אתר הפורומים המשפטיים יש לך שאלה משפטית? קבל תשובה מעורך דין

פטור מס רכישה לבן זוג שיש לו זכויות בדירת המגורים

  • פטור מס רכישה בשל פחות מ-20% ברישום בטאבו
    אילנית | 25/02/2020 09:27

    בעלי ואני רכשנו דירה כ-3 חודשים לפני שהתחתנו כאשר יותר מ80% מהבעלות על הדירה היא על שמי ואילו ה20% הנותרים על שמו וכך זה נרשם בטאבו ובהסכם זכויות בינינו. האם בעלי יוכל לרכוש עכשיו דירה בפטור ממס רכישה בגלל שיש לו פחות מ-20% מהדירה הקיימת?

    האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!
    מסך מלא השב

    • פטור מס רכישה לבן זוג שיש לו זכויות בדירת המגורים
      עו"ד אופיר קנפו | 27/02/2020 16:30

      אילנית שלום,

      שאלה טובה :).

      לצערי, אין כאן תשובה חד משמעית.

      מבחינת רשויות המס, ככל והדירה שיש לשניכם היא דירת המגורים שלכם ומתנהל שם משק בית משותף או שדמי השכירות שמתקבלים בגין הדירה נכנסים ישירות לחשבון הבנק המשותף שלכם, אזי רשויות המס יסווגו את הדירה הנרכשת ע"י בן זוגך כדירת נוספת החייבת במס רכישה של דירה שנייה (8%), אפילו שבן זוגך רשום כבעלי 20% מהזכויות בדירה.

      יש לציין שרשויות המס דורשות זאת אפילו במקרים שלבן זוג אין בכלל זכויות הרשומות על שמו.

      אם התכוונת לכך שהסכם הזכויות שחתמתם בניכם הוא הסכם ממון, אזי צריך להוכיח שמתקיימת הפרדה רכושית מלאה בהתאם להסכם הממון (אשר היה צריך להיחתם בפני בית משפט) וככל שאתם גרים בדירה הזו, יהיה קשה מאוד להוכיח הפרדה כזו. 

      בברכה,

      אופיר קנפו, עו"ד
      מנהל פורום נדל"ן ודיני מקרקעין
      בית אמות משפט, שדרות שאול המלך 8, תל אביב

      טלפון: 03-6866828, מייל: ofir@taklaw.co.il

      האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!
      מסך מלא השב

קבל עכשיו ייעוץ משפטי אישי
     

לייעוץ ראשוני טלפוני חייג: 077-9973868
ליעוץ אישי עם עו"ד
 
 
 
הודעות אחרונות
  • פורום דיני עבודה 04/04/2020 | 07:57 תיקון התכוונתי לתשלום פיצויים - האם הוא מחוייב בתשלום פיצויים על כל השנים?
  • פורום דיני משפחה 04/04/2020 | 02:08 גירושים בחו"ל שלום,אני ישראלית שנשואה לגבר מחו"ל. יש לנו שלושה ילדים מתחת לגיל 9. מלפני הנישואים ועד לפני שנתיי...
  • פורום צרכנות | תביעות קטנות 03/04/2020 | 21:11 לא נחוץ "המלצה" של עורך דין להסתייע בעורך דין לצורך הגשת תביעה קטנה נגועה בניגוד עניינים ומוטב לא לסמוך ע...
  • פורום ביטוח לאומי 03/04/2020 | 20:57 חלת בגין קורונהה עובדת אם באפריל חודש מלא בחלת עקב קורונה האם מעסיק שלה צריך לשלם ביטוח בגינה או שביטוח לאומי...
  • פורום דיני חוזים 03/04/2020 | 20:04 שכירות מעל 10 שנים שלום,נכון.סעיף 152 לחוק הגנת הדייר קובע כי שכירות בדירה או בבית עסק שחוק הגנת הדייר אינו חל עליה,...
כניסה לפורומים המשפטיים
© כל הזכויות שמורות לעו"ד אדי סוברי, אתר הפורומים המשפטיים.
סקייטק