • מגורים וכלכלה למטפלת לאחר מות מוריש
    דני | 28/04/2020 11:55

    על פי סעיף 108 לחוק הירושה, אדם שאינו יורש, אך גר עם מוריש, זכאי לגור בדירה עוד 3 חודשים וגם לקבל מהעיזבון כלכלה של חודש, האם חוק זה כולל מטפלת סיעודית שהגיע מחו"ל לצורך כך בלבד. רוצה לומר האם מטפלת זרה שטיפלה בסבא שלי רשאית להשאר בדירתו עוד 3 חודשים וגם אנו צריכים לשלם על מחייתה למשך עוד חודש.

    האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!
    מסך מלא השב

    • האם המטפלת רשאית להישאר בדירת אבי לאחר פטירתו?
      עו"ד רוית טוב-לי | 05/05/2020 19:16

      דני, שלום,

      אני משתתפת בצערך על פטירתו של אביך.

      ככלל, זכויות המטפלת נובעות מחוזה ההעסקה שלה או מהחוזה של המנוח עם חברת כוח האדם. כל חברת כוח אדם מחתימה את העובד על חוזה העסקה עוד בטרם תחילת ההעסקה. הפרקטיקה המקובלת היא שעם פטירת המטופל, חברת כוח האדם מוצאת למטפל השמה חדשה, אצל מטופל אחר. העיזבון בדרך כלל חייב למטפל רק זכויות מכוח חוזה ההעסקה, כמו פיצויים.

      בהצלחה, רוית



      בברכה,

      רוית טוב-לי, עו"ד
      מנהלת פורום דיני משפחה 

      דניאל פריש 3, תל אביב
      טל': 03-6078888; מייל: [email protected]

      האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!
      מסך מלא השב

קבל עכשיו ייעוץ משפטי אישי
     

לייעוץ ראשוני טלפוני חייג: 077-9973868
ליעוץ אישי עם עו"ד
 
 
 
הודעות אחרונות
  • פורום צרכנות | תביעות קטנות 15/06/2021 | 14:49 מס על תביעה או פשרה שלום, אני אדם רגיל, לא חברה ולא עוסק. האם עליי לשלם מס או לדווח, על כסף שקיבלתי בתביעה קטנה כפיצו...
  • פורום ביטוח לאומי 15/06/2021 | 14:45 בן זוג רציתי לשאול לגבי תוספת תלויים , כתוב שאם אתה עצמאי ומרוויח פחות מ 1583 זה נחשב הכנסה שלא מעבודה ו...
  • פורום דיני חברות 15/06/2021 | 14:37 מחלוקת בבית משפט אני מחזיק 50% ממניות בחברה יחד עם אדם נוסף שמחזיק ב- 50% הנוספים. יש בינינו מחלוקת שאולי תגיע בקר...
  • פורום תמא 38 15/06/2021 | 14:26 דיור חלופי האם חובה לתת לנכה 100% דיור חלופי בתמא 38/1
  • פורום דיני ביטוח 15/06/2021 | 14:20 המשך - נזקי נזילה מדירת השכן דנה שלום באופן עקרוני, השכן הוא זה שצריך למסור הודעה לחברת ביטוח על הנזילה. יחד עם זאת גם כא...
כניסה לפורומים המשפטיים
© כל הזכויות שמורות לעו"ד אדי סוברי, אתר הפורומים המשפטיים.
סקייטק