אתר הפורומים המשפטיים יש לך שאלה משפטית? קבל תשובה מעורך דין

סעיף 14 - תחולתו

  • פיצויי פיטורין עקב התפטרות
    דרור | 26/04/2020 12:25

    שלום,

    אישתי עובדת במקום עבודה כבר מעל 9 שנים. יש לה רצון להתפטר מהעבודה על מנת לצאת לדרך אחרת עצמאית בתחום שונה ממה שעושה כיום, אך קיים בה פחד שהמעביד לא ישחרר לה את כספי הפיצויים שנצברו בקופה על שמה.

    נרשם בחוזה שלה הדברים הבאים:

    ״המעסיק והעובד מאמצים בזה את כל התנאים המפורטים בהודעה על תנאים למתן אישור לפי סעיף 14 בחוק פיצויי פיטורים התשכ״ג 1963.

    למען הסר ספק מובהר בזאת כי העובד לא יהא זכאי לסכומים שהצטברו בביטוח המנהלים בגין פיצויי פיטורין במקרה שהפסקת עבודתו על ידי המעסיק נעשתה בנסיבות בהן אינו זכאי לפיצויי פיטורין על פי הדין״.

    עפ״י דברים אלו מה דינם של קופת הפיצויים שהצטברה לה במשך השנים האם ישנה זכות לאישתי לקבל ולמשוך את כספי הפיצויים גם כשהיא מתפטרת מעבודתה וחובת המעסיק לאשר לה זאת???

    תודה

    דרור

    האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!
    מסך מלא השב

    • סעיף 14 - תחולתו
      עו"ד עדי אורן-פריאנטי | 27/04/2020 10:43

      בוקר אור

      אלה שני סעיפים אשר סותרים אחד את השני ולכן על מנת ללמוד באם חל על אשתך סעיף 14 ולכל תקופת עבודתה וזאת על מנת שלא תפסיד פ"פ גם מבחינת השיעורים וגם מבחינת השנים - יש לבדוק זאת מול קרן הפנסיה/ביטוח מנהלים. 

      בברכה, 

      עדי אורן פריאנטי, עו"ד
      מנהלת פורום דיני עבודה

      שדרות ירושלים 18, אשדוד.
      טל': 08-8671200; מייל: [email protected]

      האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!
      מסך מלא השב

      • תשובתך אינה מובנת
        תשובתך אינה מובנת | 27/04/2020 11:07

        היי,

        קודם כל שאלתי הרבה עו"ד לגבי העניין וכולם ענו את אותה התשובה לערך.

        אני לא רואה איפה יש 2 סעיפים שסותרים אחד את השני? הסעיף השני וגם הרבה העירו לי על זה מתאר שרק כאשר המעסיק מפטר את העובד מנסיבות כמו שכתוב בחוק הדין שזה מעילה, גניבה וכדומה אז הוא רשאי לא להעביר כספיי פיצויים.

        שאלתי יותר הייתה האם הסעיף הראשון שמדבר על חוק הפיצויים לפי סעיף 14 שזה בעצם מה שנכתב בחוזה עבודה, באמת נותן את הזכות לאישתי לקבל את הכסף שנצבר בקופה במשך כל השנים גם אם היא התפטרה?


        האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!
        מסך מלא השב

קבל עכשיו ייעוץ משפטי אישי
     

לייעוץ ראשוני טלפוני חייג: 077-9973868
ליעוץ אישי עם עו"ד
 
 
 
הודעות אחרונות
  • פורום ביטוח לאומי 24/10/2020 | 11:22 סייעת לילדה עם אוטיזם שלום רב, בתי בת 2.9 הלוקה באוטיזם משולבת בגן רגיל. התקבל אישור לסייעת מ-01.09, אך בפועל עקב ח...
  • פורום דיני עבודה 24/10/2020 | 11:11 תאונת עבודה! שלום לכם!בשנת 2011 נפגעתי קשה בתאונת עבודה בהיותי אזרח עובד צהל שימשתי בתור ספק, ושירדתי מהמשאית ...
  • פורום דיני מיסים 24/10/2020 | 09:44 תביעת דמי שכירות בדוח השנתי היבעבר שכרתי דירה, ותבעתי 1/4 מההוצאות, מאחר והעסק מנוהל מהבית. כעת אני גר בדירה בבעלותי. מאחר ...
  • פורום הוצאה לפועל 24/10/2020 | 09:38 האם נדרש להגיב בהגשת ערר על החלטת ר... שלום התנהל נגדי תיק הוצל"פ שאני ההיתי החייב במסלול מקוצר למימוש פסק דין של רשם המקרקעין (אני רא...
  • פורום נדלן ודיני מקרקעין 24/10/2020 | 01:45 שאלה הי לאבא יש חלקה בשולי החלקה יש רפתות לעסק שלנו ובאמצע יש בתינו ולידו נשאר מרחב לעוד בית , שאב...
כניסה לפורומים המשפטיים
© כל הזכויות שמורות לעו"ד אדי סוברי, אתר הפורומים המשפטיים.
סקייטק