אתר הפורומים המשפטיים יש לך שאלה משפטית? קבל תשובה מעורך דין

מה הפיצוי לדייר בגין איחור במסירת דירה בתמא

  • איחור במסירת הדירה
    אבי | 01/03/2020 11:38

    שלום, 
    יש לי דירה בתמ"א 38 (2). בחוזה שנחתם עם הקבלן נכתב שנקבל את הדירות ב- 1/4. משיחה עם המפקח וכן מהתרשמות אישית שלי, אני לא מאמין שהקבלן יצליח לסיים בתאריך שנקבע. אחד מבעלי הדירות אומר שאם יש עיכוב במסירה, אנו זכאים לתוספת חודשית מעבר לשכר הדירה שנקבע. האם זה נכון?

    האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!
    מסך מלא השב

    • מה הפיצוי לדייר בגין איחור במסירת דירה בתמא
      עו"ד אריה בדנר | 03/03/2020 15:24

      אבי שלום,


      צר לי על העיכוב הצפוי (כדבריך) בקבלת הדירה החדשה, דבר שמעצם טיבם וטבעם של דברים קורה.


      לשאלתך, בדבר הפיצוי החודשי המגיע לך בגין האיחור במסירת החזקה בדירה (מעבר לשכר הדירה שאתה מקבל, בגינו כך יש לצפות ניתנו גם ערבויות שכירות), הרי שהתשובה מתחלקת לשניים: בשלב הראשון, צריך לבדוק האם בכלל יש איחור חוזי, לאור הוראות ההסכם, הכוללות מעצם טיבן וטבען הוראות המאריכות את התקופה עקב אילוצים שונים המוגדרים בהסכם, וכל זאת לאור נסיבות המקרה. בשלב השני, יש לבדוק מה נקבע בהוראות ההסכם, ביחס לפיצוי בגין האיחור. התשובות שם בהסכם. שונה הדבר מאדם הרוכש דירה מקבלן, לגביו חלות הוראות סעיף 5א לחוק המכר, הקובע את מנגנון הפיצוי.


      מקווה שהייתי לך לעזר.

        

      בברכה,

      אריה בדנר, עו"ד
      מנהל פורום תמ"א 38

      מגדל ב.ס.ר. 3, מצדה 9, בני ברק
      טלפון: 03-6120890 ; מייל: [email protected]

      האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!
      מסך מלא השב

      • דייר קשיש בפרויקט תמ"א 38\1
        עדי | 03/03/2020 18:31

        זה תמ"א 38 רגיל של חיזוק והוספת ממד ומרפסת שיתבצע ללא קומות , כי עיריית ראשון לציון לא מאפשרת להוסיף קומות, בגלל בעיות של חוסר תשתיות באזור ובתמורה לכך נותנת ליזם זכיות בנייה במגרשים ריקים. האם במקרה הזה אני כקשיש צריך לקבל דיור חלופי? 

        האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!
        מסך מלא השב

קבל עכשיו ייעוץ משפטי אישי
     

לייעוץ ראשוני טלפוני חייג: 077-9973868
בחזרה ל - פורום תמא 38
ליעוץ אישי עם עו"ד
 
 
 
הודעות אחרונות
  • פורום בתי משפט 27/10/2020 | 00:09 הצמדה רצינית. תקנה 3? זו נקראת תביעה לפי תקנה 3? בהודעת בתי משפט אגרות 2019 רשום 1162 שח ממש הצמדה...
  • פורום פשיטת רגל 27/10/2020 | 00:00 מה ניתן לעשות אם חלפו שנתיים וטרם נ... ערב טוב,צר לי לשמוע שבנך ושותפיו הסתבכו כלכלית בעסק המשותף שלהם וכולי תקווה שהם יצליחו להסדיר את ...
  • פורום לשון הרע 26/10/2020 | 22:43 נטיות מיניות - לשון הרע האם ייחוס נטיות מיניות לאדם כלשהו, מתוך לעג והשמצה לאופן התנהגותו והאמירות הבאות ״מה זה ההומו הזה...
  • פורום דיני מיסים 26/10/2020 | 22:15 תרומה למלכ"ר האם קבלת תרומה למלכ"ר בה 46 מזכה לניכוי במס שבח? איזו תקרה? כמה שנים?
  • פורום ביטוח לאומי 26/10/2020 | 21:46 בחל"ת - ולא אקבל דמי אבטלה יצאתי לחל"ת פעם שניה, ב- 13/9 , במכתב הבוס ציין עד 15/10. אבל עדיין הוא לא החזיר אותי לעבודה, ואנ...
כניסה לפורומים המשפטיים
© כל הזכויות שמורות לעו"ד אדי סוברי, אתר הפורומים המשפטיים.
סקייטק