אתר הפורומים המשפטיים יש לך שאלה משפטית? קבל תשובה מעורך דין

משיכת כספים מחשבון משותף עם מנוח

  • ניצול לרעה של חשבון בנק
    קובי | 27/02/2020 10:29

    שלום רב:

    הסיטואציה: אב נפטר (יש לו מספר ילדים). שבוע לפני שנפטר ביתו (שיודעת שאוטוטו יילך לעולמו) דואגת לקחת אותו ואת אמא שלה לבנק כדי לצרף את האם לחשבון והאם מצטרפת. האב נפטר. מאז, יום יום הבת מושכת כספים מהחשבון אחרי שלקחה לאמא שלה (שלא כל כך צלולה בדעתה אבל אין לה אפוטרופוס) את האשראי. עדיין אין צו ירושה..

    השאלה: הבנק, שידוע לו שנפטר בעל החשבון , האם תקין שמאפשר משיכת סכומים בחשבון? כל יום מושכים משם הרבה כסף, והבנק מגדיר זאת "כצורכי מחייה" .. בינתיים האחות (שבסכסוך רציני עם שאר היורשים) מרוקנת את החשבון ובכך גוזלת את כספי היורשים. 

    א. האם תקין שהבנק מאפשר למשוך?

    ב. האם ניתן איכשהו "לעצור" את שחרור הכספים שהבנק מאפשר לעשות?

    ג. לאחר שיהיה צו ירושה האם ניתן יהיה לתבוע את הבנק? והאם ניתן לתבוע את אותה אחות אם האם איפשרה לה לקחת את הויזה?

    תודה מראש

    האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!
    מסך מלא השב

    • משיכת כספים מחשבון משותף עם מנוח
      עו"ד אבי זילברפלד | 03/03/2020 12:56

      שלום רב,

      ככלל, הבנק לא מאפשר משיכת כספים מחשבון מנוח טרם שהומצא לו צו ירושה/קיום צוואה.

      עם זאת, בנקים מאפשרים משיכת סכומים סבירים לצרכי האבלות.

      לפי העובדות, האם שותפה כבעלים בחשבון, ומכן קמה חזקה שמחצית הכספים שלה. נראה שבגלל זה הבנק מאפשר משיכת כספים, מחלקה.

      אם הנך סבור שהבת מרוקנת את החשבון - חובה לפנות דחוף לעו"ד המתמחה בתחום ע"מ שיפעל לעצור זאת. הבנק לא יעשה זאת מיוזמתו.

      לא ניתן להתייחס ברצינות לאפשרות תביעה מול הבנק מבלי ללמוד את העובדות המדוייקות.

      בהצלחה !

      שמחתי להיות לעזר,
       
      בכבוד רב,

      זילברפלד אבי, עו"ד ונוטריון
      מנהל פורום בנקאות    

      "בית הלפיד", בן גוריון 34, רמת גן
      טל: 03-5753443, מייל: zilber-a@zahav.net.il

      האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!
      מסך מלא השב

קבל עכשיו ייעוץ משפטי אישי
     

לייעוץ ראשוני טלפוני חייג: 077-9973868
ליעוץ אישי עם עו"ד
 
 
 
הודעות אחרונות
  • פורום דיני עבודה 04/04/2020 | 07:57 תיקון התכוונתי לתשלום פיצויים - האם הוא מחוייב בתשלום פיצויים על כל השנים?
  • פורום דיני משפחה 04/04/2020 | 02:08 גירושים בחו"ל שלום,אני ישראלית שנשואה לגבר מחו"ל. יש לנו שלושה ילדים מתחת לגיל 9. מלפני הנישואים ועד לפני שנתיי...
  • פורום צרכנות | תביעות קטנות 03/04/2020 | 21:11 לא נחוץ "המלצה" של עורך דין להסתייע בעורך דין לצורך הגשת תביעה קטנה נגועה בניגוד עניינים ומוטב לא לסמוך ע...
  • פורום ביטוח לאומי 03/04/2020 | 20:57 חלת בגין קורונהה עובדת אם באפריל חודש מלא בחלת עקב קורונה האם מעסיק שלה צריך לשלם ביטוח בגינה או שביטוח לאומי...
  • פורום דיני חוזים 03/04/2020 | 20:04 שכירות מעל 10 שנים שלום,נכון.סעיף 152 לחוק הגנת הדייר קובע כי שכירות בדירה או בבית עסק שחוק הגנת הדייר אינו חל עליה,...
כניסה לפורומים המשפטיים
© כל הזכויות שמורות לעו"ד אדי סוברי, אתר הפורומים המשפטיים.
סקייטק