אתר הפורומים המשפטיים יש לך שאלה משפטית? קבל תשובה מעורך דין

הדו"ח המוסב עלי הגיע לאחר שנה וחצי-האין התיישנות?

  • זימון לדין על עברה שלא התקיימה
    ליאנוש | 28/02/2020 11:09

    לפני כשנה וחצי נתקבל אצל קרוב משפחתי זימון למשפט על מעבר באדום עם צילום הרכב כשהוא עובר באדום מעל 2 שניות. 

    הרכב נראה בצילום בבירור עם מספר הרישוי הנכון.

    אבל ביום זה ובשעה זו הרכב היה אצלי ולא אצל בעל הרכב, ואני בכלל הייתי במקום אחר לחלוטין בארץ.

    כתבתי מכתב ובו אני מציינת כי במועד זה נהגתי אני ברכב, כדי ש"יעזבו את בעל הרכב" וציפיתי לקבל את הזימון המוסב על שמי ואז לראות איך אני מתגוננת.

    חלפה שנה וחצי, ורק עכשיו הגיע הזימון על שמי (שנה וחצי!)

    העד שהיה מוכן להעיד שהיה עימי בפגישת עבודה בשעה ובמועד זה אינו כלל בארץ יותר, וההוכחה היחידה שנותרה לי היא ה"GOOGLE TMELINE" של הטלפון שלי שמראה שהייתי במקום אחר לחלוטין בשעה זו. ושאין שום סיכוי שהייתי במקום שבו צולם הרכב בשעה הזו.

    האם זו הוכחה מספקת? האם זה הגיוני לשלוח דו"ח ככ הרבה זמן אחרי, כשאני מניחה שיהיה קשה הרבה יותר לקבל לוגים מן המצלמות על כיולן?
    אני יודעת בוודאות של 100% שזה לא היה ולא נברא ביום הזה. אבל האם במשפט תינתן לי האפשרות להגן על עצמי כראוי או שהשופטים יבטלו אותי באופן אוטומטי?

    האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!
    מסך מלא השב

    • הדו"ח המוסב עלי הגיע לאחר שנה וחצי-האין התיישנות?
      עו"ד אורית כהן | 01/03/2020 03:54

      ליאנוש שלום,

      חוק סדר הדין הפלילי -סעיף 225 א. קובע את מועדי ההמצאה בעבירות קנס, ומצלמה בפרט.

       " (א2) על אף האמור בפסקאות (1) ו-(2) שבסעיף קטן (א1), הוכיח בעל הרכב כי לא חלה עליו אחריות פלילית לעבירה לפי סעיף 27ב לפקודת התעבורה, ניתן להגיש כתב אישום או להמציא הזמנה או הודעת תשלום קנס אם לא עברה שנה מיום ביצוע העבירה או אם לא חלפו שלושה חודשים מהמועד שבו הוכיח בעל הרכב כי לא חלה עליו אחריות כאמור, לפי המאוחר, ובלבד שלא עברו שנתיים מיום ביצוע העבירה. "
      אנו רואים כי לא ניתן להגיש הדו"ח לאחר שנה מיום ביצוע העבירה, וכאן מדובר ביותר משנה וחצי לאחר ביצוע העבירה...
      בכל שאלה נוספת, אני כאן


       



      בברכה,

      אורית כהן, עו"ד
      נחלת יצחק 8, תל אביב
      טל': 03-6999783 ; מייל: orit@theofficelaws.com

      האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!
      מסך מלא השב

      • אז מה עלי לעשות כדי לפנות בבקשה לבטל את הדו"ח?
        ליאנוש | 01/03/2020 12:35

        תודה.

        אם כך כמה שאלות:

        1. למי עלי לפנות כעת? לבית המפשט? למשטרה? ואיך?

        2. מה הכוונה "ובלבד שלא חלפו שנתיים מיום ביצוע העברה"?

        3. ידוע לי על מקרים שבהם נשלח דואר רשום ולא נמסר לידי הנמען, וזה עדין נחשב אישור מסירה. איך אני מוודאת שלא קיים דבר כזה? כי אני קיבלתי את הזימון לדין לראשונה רק היום, שנה ורבע לאחר ההסבה ושנה ו-7 חודשים ממועד העבירה.

        האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!
        מסך מלא השב

        • מה עלי לעשות כשהדו"ח שנשלח אלי התיישן?
          עו"ד אורית כהן | 03/03/2020 07:19

          שלום ליאנוש,

          עליך לפנות בכתב ללשכת תביעות ולבקש לבטל הדו"ח מחמת התיישנות. לצערי, בהכירי את המערכת כתובעת לשעבר ,אני מניחה שלא תקבלי מענה כלל. במקרה כזה, יהא עליך להתייצב במועד ההקראה בבית המשפט ולבקש מהתובע לחזור מכתב האישום, שוב הסיכויים שזה יקרה אינם גבוהים ותאלצי לטעון את הטענה בפני השופט/ת ולקוות שישכנעו התביעה לחזור מכתב האישום. במידה ולתובע אישור מסירה אליך בתוך תקופת השנה, אזי מירוץ ההתיישנות נפסק, אך עליו להציגו בפנייך ולהראות שהדו"ח לא נדרש. במידה והדו"ח נשלח לכתובתך  הרשומה במרשם האוכלוסין ולא לקחת אותו נחשב הדבר כמסירה, אולם אם לא נשלח אליך כלל יש התיישנות כאמור. התביעה נאחזת לעתים בטענות לא נכונות, כגון שיש למנות את ההתיישנות רק מיום שנשלח הדו"ח המוסב. אין לטענה זו כל בסיס משפטי והחוק חד משמעי אך נראה לי כי  יקשה עליך להתמודד עם טענות משפטיות אא"כ תעזרי בשירותי עורך דין מומחה לתעבורה.

          מקווה שהייתי לך לעזר, בכל שאלה נוספת אני כאן.

           


          בברכה,

          אורית כהן, עו"ד
          נחלת יצחק 8, תל אביב
          טל': 03-6999783 ; מייל: orit@theofficelaws.com

          האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!
          מסך מלא השב

          • הפניה ללשון החוק
            ליאנוש | 08/03/2020 12:18

            תודה. מתסכל שהאזרח הפשוט צריך לעבור את כל זה על אף היות החוק ברור. 

            האם תוכלי להפנות אותי לחוק כדי שאוכל להציגו בבית המשפט?

            מה הסיכוי שהשופט יקשיב בכלל? האם תיתכן פסיקה נגדי למרות שזה נוגד את החוק?

            איך עלי להתגונן בדרך הטובה ביותר, בהעדר יכולת כלכלית לשכור עורך דין?

            האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!
            מסך מלא השב

קבל עכשיו ייעוץ משפטי אישי
     

לייעוץ ראשוני טלפוני חייג: 077-9973868
ליעוץ אישי עם עו"ד
 
 
 
הודעות אחרונות
  • פורום דיני בנקאות 28/03/2020 | 11:28 חשבון משותף שלום.אני ובעלי כבר 10שנים בחשבון משותף אחד.משכנתא הוצאות  מינוס והלוואות.הוא רוצה פתאום להפר...
  • פורום צרכנות | תביעות קטנות 28/03/2020 | 09:55 החזר כספי על טיסה שהתבטלה הזמנתי טיסה באל על דרך סוכן נסיעות. התקבלה הודעה שהטיסה התבטלה עקב משבר הקורונה. סוכן הנסיעות ...
  • פורום דיני נזיקין 28/03/2020 | 08:56 וקצת יותר תשובה עניניית בשאלתך למעשה הרסת כל סיכוי אפשרי לקבל פיצוי כל שהוא, מדוע?! בית המשפט יאמר לך, ברגע שנתגלו כשלים ...
  • פורום בתי משפט 27/03/2020 | 22:50 האם החלטת השופט מבטלת את הכלל שתק ה... השופט הקציב לי x ימים בהחלטה למציאת ייצוג משפטי חדש. מבלי להבין שתק' החרום לא נספרת במניין x הי...
  • פורום עורכי דין 27/03/2020 | 21:18 הסכם פשרה עורך דין שלי כיבל צ'ק אבל אומר שבגלל המצב הוא לא יצא מהבית והוא לא יודעה מתיי זה יהיה לפי חוק היי...
כניסה לפורומים המשפטיים
© כל הזכויות שמורות לעו"ד אדי סוברי, אתר הפורומים המשפטיים.
סקייטק